Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród pod Górą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod Górą

pawel_snopek 15:53, 04 gru 2017


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
A gdzie zamawiałaś i jakie odmiany zamówiłaś?
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Gardener27 16:44, 04 gru 2017


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Paweł a jak oceniasz uprawy w swojej nowej szklarni ? Nie wiem czy przegapiłem czy nie pokazywałeś jak w sezonie prezentowały się w niej warzywa ?
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
pawel_snopek 17:01, 04 gru 2017


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Wielu zdjęć nie robiłem Przemku w szklarni bo jakoś ciężko mi było zrobić:/
Mogę powiedzieć że szklarnia jest najlepszym rozwiązaniem w obecnych czasach gdzie ciągle pada i jest zimno. Jestem z niej bardzo zadowolony, pomidory jak i papryki były świetne i się udały. Jako eksperyment posadziłem w niej też ogórki eksperymentalnie szklarniowe oczywiście i się udały 3 rodziny czerpały z tej małej szklarenki i jeszcze zostawało. Po pomidorach wysiałem w niej różne sałaty, szpinaki, koperek oraz rzodkiewki. Jak bym miał więcej miejsca to bym postawił jeszcze jedną.
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Gardener27 17:07, 04 gru 2017


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Tak myślałem ze będziesz zadowolony Ja może kiedyś też się dorobię szklarni, kiedyś miałem tunel foliowy ale to nie to samo.
____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
pawel_snopek 17:25, 04 gru 2017


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Zastanawiałem się nad wyborem tunelu foliowego ale sobie przed zakupem poczytałem i nie miałem ochoty z tym świrować i czekać aż mi wiatr zwieje Więc wybór był tylko jeden
____________________
Paweł - Ogród pod górą
ElzbietaFranka 18:04, 04 gru 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
pawel_snopek napisał(a)
Efekt mojego dłubania




Pawel jakie pomyslowe i fajne. Wlasciwie caly matertial do zrobienia jest pod reka. Musze eM zatrudnic aby mi wiertarka zrobil kolka w brzozie, sosna tez moze byc i sloiki po musztardzie dijon. Reszta to juz inwencja.
Mozna stroik zawiesic w altanie. Na konce przywiązać sznur - moze bujac jak bedzie wiatr.
W kazdym razie bardzo dobry pomysl i wykonanie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 20:29, 04 gru 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Zawsze się zastanawiam jak taka szklarenka jest zamocowana do gruntu żeby jej nie porwało?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
pawel_snopek 21:07, 04 gru 2017


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Sylwia szklarnia jest przymocowana do belek drewnianych które są zakopane w ziemi. Została zrobiona tzw. rama drewniana z belek i do tego przytwierdziliśmy ją na wkręty.
____________________
Paweł - Ogród pod górą
pawel_snopek 21:14, 04 gru 2017


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Ela będąc kiedys na spacerze z psiną zaobserwowałem gałązki pokryte tym białym porostem i juz wiedziałem że będą w moim świątecznym stroiku. Sama bela to był pomysł ściągnięty z internetu a co do słoiczków to są one po jogurtach. Do stworzenia czegoś prostego wystarczy parę prostych rzeczy a efekty jakie będą na końcu potrafią wzbudzić uśmiech.
____________________
Paweł - Ogród pod górą
pawel_snopek 16:30, 05 gru 2017


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Pomidory zostały zamówione podobnie papryka jak i jedna dynia Moje wybory są takie
Pomidor Cuore di Bue
Pomidor Nepal
Pomidor Argentina
Pomidor juliet
Papryka marokani Purple
Papryka Marokani Yellow
Dynia Kentucky Field
Mój wybór padł na bardziej podstawowe odmiany ale będą one pierwszy raz uprawiane u mnie w szklarni. Co do papryki to uwielbiam wszystkie warianty kolorystyczne marokani są kruche, delikatne i słodkie. Dynia jest moim osobistym ekserymentem jeszcze takiej nie miałem .
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies