Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zakręcony ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Zakręcony ogród

DorKa 13:01, 03 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)


Jak będzie ładnie zaprojektowany i zrobiony - zdecydowanie tak!

Dlatego wspomniałam o altanie Ani Makao - to ona będzie robiła za główny punkt widokowy z tarasu, mimo że Ania obecnie pracuje nad jej obsadzeniem.
Tutaj masz potwierdzenie, że nie tylko ja uważam, że kompozycja, architektura ogrodowa (i rośliny zimozielone) to klucz do ładnego ogrodu poza sezonem wegetacyjnym.


Asiu jakim kluczem moge odnaleźć wątek Ani Makao, bo coś mi nie wychodzi
____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 13:13, 03 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
DorKa napisał(a)

Ale altanę w rogu to chyba jednak chciałabym mieć. Tam jest dużo miejsca do wykorzystania a my biesiadni jesteśmy Jak nie altana to co ?
Mózg mi sie już lasuje od tych pomysłów a to dopiero początek


Dorka - wszystkim się lasuje, jak ich zaczynam gnębić o plan działki, magluję "gdzie to i gdzie tamto?" i ogólnie nie wiadomo po co zaczynam rozkminiać jakieś dziwne tematy, a przecież chodzi tylko o to, co posadzić przed tujami "żeby było ładnie".

A ja staram się wytłumaczyć, że te wszystkie piękne ogrody z inspiracji nie dlatego są takie piękne, że ładne roślinki tam posadzili, ale dlatego, że została tam wykonana ogromna praca koncepcyjna na długo przed opracowaniem samego planu nasadzeń.

Nie wspominając już o tym, że krzaczek czy bylinkę można bez problemu przesadzić, ale pergoli postawionej w złym miejscu już nie przeniesiesz

Jeżeli jesteście zdecydowani na altankę w rogu, to może jakoś ją połączyć z tym ewentualnym placykiem pod drzewami?

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 13:25, 03 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
DorKa napisał(a)


Asiu jakim kluczem moge odnaleźć wątek Ani Makao, bo coś mi nie wychodzi


https://www.ogrodowisko.pl/watek/6425-anna-i-ogrod?page=740
od razu zdjęcie altany
parę stron wcześniej są dumania nad obsadzeniem ścieżki do niej
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 13:38, 03 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)


Dorka - wszystkim się lasuje, jak ich zaczynam gnębić o plan działki, magluję "gdzie to i gdzie tamto?" i ogólnie nie wiadomo po co zaczynam rozkminiać jakieś dziwne tematy, a przecież chodzi tylko o to, co posadzić przed tujami "żeby było ładnie".


No w myślach mi czytasz ale już zrozumiałam po co to wszystko i będę cierpliwa

Altana czy zwał jak zwał po prostu miejsce do biesiadowania powinna się tam znaleźć (grill, miejsce na ognisko..)



____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 13:51, 03 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
DorKa napisał(a)


No w myślach mi czytasz ale już zrozumiałam po co to wszystko i będę cierpliwa


Mam doświadczenie

DorKa napisał(a)
Altana czy zwał jak zwał po prostu miejsce do biesiadowania powinna się tam znaleźć (grill, miejsce na ognisko..)


Tu nie chodzi tylko o nazewnictwo
Miejsce na ognisko, to tylko kawałek placyku.
Miejsce do grillowania - przydałby się stół z krzesłami, najlepiej pod dachem, a jeszcze piszesz że wodę chcielibyście doprowadzić?

Podkreślam jeszcze raz: tu nie chodzi o to, żebyście zaraz się za to zabierali. Ale musimy widzieć, gdzie ma być to "biesiadowanie" i jak wygladać, żeby do niego dopasować rabatki.

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 14:07, 03 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)


Mam doświadczenie



Tu nie chodzi tylko o nazewnictwo
Miejsce na ognisko, to tylko kawałek placyku.
Miejsce do grillowania - przydałby się stół z krzesłami, najlepiej pod dachem, a jeszcze piszesz że wodę chcielibyście doprowadzić?

Podkreślam jeszcze raz: tu nie chodzi o to, żebyście zaraz się za to zabierali. Ale musimy widzieć, gdzie ma być to "biesiadowanie" i jak wygladać, żeby do niego dopasować rabatki.



Bardzo się cieszę,że z tego doświadczena moge skorzystać
Ustalmy, że biesiadowanie w lewym rogu będzie. Woda i prąd są niedaleko także to detal. Pytanie jak dużo miejsca na to przeznaczyć, bo tak jak pisałam wcześniej właśnie w tym rogu mamy najwięcej miejsca.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
DorKa 14:37, 03 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)


https://www.ogrodowisko.pl/watek/6425-anna-i-ogrod?page=740
od razu zdjęcie altany
parę stron wcześniej są dumania nad obsadzeniem ścieżki do niej


Altana super tylko u mnie się nie sprawdzi. U Ani Makao altana jest rekreacyjna do poczytania książki na leżaczku a u mnie ma być biesiadna, żeby często odwiedzający goście się pomieścili.

I tutaj mamy złoty środek. Placyk , który wymyśliłaś pomiędzy drzewami będzie placykiem rekreacyjnym a altana schowana w rogu działki biesiadna
Schowana dosłownie, chciałabym,żeby to nie był główny punkt w ogrodzie. Jakieś drzewa przydałyby się przed nią ,żeby nie była aż tak widoczna.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 14:42, 03 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
To jest do zrobienia. (choć jednej osoby nie muszę namawiać na drzewa)

Teraz przykra wiadomość:

jak mam rysować ten placyk i altanę, to potrzebuję porządnego planu, z wymiarami. No nie da rady inaczej

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
DorKa 15:04, 03 paź 2017


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
makadamia napisał(a)
To jest do zrobienia. (choć jednej osoby nie muszę namawiać na drzewa)

Teraz przykra wiadomość:

jak mam rysować ten placyk i altanę, to potrzebuję porządnego planu, z wymiarami. No nie da rady inaczej



Mówiłam Ci,że otwarta jestem na wszelkie propozycję
A co do planów, mus to mus. Zrobi się,tylko M potrzebuję,żeby wymiary określić. Dla mnie wymiary to blisko albo daleko
____________________
Dorka Zakręcony ogród
makadamia 15:10, 03 paź 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
DorKa napisał(a)

Dla mnie wymiary to blisko albo daleko


To ja jednak poczekam na eMa
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies