Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Kasia_CS 21:05, 07 maj 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Wiolu, wiem że mam seslerię jesienną... Jedna z moich kępek wypuszcza kwiatostany (?!), a zwróciłam ma nią uwagę, bo coś jej się stało - jest cała w plamach, jakby zaszkodził jej jakiś oprysk (na róże ostatnio dawałam octan wapnia i ta kępka była blisko gałązki róży).. ale - może zrzuciłabym ma karb oprysku, gdyby nie to, że te plamy mi przypominają jakąś pleśń, a dwa, że kwiatostany?! Już?! Kolorem i pokrojem nie odbiega mi od reszty, ale w pozostałych oznak kwitnienia nie zauwaźyłam.

Spotkałaś się u swoich z takim wyskokiem?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
HannaR 21:23, 07 maj 2018


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Fajne, klimatyczne miejsce z kamienną ławeczką.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Wiolka5_7 21:31, 07 maj 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20731
violaskom napisał(a)
Wiolu, tworzysz ogród perfekcyjny. Jestem zdumiona tym, jak szybko tworzysz te rabaty, i jak od razu wyglądają tak elegancko. Czy u Ciebie chwasty w ogóle nie rosną? Jak czyścisz ten żwirek? Jestem pełna podziwu!

Witaj Violu

Dziękuję za twoje słowa
Ogród nie jest perfekcyjny, to tylko na fotkach tak wygląda

U mnie chwasty oczywiście rosną i żwirek czyszcze recznie, jak kawałki kory wiatr wywieje itp jak przechodzę to złapię przy okazji

A roślinki szybko rosną, więc i efekt widac
Pozdrawiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 21:35, 07 maj 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20731
Kasia_CS napisał(a)
Wiolu, wiem że mam seslerię jesienną... Jedna z moich kępek wypuszcza kwiatostany (?!), a zwróciłam ma nią uwagę, bo coś jej się stało - jest cała w plamach, jakby zaszkodził jej jakiś oprysk (na róże ostatnio dawałam octan wapnia i ta kępka była blisko gałązki róży).. ale - może zrzuciłabym ma karb oprysku, gdyby nie to, że te plamy mi przypominają jakąś pleśń, a dwa, że kwiatostany?! Już?! Kolorem i pokrojem nie odbiega mi od reszty, ale w pozostałych oznak kwitnienia nie zauwaźyłam.

Spotkałaś się u swoich z takim wyskokiem?


To dziwna ta twoja sesleria...a kwitnie na pewno tak jak sesleria ? Może jakiś chwast się zasiał ?? Wrzuć fotkę

U mnie jedyny wyskok, to , ze puścila odnogę...nie wiedziałam, ze puszcza...ale z tego to się cieszę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 21:37, 07 maj 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20731
HannaR napisał(a)
Fajne, klimatyczne miejsce z kamienną ławeczką.


Dzięki
Dosadziłam w tym roku tą obwódkę z trzmieliny i też mi się podoba to miejsce
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
violaskom 21:38, 07 maj 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Wiolka5_7 napisał(a)

Witaj Violu

Dziękuję za twoje słowa
Ogród nie jest perfekcyjny, to tylko na fotkach tak wygląda

U mnie chwasty oczywiście rosną i żwirek czyszcze recznie, jak kawałki kory wiatr wywieje itp jak przechodzę to złapię przy okazji

A roślinki szybko rosną, więc i efekt widac
Pozdrawiam

A już myślałam, że masz jakiś wypróbowany patent na czyszczenie żwirku. Ja dostaję z nim szału i przeklinam ten dzień w którym się na niego zdecydowałam. U mnie tak ładnie nie wygląda, rosną chwasty a czyszczenie to mordęga.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Wiolka5_7 22:11, 07 maj 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20731
violaskom napisał(a)

A już myślałam, że masz jakiś wypróbowany patent na czyszczenie żwirku. Ja dostaję z nim szału i przeklinam ten dzień w którym się na niego zdecydowałam. U mnie tak ładnie nie wygląda, rosną chwasty a czyszczenie to mordęga.


U mnie tak zle z nim nie jest....ale niektórzy na forum mają odkurzacz do liści i czyszczenia żwirku....ja mam nie dużo na razie żwirku, więc radzę sobie ręcznie...a chwasty nie rosną mi, bo mam pod spodem matę...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
inka74 22:18, 07 maj 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Wiolka5_7 napisał(a)


Na pewno chcesz All gold kupić?
Ona w pełnym słońcu się przypala....Aureolę posadź, albo Albostriatę, też szybko rośnie u mnie

Dzięki
) w drugim roku od posadzenia już nie przypala, przynajmniej u mnie. Na słońcu ładniej się wybarwia choć mniejsza jest. Tak u mnie się zachowuje.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
violaskom 22:20, 07 maj 2018


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Odkurzacz mam, ale jest ciężki i wciąga kamienie. W/g mnie nie zdaje egzaminu a chwasty rosna i na macie i bez niej. Swietnie, że Tobie nie sprawia problemu, bo wygląda bardzo ładnie.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Wiolka5_7 22:25, 07 maj 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20731
inka74 napisał(a)
) w drugim roku od posadzenia już nie przypala, przynajmniej u mnie. Na słońcu ładniej się wybarwia choć mniejsza jest. Tak u mnie się zachowuje.

To fajnie, bo u mnie od wschodu, latem się przypala....ja ją lubię teraz wiosną , jest najładniejsza
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies