Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

ajka 22:01, 03 cze 2022


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4030
Ale piękne masz te hakonki, u mnie jedynie Greenhills dobrze rosną, ale i tak duuużo mniejsze.

Powiedz mi jaką masz odmianę kocimiętki, bardzo fajna ta rabata z seslerią. Mi właśnie sesleria zjada inne rośliny na rabacie przy tarasie i część chcę podmienić na coś innego. Myślałam o szałwii, albo kocimiętce. Tylko ja mam Six Hills Giant i mocno mi się pokłada, szukam czegoś bardziej zwartego.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Margerytka40 22:17, 03 cze 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Tego samego dnia znalazłyśmy pierwszy kwiatek Rozanne. U mnie też. Trawce sprzyjają deszcze. Piękna. Kocimiętka wymiata
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Agatorek 23:56, 03 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Wiolka5_7 napisał(a)
Dziś skosiłam trawniki,bo rosną jak szalone




A ja myślę, że ten dywanik to kupiłaś w jakimś Komforcie .

Ta szałwia wysoka rośnie?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiolka5_7 08:51, 04 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20580
ajka napisał(a)
Ale piękne masz te hakonki, u mnie jedynie Greenhills dobrze rosną, ale i tak duuużo mniejsze.

Powiedz mi jaką masz odmianę kocimiętki, bardzo fajna ta rabata z seslerią. Mi właśnie sesleria zjada inne rośliny na rabacie przy tarasie i część chcę podmienić na coś innego. Myślałam o szałwii, albo kocimiętce. Tylko ja mam Six Hills Giant i mocno mi się pokłada, szukam czegoś bardziej zwartego.


Tak hakonki piękne To fajnie, że Greenhills u Ciebie dobrze rosną moje wielkie bo mają super ziemię, duuuużżo kompostu tam dałam jak szykowałam rabatę.

Ta moja kocimiętka to odmiana Walker's low. Na żywo jeszcze piękniejsza ta jest wysoka bo ma 80 cm ,ale póki co sztywno stoi. To może posadź tą mniejszą odmianę co dziewczyny polecają Cat's pajamas, rośnie 30-40 cm wys. Śliczna jest.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 08:55, 04 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20580
Margerytka40 napisał(a)
Tego samego dnia znalazłyśmy pierwszy kwiatek Rozanne. U mnie też. Trawce sprzyjają deszcze. Piękna. Kocimiętka wymiata

Dziś kolejne zauważyłam

Od 2 tyg.deszcz podlewał trawniki, nawóz zadziałał i pięknie się zazieleniły
Piękne to prawda

Kocimiętka wymiata to prawda dobrze, że podpatrzyłam u Ciebie i kupiłam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 10:52, 04 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20580
Agatorek napisał(a)


A ja myślę, że ten dywanik to kupiłaś w jakimś Komforcie .

Ta szałwia wysoka rośnie?


Zgadłaś

Tak wysoka ok.90cm jak kwitnie,ale sztywno stoi. Moja ulubiona Caradonna
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Martka 11:18, 04 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiolka5_7 napisał(a)
Dziś skosiłam trawniki,bo rosną jak szalone


Witamy pierwszy kwiat bodziszka Moje młodziaki, jeszcze im nie w głowie te sprawy. Zaskakują mnie bodziszki tymi rozmiarami, jakie w kolejnych sezonach osiągają, sadzisz takie maleństwa ledwo co od ziemi odstające, a potem tadadadammmm.
To zdjęcie mnie zachwyca także z tego powodu, że widać, jak dobrze potrafiłaś ocenić odstępy pomiędzy nasadzeniami, nigdzie nie jest za gęsto ani za rzadko, ta sztuka jest jedną z trudniejszych, a u Ciebie projekt od razu idealny staranna realizacja także. Caradonna piękna!

Dorota321 15:14, 04 cze 2022


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 900
Do Twojego eleganckiego ogrodu zawsze miło jest zaglądnąć. Twoje Hakonki są takie piękne.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
olciamanolcia 18:06, 04 cze 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7145
Wiolka5_7 napisał(a)


Tak zabawka świetna
Ta rabata jest namłodsza a już taka bujna

Nie mogę się napatrzeć na tą kocimiętkę,w masie robi efekt.

Na tyłach są Gracki,potem Caradonny,jeżówki Green Jewel, jeżówki Pink Sensation, czyścce Hummelo i seslerie jesienne.Tak więc rabata będzie się zmieniać tak jak lubię jesienią dosadzę jeszcze czosnki.

Jeszcze raz


Super zestaw--super rabatka Bożu kiedy moje seslerie będą takie grube...
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 18:09, 04 cze 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7145
Wiolka5_7 napisał(a)
Dziś skosiłam trawniki,bo rosną jak szalone






Druga fotka jak z katalogu Super.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies