Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Roocika 08:34, 07 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
mrokasia napisał(a)
U mnie mnóstwo roślin posadzonych po kilka jest różnych rozmiarów. I też nie wiem od czego to zależy.


Dziewczyny u mnie jest tak samo Też się zastanawiam jak to jest na frontowej widzę, że im bliżej tulipanowca tym wszystko mniejsze i jakieś takie sobie.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
AlicjaMa 10:10, 07 cze 2022

Dołączył: 20 mar 2021
Posty: 95
Cześć Wiola!
Czy do hakonek, ktore rosną u Ciebie na pełnym słońcu, stosujesz dodatkowe nawodnienie czy podlewanie przy okazji podlewania reszty ogrodu wystarczy?
Kusisz i kusisz tymi hakonkami
A ja mam taki pas 0. 5 x 3 m między podjazdem i chodnikiem i zastanawiam się czy dałyby radę między nagrzanymi od słońca kostkami w lecie…
Wiolka5_7 10:58, 07 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20724
AlicjaMa napisał(a)
Cześć Wiola!
Czy do hakonek, ktore rosną u Ciebie na pełnym słońcu, stosujesz dodatkowe nawodnienie czy podlewanie przy okazji podlewania reszty ogrodu wystarczy?
Kusisz i kusisz tymi hakonkami
A ja mam taki pas 0. 5 x 3 m między podjazdem i chodnikiem i zastanawiam się czy dałyby radę między nagrzanymi od słońca kostkami w lecie…


Cześć Ala !

W pierwszym roku regularnie podlewam a potem to mają tyle wody co z nieba.No chyba że są ekstremalne upały to podlewam dodatkowo,jak widzę że źbła im się zwinęły. Trzeba je posadzić w próchniczej przepuszczalnej ziemi.

Właśnie nie wiem jak one by rosły na tej nagrzanej kostce.Bo ogólnie trzeba im przeznaczyć pas szer.1m bo tak się rozrastają na szerokość.0,5 m to za mało. Może posadź jakieś węższe trawy ,bardziej strzeliste,żeby te źbla na kostce nie leżały
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 10:59, 07 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20724
Roocika napisał(a)


Dziewczyny u mnie jest tak samo Też się zastanawiam jak to jest na frontowej widzę, że im bliżej tulipanowca tym wszystko mniejsze i jakieś takie sobie.
Nic nie poradzimy niestety ,rośliny rosną jak chcą
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:02, 07 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20724
Posprzątałam uschnięte liście tulipanów,ładnie zaschły w buszu


Miskanty Memory - potfffory


Wykopałam wczoraj wszystkie czosnki Purple Sensation.
Sadzenie w donicach to był strzał w dziesiątkę,raz dwa i wykopane,bez bałaganu
Cebule w 3 roku bardzo drobne się zrobiły ,stąd mało było kwiatów. Jesienią wsadzę te większe cebule ,zobaczymy... A te drobne do przechowalnika ,niech podrosną.Drobnicę wywaliłam


____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Rojodziejowa 17:21, 07 cze 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8848
Wiolu, czy te kocimiętki WL ścinasz po przekwitnięciu? One drugi raz zakwitną?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
LIDKA 17:33, 07 cze 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7495
Wiolka5_7 napisał(a)
Posprzątałam uschnięte liście tulipanów,ładnie zaschły w buszu


Miskanty Memory - potfffory


Wykopałam wczoraj wszystkie czosnki Purple Sensation.
Sadzenie w donicach to był strzał w dziesiątkę,raz dwa i wykopane,bez bałaganu
Cebule w 3 roku bardzo drobne się zrobiły ,stąd mało było kwiatów. Jesienią wsadzę te większe cebule ,zobaczymy... A te drobne do przechowalnika ,niech podrosną.Drobnicę wywaliłam




Pojade w sobote kawalek dalej do zupelnie nowej szkólki.
Pokazuja sie na fejsie i mają fajne ceny.
Moze beda miec trawy bo te Twoje memory to obecnie mój nr 1 na basenową.

Liscie tulipanów u mnie jeszcze zielone.
A czosnki w doniczkach dobry pomysł. Kupowalam koszyczki do tulipków a doniczki wywalam po roślinach. No glupota początkującej ogrodniczki nie zna granic . Eh
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
AlicjaMa 19:37, 07 cze 2022

Dołączył: 20 mar 2021
Posty: 95
Wiolka5_7 napisał(a)


Cześć Ala!

W pierwszym roku regularnie podlewam a potem to mają tyle wody co z nieba. No chyba że są ekstremalne upały to podlewam dodatkowo, jak widzę że źbła im się zwinęły. Trzeba je posadzić w próchniczej przepuszczalnej ziemi.

Właśnie nie wiem jak one by rosły na tej nagrzanej kostce. Bo ogólnie trzeba im przeznaczyć pas szer. 1m bo tak się rozrastają na szerokość. 0,5 m to za mało. Może posadź jakieś węższe trawy , bardziej strzeliste,żeby te źbla na kostce nie leżały


Dziękuje Wiola za cenne uwagi, faktycznie coś węższego będę szukać. Może red barony
Margerytka40 21:12, 07 cze 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Muszę i ja czosnki wykopać. Chyba w wekend się wezmę za nie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Nowa12 21:35, 07 cze 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiola kiedy podcinasz drugi raz kulki cisowe?. Bo jak tak patrzę na moje to chyba to już byłby ten czas .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies