Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 10:27, 27 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Liviaa napisał(a)
O super wieści ! Widzę, że mamy takie same plany na przyszły rok Nawet u siebie ostatnio plany wstawiałam... też prostokątne..też pod grabami Będę podglądać
Jak znajdziesz jakieś fajne materiały do dokształcenia się to podrzuć proszę. Boję się żeby nie wyszła zupa z tej wody... słońce, glony, liście z drzew... też będziemy robić sami, więc zbieram informacje

P.s. widziałaś to oczko w ogrodzie pod trzema dębami? bo u leona to wiadomo- wzór niedościgniony...

A śniadanko na tarasie w takich okolicznościach przyrody - marzenie!


Fajnie będziemy mogli sobie doradzić ja chcę w tym oczku lilie wodne i inne roślinki to może zielona zupą nie wyjdzie,a liści będę wybierać na bieżąco .

Właśnie to oczko pod trzema dębami jest moją inspiracją bo chcę właśnie takie wąskie,długie i wystające nad ziemią tylko kolor grafitowy, antracyt

Ola tez ma piękne ,tylko równo z ziemią a ja chcę wyższe

Tak śniadanko w ogrodzie,niebo w gębie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 10:30, 27 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Kasya napisał(a)

A pokaz widok na wprost na te 3 buki z dalszej odległości

Tak widzę te buki z altany
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
olciamanolcia 10:34, 27 cze 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6996
Moja mikro śś urosła o 40 cm posadziłam ja w donicy i powiem szczerze ,ze sobie radzi
A owoce twojej-super! Dobre chociaż?- bo nigdy nie próbowałam
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Kasya 10:53, 27 cze 2022


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41813
Wiolka5_7 napisał(a)

Tak widzę te buki z altany

No ja bym posadziła tam cos co zasłoni ten słup
Nie pasuje do stylu ogrodu
Może ambrowiec ss ?
Ewentualnie drugi po drugiej str buków
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Wiolka5_7 11:02, 27 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
olciamanolcia napisał(a)
Moja mikro śś urosła o 40 cm posadziłam ja w donicy i powiem szczerze ,ze sobie radzi
A owoce twojej-super! Dobre chociaż?- bo nigdy nie próbowałam
Wow to niezły przyrost ! Zerwałam owoce wcześniej ,bo ptaki żrą i nic by dla mnie nie zostało

Powinny jeszcze dojrzeć,żeby były czarne jak borówki. Ale i tak są słodkie. Smak mają podobny do borówki, pyszka
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:06, 27 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Kasya napisał(a)

No ja bym posadziła tam cos co zasłoni ten słup
Nie pasuje do stylu ogrodu
Może ambrowiec ss ?
Ewentualnie drugi po drugiej str buków


Myślę Kasiu że nie ma miejsca na kolejne drzewa... Liczę się z tym że buki będą miały kiedyś 3m szer.albo i więcej ,bo ciąć już nie będę.

Zresztą chyba za dużo tych kolumn by było szczerze to nigdy ten słup mnie nie raził, jest za płotem. Bardziej mnie razi dom sąsiada i w tym strategicznym miejscu rosną już brzozy i fajnie już zasłaniają widoki na mój taras

Dzięki za sugestie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Kasiapod 11:26, 27 cze 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
Widok z altany przepiękny patrzę, patrzę i nie mogę się napatrzećJest cudnie ehh
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Judith 11:34, 27 cze 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Mnie ten słup w ogóle nie wadzi w odbiorze ogrodu... Ja mam u siebie dwa i są dla mnie zupełnie przezroczyste... Jeden wprawdzie do połowy zarośnięty bluszczem, ale i tak go widać.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Wiolka5_7 11:58, 27 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Kasiapod napisał(a)
Widok z altany przepiękny patrzę, patrzę i nie mogę się napatrzećJest cudnie ehh


Dzięki Kasia , też mi się podoba
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 12:02, 27 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Judith napisał(a)
Mnie ten słup w ogóle nie wadzi w odbiorze ogrodu... Ja mam u siebie dwa i są dla mnie zupełnie przezroczyste... Jeden wprawdzie do połowy zarośnięty bluszczem, ale i tak go widać.


No właśnie mi też, wcale go nie zauważam. Nie tak jak sąsiada dom... Gdzie wyjdą na balkon i mi się gapią na taras ale już im widoki zasłoniłam brzozami
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies