Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Kasiapod 07:48, 29 cze 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1010
Wiolka5_7 napisał(a)
Nie wiem czy u was też tak sucho,ale mi zaczynają schnąć rośliny deszcz przeszedł bokiem oczywiście

Nawet sucholubne seslerie jesienne zaczęły mi schnąć, Red baron, knautia aż się położyła, czyścce podeschly,nie zauważyłam w buszu, jeżówki niektóre, trawnik też już schnie.... Dziś zraszacz chodził na wjazdowej ,jutro przy tarasie... Przeżyć jeszcze te 3 dni,bo w sobotę chłodniej

Przycięłam przekwitnięte szałwie, wpadłam na pomysł użycia tych nożyc i poszło migiem

U mnie w ubiegłym tygodniu padał deszcz, ale mimo wszystko trzeba było podlewać. A wczoraj padało od rana a po południu było oberwanie chmury.
Wiolka szałwie przycinasz tak niziutko?, pytam bo u mnie już zaczynają właśnie niektóre przekwitać
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
olciamanolcia 08:33, 29 cze 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6982
U mnie niektóre trawy pozwijały się w trąbkę. wczoraj popadało, dziś tylko 20 stopni-w końcu można żyć . W sobotę i poniedziałek podlewałam hortensje i kilka trawek. I powiem wam,że tam gdzie mam wysypaną bardzo drobną korę jest bardzo duża wilgoć. Jednak im mniejsza frakcja tym lepiej.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
mrokasia 08:42, 29 cze 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Też to widzę, że drobna kora bardzo dobrze zatrzymuje wilgoć.
U mnie wczoraj popadało z godzinę i dziś chłodniej. Super, rośliny też trochę odżyją. Bo mam wrazenie, że oprócz braku wody to też rozgrzane powietrze sprawia, że rośliny cierpią.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
olciamanolcia 09:16, 29 cze 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6982
Kasia ja tez tak mysle ,ze cierpią ale wtedy powtarzam sobie w myślach słowa mojej sasiadki (która jak kiedyś pisałam NIGDY nie podlewa ogrodu)-Niech przyroda radzi sobie sama
Pomimo tego,że nie podlewała miała przepiękny ogród i zdrowe rośliny. teraz to przeszłość....
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiolka5_7 09:50, 29 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Helen napisał(a)
Wiola, tak ostro przycinasz caradonnę?
Zawsze szałwie omszone tak golę
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 09:51, 29 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Joann napisał(a)
U mnie tez sesleria ma suche liście, zastanawiałam się właśnie, czy u mnie jej coś nie pasuje. Ale faktycznie, może to upały?
susza jak nic
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 09:53, 29 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
olciamanolcia napisał(a)
U mnie niektóre trawy pozwijały się w trąbkę. wczoraj popadało, dziś tylko 20 stopni-w końcu można żyć . W sobotę i poniedziałek podlewałam hortensje i kilka trawek. I powiem wam,że tam gdzie mam wysypaną bardzo drobną korę jest bardzo duża wilgoć. Jednak im mniejsza frakcja tym lepiej.


To fajnie że u Ciebie popadało i się ochłodziło u mnie rano pochmurno,chociaż to palące słońce nie grzeje.

Kora na pewno trzyma...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 09:54, 29 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
mrokasia napisał(a)
Też to widzę, że drobna kora bardzo dobrze zatrzymuje wilgoć.
U mnie wczoraj popadało z godzinę i dziś chłodniej. Super, rośliny też trochę odżyją. Bo mam wrazenie, że oprócz braku wody to też rozgrzane powietrze sprawia, że rośliny cierpią.


A widzisz a u mnie kory już cienko zostało... Ty Kasia mieszkasz w super miesiącu,bo zawsze mnie chmury omijają i idą do ciebie tak w słońcu moje bodziszki oklapły
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Zana 10:04, 29 cze 2022


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
O zacnych planach na "korytko" wodne doczytałam. A ogród, no cóż ileż razy można pisać, że pięknie
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Wiolka5_7 10:56, 29 cze 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Zana napisał(a)
O zacnych planach na "korytko" wodne doczytałam. A ogród, no cóż ileż razy można pisać, że pięknie


Tak korytko mi się marzy, a marzenia trzeba spełniać
W dobie suszy ,trawnika jak najmniej

Dzięki Aniu za pochwały jak mogę czytać ile wlezie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies