Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Mirka 19:50, 06 wrz 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Wiolka5_7 napisał(a)


Tak w ten sposób chyba każdy sobie go zaprosił do ogrodu

Ja go plewię jak ziemia jest wilgotna i podważam pazurkami i fajnie wychodzi z całym korzeniem.

A nie można by go czymś potraktować?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Wiolka5_7 20:57, 06 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
Mirka napisał(a)

A nie można by go czymś potraktować?


Niby mam środek na chwasty, ale boję się o rośliny. Ja wolę plewić regularnie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Liviaa 01:19, 07 wrz 2022


Dołączył: 21 mar 2022
Posty: 192
A wiecie, że mam znajomą, której on się podoba???
Jak ją ostrzegłam, żeby szybko wyrwała, bo się rozsiewa, to stwierdziła, że ona go nie plewi, bo jest ładny i fajnie zadarnia.. tak że ten
____________________
jak powstaje ogródek u livii
Wiolka5_7 07:21, 07 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
Liviaa napisał(a)
A wiecie, że mam znajomą, której on się podoba???
Jak ją ostrzegłam, żeby szybko wyrwała, bo się rozsiewa, to stwierdziła, że ona go nie plewi, bo jest ładny i fajnie zadarnia.. tak że ten


Ha ha moja ciocia to samo pomyślała sobie i nie wyrywała go ale jej powiedziałam co to za chwaścior i wyplewiła
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Kasiapod 07:53, 07 wrz 2022

Dołączył: 24 sty 2022
Posty: 1033
Widzę, że większość z nas ma ten problem. Też u mnie zagościł i panoszy się wszędzie
Strasznie upierdliwy chwaścior.
____________________
Kasia-Ogródek Kasipod
Mary 17:29, 07 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3515
Wiolka5_7 napisał(a)


Bo rzadko go focę i mam go może ze 2 lata. Przedtem był tam niwaki z jałowca ,ale padł i z mamą zrobiłyśmy wymiankę na rośliny

Tajemniczy i cienisty ,bo u mnie cienia jak na lekarstwo

Może z tymi największymi cisami cackałam się z 15 min. ale te mniejsze to myślę , że 5 min ...

Wczoraj zjadłam śniadanie i poszłam w ogród,potem przetracilam szybko obiad i tak do wieczora .. ja jak wpadnę w tę robotę ,to o jedzeniu nie myślę

Obwódki cięlam na oko cięcie czerwcowe robię ze sznurkiem ,bo przyrosty są wielkie,a teraz to poszłam na żywioł

Jeszcze miałam w planie jodłę ,ale noc mnie zastała .... Ją zostawię chyba na przyszły sezon

Formowane rośliny są piękne,ale wymagające

Ciekawe,kto jeszcze wczoraj ciął ?

Właśnie miałam zapytać, kiedy tniesz swoją jodłe. Zawsze tniesz ją o tej porze roku?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Wiolka5_7 17:41, 07 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
Mary napisał(a)

Właśnie miałam zapytać, kiedy tniesz swoją jodłe. Zawsze tniesz ją o tej porze roku?


W zeszłym roku cięlam końcem sierpnia i było w porządku , a normalnie zawsze koło marca
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
ElzbietaFranka 19:43, 07 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Jeszcze 3-4 lata szczawika nie miałam. Teraz brązowy, zielony, wysoki i mały skąd on się naraz u wszystkich wziął.

Mój sąsiad ogrodnik sprzedawał szczawik po 6 zł w małych doniczkach. Wystraszyłam go, że mu się wszędzie rozsieje. Wszystkie doniczki kazał wyrzucić do kontenera że śmieciami.
Mówił, że on to przywiózł z giełdy wszyscy brali więc on nie może być gorszy.

Pięlenie to walka z wiatrakami rozsiewa się i ma podziemne rozlogi. Ja to co tydzień biorę wiaderko z randapem i pedzlem smaruje. Trochę pomaga.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiolka5_7 19:51, 07 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
ElzbietaFranka napisał(a)
Jeszcze 3-4 lata szczawika nie miałam. Teraz brązowy, zielony, wysoki i mały skąd on się naraz u wszystkich wziął.

Mój sąsiad ogrodnik sprzedawał szczawik po 6 zł w małych doniczkach. Wystraszyłam go, że mu się wszędzie rozsieje. Wszystkie doniczki kazał wyrzucić do kontenera że śmieciami.
Mówił, że on to przywiózł z giełdy wszyscy brali więc on nie może być gorszy.

Pięlenie to walka z wiatrakami rozsiewa się i ma podziemne rozlogi. Ja to co tydzień biorę wiaderko z randapem i pedzlem smaruje. Trochę pomaga.


Może przyniosłaś go Elu z roślinami ze szkółki ? U mnie tak pewnie było.

Ja jak plewiłam to podważałam metalowymi pazurkami i fajnie wychodził z całym korzeniem i ostatnio wyrwałam tylko ze 20 % tego co było wiosną. Wtedy był dywan, że ziemi nie było widać.

Nie można dać mu się rozsiać i wtedy myślę, że przy systematycznym plewieniu da się go pozbyć.

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 20:03, 07 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20633
No i skusiłyście mnie tymi zawilcami
Kupiłam 3 szt. jasnoróżowych i 1 szt.białego ,oczywiście wszystkie bez nazwy.
Do tego dokupiłam na jedną rabatę 2 szt.jeżowek Virgin



Jasnoróżowe poszły pomiędzy Red barona a werbenę. Posadziłam w półcieniu.Efekt za rok, mam nadzieję ,że pójdą jeszcze do góry,bo teraz słabo je widać



Nie wiem co to za odmiana,ktoś coś?


Resztę posadzę jutro.

Dziś skosiłam trawniki, po 1 dawce nawozu jesiennego odzyskały zieleń
Jeden się podlewa,bo na deszcz nie liczę, jakieś przeloty tylko zapowiadają ,ech


____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies