Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

ElzbietaFranka 20:18, 07 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13931









Co za widoki. Kiedy u mnie takie hakomy będą.
Sądzę sesliery, hakomy, kocimiętki i gaure, ale to wszystko maleństwa.

To fakt ze podlewać trzeba 1-2 razy w tygodniu, ale dobrze. Psikanie nic nie da. Roślinę trzeba zalać przy takim upale szybko wypije.
Na szczęście upały minęły i jest pięknie. Też nie liczę na opady większe. Już miało padać 10 dni temu zatrzymało się na Łodzi a tu dalej susza. Tym razem też tak może być.

Wiola nie wolno się da. Rozsiać? To byś musiała siedziec non stop i pieluc. On rośnie i kwitnie bez przerwy.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Wiaan 20:21, 07 wrz 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5303
Fajne zakupy trawnik boski
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Nowa12 20:28, 07 wrz 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kupiłaś Virgin stacjonarnie czy przez neta? Ja zamówiłam 1 szt. i dostałam taki zabiedzony i połamany egzemplarz że chyba jej nie posadzę. Kłóciłam się ze szkółką ze miała być w innym rozmiarze ale każą mi ją zwrócić. Jaki to ma sens jak wysyłka będzie więcej kosztować. Ewentualnie łaskę mi robią że zwrócą połowę wartości. Już mam dość tych zakupów internetowych. A stacjonarnie nie mogę jej dostać.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 21:58, 07 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20615
ElzbietaFranka napisał(a)









Co za widoki. Kiedy u mnie takie hakomy będą.
Sądzę sesliery, hakomy, kocimiętki i gaure, ale to wszystko maleństwa.

To fakt ze podlewać trzeba 1-2 razy w tygodniu, ale dobrze. Psikanie nic nie da. Roślinę trzeba zalać przy takim upale szybko wypije.
Na szczęście upały minęły i jest pięknie. Też nie liczę na opady większe. Już miało padać 10 dni temu zatrzymało się na Łodzi a tu dalej susza. Tym razem też tak może być.

Wiola nie wolno się da. Rozsiać? To byś musiała siedziec non stop i pieluc. On rośnie i kwitnie bez przerwy.




Elu te hakonki rosną jakoś 4 sezon , więc urosły nie tak szybko.
Twoje roślinki też urosną daj im czas

Tak upały minęły chociaż ,pogoda piękna , choć susza i podlewać trzeba.
Ja też nie liczę na deszcz ,wczoraj zapowiadali u mnie burze na weekend a dziś już tylko przeloty ,ech

Tak nie wolno mu dać się rozsiać. Mam jeszcze tego dziada na 2 rabatach
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 21:58, 07 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20615
Wiaan napisał(a)
Fajne zakupy trawnik boski

Dzięki
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 22:01, 07 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20615
Nowa12 napisał(a)
Kupiłaś Virgin stacjonarnie czy przez neta? Ja zamówiłam 1 szt. i dostałam taki zabiedzony i połamany egzemplarz że chyba jej nie posadzę. Kłóciłam się ze szkółką ze miała być w innym rozmiarze ale każą mi ją zwrócić. Jaki to ma sens jak wysyłka będzie więcej kosztować. Ewentualnie łaskę mi robią że zwrócą połowę wartości. Już mam dość tych zakupów internetowych. A stacjonarnie nie mogę jej dostać.


Stacjonarnie kupiłam te kwiatki u siebie. Myślę , że bardzo ładne sadzonki.
Właśnie w necie kupowanie teraz jeżowek to loteria kiedyś to była jakość a teraz różnie to bywa.

Podziel sobie wiosną tą piękną kępę i będziesz miała więcej
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 22:03, 07 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20615
Miskanty Memory kwitną , ulubione






Molinie Heidebraut sadzone rok temu jako maleństwa, w tym roku pięknie się rozrosły i czarują,uwielbiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gruszka_na_w... 22:23, 07 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Zaczął się najpiękniejszy czas w Twoim ogrodzie. Uwielbiam to ujęcie z miskantem w rogu.
Posiadania zawilców zazdroszczę. U mnie w glinie nie chcą rosnąć.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
basia3012 00:02, 08 wrz 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9549
Wiolka5_7 napisał(a)
No i skusiłyście mnie tymi zawilcami
Kupiłam 3 szt. jasnoróżowych i 1 szt.białego ,oczywiście wszystkie bez nazwy.
Do tego dokupiłam na jedną rabatę 2 szt.jeżowek Virgin



Jasnoróżowe poszły pomiędzy Red barona a werbenę. Posadziłam w półcieniu.Efekt za rok, mam nadzieję ,że pójdą jeszcze do góry,bo teraz słabo je widać



Nie wiem co to za odmiana,ktoś coś?


Resztę posadzę jutro.

Dziś skosiłam trawniki, po 1 dawce nawozu jesiennego odzyskały zieleń
Jeden się podlewa,bo na deszcz nie liczę, jakieś przeloty tylko zapowiadają ,ech




Wiolu, te trawniki i rabaty to jak z folderów reklamujących nawozy. Piękne są.
A zawilce pewnie jeszcze urosną i będzie je widać. U mnie były wysokie. Miałam te białe. Ale rozlazły mi się i trochę oddałam mamie a reszta rośnie na rabatach ale w donicach .
W sprawie szczawiku tez podnoszę paluszek, mam go pod dostatkiem.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Wiolka5_7 08:06, 08 wrz 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20615
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Zaczął się najpiękniejszy czas w Twoim ogrodzie. Uwielbiam to ujęcie z miskantem w rogu.
Posiadania zawilców zazdroszczę. U mnie w glinie nie chcą rosnąć.


To prawda Haniu

Też uwielbiam to ujęcie za rok powinno być jeszcze ładniej z tymi zawilcami.

Szkoda , że na twojej glinie nie chcą rosnąć

Ciekawa jestem jak u mnie będą rosły ,bo będą miały tam idealne warunki... Półcień, wilgoć i przepuszczalną glebę. Oby nie szalały za bardzo
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies