Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 20:18, 09 kwi 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Judith napisał(a)
Wiola, co dałaś swojej zeszłorocznej ŚŚ przy sadzeniu, ze Ci tak obficie kwitnie? Ja przygotowałam dołek dając obornik bydlęcy i trochę przekompostowanej kory i moje (także zeszłoroczne) to przy Twoich jakieś mizeroty niewarte wspomnienia...


No właśnie nic sadzona bez żadnych dadatkowych dobroci.
Sama jestem w szoku ,bo miała jeden pączek kwiatowy a teraz cała ukwiecona
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 20:23, 09 kwi 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Makao napisał(a)

U mnie dziś się rozkwitły ŚŚ ale od jutra ochłodzenie więc to kwitnienie się przedłuży - tak myślę

A moje tulipany Emperor niestety zanikają. Najlepiej rosną u mnie bezodmianowe które w sklepach mają nazwę żółte, purpurowe, różowe itp



Może Twoje dłużej będą kwitły bo moje w tym roku tylko kilka dni.
Za to magnolia dziś rozkwitła cała, więc liczę na jej dłuższe kwitnienie

To dziwne, bo one u mnie najlepiej powtarzają. Ale w tym roku na jednej rabacie nornica zasmakowały. Może u ciebie też zeżarły nornice
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
anuska2507 20:54, 09 kwi 2024


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
U mnie też nornica wyżarła całą paczkę EE
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Gruszka_na_w... 21:02, 09 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Wiolka5_7 napisał(a)
Świdośliwy Lamarckie zachwycają

Mam 3 sztuki od najstarszej do najmłodszej sadzonej rok temu.

W tym upale pewnie zaraz przekwitną




U mnie kwitły równo tydzień. Nawet ta w cieniu. Dodatkowo mocno wiało podczas kwitnienia. Nie wiem, czy zapylacze zdążyły zakończyć pracę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 22:40, 09 kwi 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6783
Wiolka5_7 napisał(a)
Tulipany Exotic emperor pięknie kwitną
Są niezawodne, rosną tutaj ok. 4-5 lat i nic z nimi nie robię ,a one kwitną jak widać co roku



Wiola, posadziłam EE bo kojarzyłam, że m.in. Ty je polecałaś jako bezproblemowe i powtarzające co roku. U mnie obecnie drugi sezon chyba, szału nie ma i nie będzie
Jeszcze jesienią spróbuję dosadzać, bardzo mi pasują, w miejscu gdzie powinny powalać
Pamiętasz może czy sadziłaś marketowe cebule czy może od jakiegoś sprawdzonego producenta???

P.S. Zaglądam na bieżąco Dywanik masz boski, a ciurkadełko inspirujące
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Makao 05:28, 10 kwi 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4316
Wiolka5_7 napisał(a)



Może Twoje dłużej będą kwitły bo moje w tym roku tylko kilka dni.
Za to magnolia dziś rozkwitła cała, więc liczę na jej dłuższe kwitnienie

To dziwne, bo one u mnie najlepiej powtarzają. Ale w tym roku na jednej rabacie nornica zasmakowały. Może u ciebie też zeżarły nornice

Nie zauważyłam u siebie żerowania nornic. Ostatni raz były u mnie z 8 lat temu. Od kiedy mam dwa koty to nornice nie przeżywają wejścia na ich teren więc nornice odpadają.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Wiolka5_7 09:19, 10 kwi 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


U mnie kwitły równo tydzień. Nawet ta w cieniu. Dodatkowo mocno wiało podczas kwitnienia. Nie wiem, czy zapylacze zdążyły zakończyć pracę.


To twoje i tak długo

Moje zakwitły akurat w ten upał i kwitły całe 3 dni, masakra

Liczę na magnolię,która zakwitła wczoraj ,bo od dziś dużo chłodniej
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 09:21, 10 kwi 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Magara napisał(a)


Wiola, posadziłam EE bo kojarzyłam, że m.in. Ty je polecałaś jako bezproblemowe i powtarzające co roku. U mnie obecnie drugi sezon chyba, szału nie ma i nie będzie
Jeszcze jesienią spróbuję dosadzać, bardzo mi pasują, w miejscu gdzie powinny powalać
Pamiętasz może czy sadziłaś marketowe cebule czy może od jakiegoś sprawdzonego producenta???

P.S. Zaglądam na bieżąco Dywanik masz boski, a ciurkadełko inspirujące

Czemu?
Idą w liście czy jak?

Moje te na Grabowej dodatkowo rosną w doniczkach i dają radę jak widać

Dzięki!
Ciurkadełko i okolica to moje ulubione miejsce w ogrodzie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 09:22, 10 kwi 2024


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Makao napisał(a)

Nie zauważyłam u siebie żerowania nornic. Ostatni raz były u mnie z 8 lat temu. Od kiedy mam dwa koty to nornice nie przeżywają wejścia na ich teren więc nornice odpadają.

A to czemu Ci słabo rosną ? Wychodzą same liście? Może trzeba je podkarmić,bo u ciebie chyba dość przepuszczalna gleba ?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Ewa777 10:20, 10 kwi 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
U mnie śś dopiero rozkwita. Idzie ochłodzenie, to może dłużej będzie cieszyć kwiatami.
Pięknie u Ciebie na rabatach, taki porządeczek, że tylko się zachwycać
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies