Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 20:47, 29 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20637
Toszka napisał(a)
Ta glina jest okrooopna. Nie paćkaj nią sobie ziemi na rabacie, ona tylko duzo zła narobi. Kompost (i wszelaka próchnica) w miarę butwienia ulega mineralizacji i w efekcie uzyskasz mięsistą, tłustą humusową ziemię, która będzie ładnie trzymać wilgoć. Oczywiście, potrwa to kilka lat, ale przyniesie doskonałe efekty.
Mam taką glinę w jednym miejscu (też z podglebia) i już 10 rok walczę z nią

O trawach jest dyskusja u Ani_t.

To jednak dobrze robiłam,ze tą glinę wywalałam i sadziłam w czaroziem bo miałam ja na rabacie dereniowej ..... oczywiscie kompost będę kupować i w niego sadzić....

dzięki za info..
o trawach czytałam i mam zadołowane wg zaleceń twoich i innych
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 20:49, 29 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20637
Toszka napisał(a)
No niestety, przy kopaniu fundamentów czasami zdarza, się, że taka "rasowa" glina ląduje na wierzchu. I potem jest długoterminowy kłopot. U mnie to pozostałości dwukrotnego kopania pod szambo...ważniejsze było dryfujące w wodzie po pierwszej nocy szambo i ratowanie sytuacji niż myslenie, że kopara roznosi mi podglebie na 200m kwadratowych...eh, ile już poszło obornika, kompostu, kory, a wszystko ta glina wciąga "dziurką od nosa". A i tak kamienna skorupa się robi jak jest sucho.

No właśnie tą okropną glinę mam na szambowej rabacie...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Agi2006 19:02, 30 wrz 2018


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
A ja gline mam w całym ogrodzie .oczywiście jak coś sadzę to w dołek idzie ziemia ogrodowa, obornik i piasek. Na razie to się sprawdza choć zdaję sobie sprawę że to dołek w glinie i jak korzenie się rozrosna to w końcu na gline trafią.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Wiolka5_7 19:27, 30 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20637
Agi2006 napisał(a)
A ja gline mam w całym ogrodzie .oczywiście jak coś sadzę to w dołek idzie ziemia ogrodowa, obornik i piasek. Na razie to się sprawdza choć zdaję sobie sprawę że to dołek w glinie i jak korzenie się rozrosna to w końcu na gline trafią.

Ja też właśnie dawałam nową ziemię z korą przy sadzeniu i wywalałam tą glinę i roślinki dobrze rosną...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DorKa 07:59, 01 paź 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
czyli jednak wywalać tak całkiem ? Ja sądziłam ,że jak wymieszam glinę z moim piachem pod drzewami to troszkę poprawię ale jednak nie ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Wiolka5_7 09:35, 01 paź 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20637
DorKa napisał(a)
czyli jednak wywalać tak całkiem ? Ja sądziłam ,że jak wymieszam glinę z moim piachem pod drzewami to troszkę poprawię ale jednak nie ?

Ja też chciałam sobie wymieszac tą glinę z glebą na nowe rabaty,ale Toszka powiedziała,zebym nie dawała,bo ona zrobi więcej złego....ja wywalałam wcześniej i teraz też będę wywalać tą glinę...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
anna_t 09:58, 01 paź 2018


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Dziewczyny ale przecież są na forum ogrody na glinie
Ja też mam pół ogrodu w glinie i jest ok. Specjalnie ją sobie podbieram sądząc róże czy drzewa
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Toszka 12:10, 01 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aniu ale my piszemy o żółciutkiej glinie z podglebia
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Wiolka5_7 12:29, 01 paź 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20637
Toszka napisał(a)
Aniu ale my piszemy o żółciutkiej glinie z podglebia

No właśnie,bo moja jest z podglebia po wykopaniu dołu na szambo...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DorKa 13:05, 01 paź 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
w takim razie ja już nie wiem jaką mam
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies