Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

eVka 18:43, 10 paź 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Niestety to okropna praca, ja mam maluchy i klne jak muszę je obierac z suszek a przy takich potworach chyba bym padła...
Trzymam kciuki.
____________________
Dragonka 19:23, 10 paź 2018


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
To one aż tak się sypią? Czeka Cie sporo pracy, a ja myślałam, że jak się już ma taki piękny ogród to aż tak dużo robić w nim nie trzeba , silly me

A co to za pnącze takie fajne zielone na płocie na wprost? Imponujące, podoba mi się
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Wiolka5_7 19:27, 10 paź 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20725
effka napisał(a)
Niestety to okropna praca, ja mam maluchy i klne jak muszę je obierac z suszek a przy takich potworach chyba bym padła...
Trzymam kciuki.

Oj tak okropna praca...jeszcze 13 szt. w tej częsci a dalej zobaczę czy mi starczy sił i ochoty...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 19:32, 10 paź 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20725
Dragonka napisał(a)
To one aż tak się sypią? Czeka Cie sporo pracy, a ja myślałam, że jak się już ma taki piękny ogród to aż tak dużo robić w nim nie trzeba , silly me

A co to za pnącze takie fajne zielone na płocie na wprost? Imponujące, podoba mi się

Tuje mają w środku taki susz,bo tam światło nie dochodzi no i tegoroczna susza jeszcze spotęgowała ilość...
Jeśli już obsadzimy ogród to potem musimy go pielęgnować,robić porzadki jak z tymi tujami....

Pnącze na ścianie to bluszcz pospolity ( hedera helix)
Bardzo go lubię,jest zimozielony i szybko rośnie...teraz to muszę go już ograniczać...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sarenka 19:50, 10 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wiolka5_7 napisał(a)
Wyczyszczone ręcznie 12 szt. Szmaragdów....masakra nie mówiąc ile jeszcze zostało... oczywiście ten susz przekopię na tych rabatach....

Myślę,czy wiosną nie zakupić odkurzacza do liści i nim te tuje czyścić,bo ręcznie nie ma opcji wyczyścić 98 szt....wrrr
I myslę także ,że na przyszly rok kupimy wąż kropelkowy i podłączymy chociaż prowizorycznie pod kran i zrobimy nawadnianie,bo po tym suchym roku, tuje mają bardzo dużo suszu...

ja też zaczęłam czyścić Szmaragdy.jesze z 15 sztuk mi zostało. Pierwszy raz tak czyszczę, wcześniej nie wiedziałam,że trzeba
____________________
Magda W samym sloncu
sarenka 20:17, 10 paź 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Dubel
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 20:26, 10 paź 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20725
sarenka napisał(a)
ja też zaczęłam czyścić Szmaragdy.jesze z 15 sztuk mi zostało. Pierwszy raz tak czyszczę, wcześniej nie wiedziałam,że trzeba

Niefajna praca,co nie...?
Ja też wcześniej nie wiedziałam...ale nie wyobrażam sobie czyszczenia co roku tylu sztuk ręcznie,mus odkurzacz kupić...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
SlonecznyOgrod 20:54, 10 paź 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Jak teraz wyczyścisz to na kilka lat starczy. Jak nie były czyszczone to trochę sie nazbierało.
Ja dopiero będę czyścić jak liście opadną, to przelecę z dmuchawą.
Nie wszystkie od razu oczywiście.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Wiolka5_7 21:01, 10 paź 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20725
SlonecznyOgrod napisał(a)
Jak teraz wyczyścisz to na kilka lat starczy. Jak nie były czyszczone to trochę sie nazbierało.
Ja dopiero będę czyścić jak liście opadną, to przelecę z dmuchawą.
Nie wszystkie od razu oczywiście.

Powiem ci,że te były czyszczone w tym roku wiosną i tyle tego suchego ale to pewnie też wina suchego roku...
Fajnie by było,zeby na kilka lat był spokój
Właśnie myslalam o dmuchawie do lisci,ale podobno nie wygodnie sie tym czysci...spróbuję odkurzaczem przemyslowym od rodziców...Polinka tak u siebie czysciła i jest zadowolona
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
21:25, 10 paź 2018
Ja też mam zamiar czyścić tuje, mam dmuchawę z funkcją odkurzania, zobaczę jak pójdzie, mam też odkurzacz przemysłowy, domowego trochę mi szkoda choć bez worka też mogę odkurzać, ale pewnie go zajadę
Muszę się zebrać wreszcie i choć parę wyczyścić.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies