Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 13:28, 22 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Margerytka40 napisał(a)
Fajnie, że podziałałaś. Nic tak dobrze nie robi jak takie robótki. Czyli otwarcie sezonu? .
Też coś chciałam wczoraj zrobić ale szybko uciekłam do domu. Zimny wiatr skutecznie mnie przegnał. Dziś jeszcze gorzej. Przyszły tydzień ma być podobno bardziej przyjazny


Wstrzeliłam się wczoraj w piękną pogodę ,bo dziś już szaro-buro i wieje...
U mnie wiatr ustał i było mi aż za ciepło

Nie powiem ręce mnie bolały od machania ,ale taki ból szybko mija i buzia się cieszy
Przyszły tydzień ma być podobno z dużymi plusami,super
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 13:44, 22 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
BKosimkArt napisał(a)
Witaj Wiolu w Nowym Roku
Szalejesz dziewczyno! Już sezon rozpoczęty... szok
Chociaż w sumie wczoraj mi tata powiedział że u niego ranniki w pełnym rozkwicie, przebiśniegi też startuj, ciemierniki kwitną... szokujące.


Witaj Basiu
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku

Zrobiłam to co o tej porze mogłam,reszta czeka na odpowiedni czas
W tym roku wiosna chyba będzie jeszcze wcześniej, oby na Wielkanoc zima sobie o nas nie przypomniała...

Nie lubię zimy, chociaż jej brak na pewno spowoduje chociaż by kolejny rok suszy
Pozdrawiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 13:46, 22 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
nicol21 napisał(a)
Widzę, że szalenstwo czekania na wiosnę i dobra pogoda przyspieszają prace. I dobrze! Zobaczysz, że jeszcze duuużo roślin zmieścisz w ogrodzie


O tak taka pogoda bardzo nastraja na pracę w ogrodzie
A jeszcze człowiek spragniony po zimie....

Ogród to niekończąca się historia...już się o tym przekonałam...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 13:53, 22 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
kawa8002 napisał(a)
Bardzo dziękuję za fotorelację z cięcia.
Przybierałam się w najbliższy weekend, ale u mnie dla odmiany ma być zimno. Niedziela była cudowna, więc tez troszkę poszwendałam się po ogrodzie. Tulipany maja 2-centymetrowe kły, ogarnęłam pozostałe liście i zielsko. Rośliny w blokach startowych, a może jeszcze zima nas zaskoczy.


Proszę
Ale od niedzieli to ciepełko podają,więc popracujesz kiedy indziej
To u mnie tulipany zaczynają dopiero wychodzić...

podobno zimy mroźnej i snieżnej ma już nie być a ,że jakiś śnieżek czy mały mrozik będzie to i w zeszłym roku był i było wszystko ok....najgorzej jak przyjdą przymrozki w kwietniu czy maju....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 13:57, 22 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
leon60 napisał(a)
Ja tez juz po cieciu niemal 200szt seslerii poszlo pod sekator
Skalna zaczyna kwitnac...
Sezon zaczety
Pozdrowki

Olu wielki szacun dla Ciebie
Tyle sztuk pociachałaś...ja tylko marne 35 szt. ha ha

Widzę,że seslerie to u Ciebie przeważają... też będę rozmnażać i dosadzać kolejne,bo to trawki idealne na te suche lata....
No widzisz skalna zaczyna,czyli wstrzeliłaś się z cięciem...
Witaj w klubie rozpoczynających sezon

Pozdrowionka

Edit.
Olu Twoja propozycja z usunięcia jednego ząbka niebawem doczeka się realizacji
Niech tylko zrobi się ciepło to eM mi obrzeża przestawi a ja zrobię mały tetris dzięki za podpowiedź
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
kawa8002 23:01, 22 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Wiolu, zdradź proszę, co dawałaś pod carexy ID. Wymyśliłam z nich obwódkę przed tujami danica. Póki co w koszyku mam 40 szt. ID. Obawiam się, że może być mało. Może jak im złota podłoże, to się rozrosną i w następną wiosnę będzie co dzielić.
____________________
Kasia między polem a lasem
BKosimkArt 06:52, 23 sty 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Wiolka5_7 napisał(a)


Witaj Basiu
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku

Zrobiłam to co o tej porze mogłam,reszta czeka na odpowiedni czas
W tym roku wiosna chyba będzie jeszcze wcześniej, oby na Wielkanoc zima sobie o nas nie przypomniała...

Nie lubię zimy, chociaż jej brak na pewno spowoduje chociaż by kolejny rok suszy
Pozdrawiam

No to chyba muszę i ja seslerię ciachnąć... a trzcinniki? Chyba tez można nie?
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Wiolka5_7 08:19, 23 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
kawa8002 napisał(a)
Wiolu, zdradź proszę, co dawałaś pod carexy ID. Wymyśliłam z nich obwódkę przed tujami danica. Póki co w koszyku mam 40 szt. ID. Obawiam się, że może być mało. Może jak im złota podłoże, to się rozrosną i w następną wiosnę będzie co dzielić.


A będziesz dawać mu mocne ograniczniki z dwóch stron ?bo ja go m.in. dlatego wywaliłam,bo mi wrastał w rośliny i scieżkę....

Ja bym Ci proponowała carex morrowi Variegata, bardzo podobny a rośnie w kępie i nie puszcza tych okropnych odrostów....

U mnie był sadzony w ziemię z czarnoziemem,więc miał dobrze i rozrósł się bardzo....trochę złota możesz dać,kompost,kora,rodzima gleba....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 08:20, 23 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
BKosimkArt napisał(a)

No to chyba muszę i ja seslerię ciachnąć... a trzcinniki? Chyba tez można nie?


Jak uważasz Basiu na trzcinnikach się nie znam...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
kawa8002 09:20, 23 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Wiolka5_7 napisał(a)


A będziesz dawać mu mocne ograniczniki z dwóch stron ?bo ja go m.in. dlatego wywaliłam,bo mi wrastał w rośliny i scieżkę....

Ja bym Ci proponowała carex morrowi Variegata, bardzo podobny a rośnie w kępie i nie puszcza tych okropnych odrostów....

U mnie był sadzony w ziemię z czarnoziemem,więc miał dobrze i rozrósł się bardzo....trochę złota możesz dać,kompost,kora,rodzima gleba....



To mnie trochę zmartwiłaś.
Czytam o carex morrowi Variegata o ona chyba bardziej do cienia, a u mnie z tym problem.
Musze podumać :/
____________________
Kasia między polem a lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies