Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 09:33, 23 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
kawa8002 napisał(a)



To mnie trochę zmartwiłaś.
Czytam o carex morrowi Variegata o ona chyba bardziej do cienia, a u mnie z tym problem.
Musze podumać :/


Wiesz nie chcę żebyś na darmo wywalała kasę....ten carex będzie rósł tak samo jak Id w słońcu pod warunkiem,że będzie podlewany w upały,susze....inaczej może mieć nieładnie poprzysychane końce....

Ja już carexów nie sadzę, półcienia brak ,nawadniania też...a nie będę w suszę podlewać,bo mam co innego do podlewania....wolę seslerie,tych nie trzeba podlewać nawet w suszę i pięknie rosną....


____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
leon60 09:53, 23 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
kawa8002 napisał(a)



To mnie trochę zmartwiłaś.
Czytam o carex morrowi Variegata o ona chyba bardziej do cienia, a u mnie z tym problem.
Musze podumać :/

U mnie na patelni dobrze rosnie i wcale duzo wody nie potrzebuje. Wywalilam juz dawno ID bo to potwory ktorych nie sposob okielznac...te ich odnogi doprowaszaly mnie do szalu wrastaly w trawnik i we wszystkie rosliny obok...
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
kawa8002 09:55, 23 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Wiolka5_7 napisał(a)


Wiesz nie chcę żebyś na darmo wywalała kasę....ten carex będzie rósł tak samo jak Id w słońcu pod warunkiem,że będzie podlewany w upały,susze....inaczej może mieć nieładnie poprzysychane końce....

Ja już carexów nie sadzę, półcienia brak ,nawadniania też...a nie będę w suszę podlewać,bo mam co innego do podlewania....wolę seslerie,tych nie trzeba podlewać nawet w suszę i pięknie rosną....


Mi ta sesleria tez sie bardzo podoba, ale nie wiem, czy jako dłuuuuugi pasek przed tujami będzie pasowała. Ona jest raczej strzelista a te carexy bardziej opływowe, mają fajny pokrój. A może znasz inną niewysoka trawę o fontannowym wyglądzie?
Poważny temat do przemyśleń.
____________________
Kasia między polem a lasem
Wiolka5_7 11:27, 23 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
leon60 napisał(a)

U mnie na patelni dobrze rosnie i wcale duzo wody nie potrzebuje. Wywalilam juz dawno ID bo to potwory ktorych nie sposob okielznac...te ich odnogi doprowaszaly mnie do szalu wrastaly w trawnik i we wszystkie rosliny obok...


Cxzyli Variegata to dobry zastępca za Id
No właśnie mnie po 3 latach też Id zaczął wkurzać przez te swoje odrosty
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:30, 23 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
kawa8002 napisał(a)
Mi ta sesleria tez sie bardzo podoba, ale nie wiem, czy jako dłuuuuugi pasek przed tujami będzie pasowała. Ona jest raczej strzelista a te carexy bardziej opływowe, mają fajny pokrój. A może znasz inną niewysoka trawę o fontannowym wyglądzie?
Poważny temat do przemyśleń.


Moim zdaniem właśnie sesleria jesienna będzie świetnie kontrastować z ze Szmaragdami....

Fontannowe to oczywiście hakone
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
UlaB 12:21, 23 sty 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
A molinia Variegata? Coraz bardziej mi sie podoba, u mnie ma za soba 2 pełne sezony, nie za wielka (jest wielkości Carexa plus kwiatostany oczywiście), przyrasta szybko. Rosnie mi bezproblemowo wszedzie, łacznie z doniczką. Startuje mi wczesnie, podobnie jak trzcinnik ostrokwiatowy, a nie łapie żadnych rdzy i tym podobnych (przynajmniej na razie). Tyle ze nie zimozielona, a nie doczytałam, czy to jest warunek konieczny. Do szmaragdów jako roslina kontrastowa wg mnie jest super.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Wiolka5_7 12:56, 23 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
UlaB napisał(a)
A molinia Variegata? Coraz bardziej mi sie podoba, u mnie ma za soba 2 pełne sezony, nie za wielka (jest wielkości Carexa plus kwiatostany oczywiście), przyrasta szybko. Rosnie mi bezproblemowo wszedzie, łacznie z doniczką. Startuje mi wczesnie, podobnie jak trzcinnik ostrokwiatowy, a nie łapie żadnych rdzy i tym podobnych (przynajmniej na razie). Tyle ze nie zimozielona, a nie doczytałam, czy to jest warunek konieczny. Do szmaragdów jako roslina kontrastowa wg mnie jest super.


Też ją mam i jest super No i by pasowała tylko nie wiem czy barwa Kasi odpowiada
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
UlaB 13:25, 23 sty 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Bo jak zielone to rzeczonym trzcinnikiem ostrokwiatowym jestem również zachwycona od jakiegoś czasu W ubiegłym roku zdarzyła mu sie po niewielka rdza ale to raczej wina mojego m. (mnie 2 miesiace nie było i nie wiem jak dbał o ogród). Tylko trzcinnik oczywiście kwiatostany ma wyżej, ale za to jakie. U mnie rosnie w donicy na tarasie i tak tez zimuje bez jakiegokolwiek zabezpieczenia przed wiatrem i mrozem (u nas jeszcze są ujemne temperatury zimą).
Carexów nie mam na patelni to sie nie wypowiem, ale niektóre hakonki owszem i tu oczywiście temat w ogóle nie podlega dyskusji na O. bo wiadomo, że są bosssskie
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
kawa8002 13:45, 23 sty 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Dziewczyny, dzięki za wskazówki, dużo do przemyślenia. Idę do siebie, co by Tobie Wiolu nie bałaganić.
____________________
Kasia między polem a lasem
Kawa 14:30, 23 sty 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Viola sezon zaczęty no masakra!?? U mnie zimno nocami przymrozek w dzień w pracy wracam ciemno i zimno
patrząc na seslerię pasowałoby ciachnąć
trzcinnika chyba też
przyglądnę się w sobotę
buziaki
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies