Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

deszczowymaj 14:34, 23 sty 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Wioluś a ja chciałam ID wymienić na Seslerię ..wiesz? ale coś mi ona chyba nie bardzo pasuje ..bo ona taka zwykła zielona?/lekko szarawa? w ID podoba mi się to jasne obrzeże no ale potfffory rosną wielkie ..i tak myślę ..jaka trawa by tu jeszcze mi pasowała?..głośno myślę
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
UlaB 15:03, 23 sty 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
deszczowymaj napisał(a)
Wioluś a ja chciałam ID wymienić na Seslerię ..wiesz? ale coś mi ona chyba nie bardzo pasuje ..bo ona taka zwykła zielona?/lekko szarawa? w ID podoba mi się to jasne obrzeże no ale potfffory rosną wielkie ..i tak myślę ..jaka trawa by tu jeszcze mi pasowała?..głośno myślę


Carex Variegata wyglada podobnie jak ID a nie daje takich odrostów. U siebie zrobiłam taką podmiankę.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Wiolka5_7 15:43, 23 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
kawa8002 napisał(a)
Dziewczyny, dzięki za wskazówki, dużo do przemyślenia. Idę do siebie, co by Tobie Wiolu nie bałaganić.

nie ma sprawy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 15:46, 23 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Kawa napisał(a)
Viola sezon zaczęty no masakra!?? U mnie zimno nocami przymrozek w dzień w pracy wracam ciemno i zimno
patrząc na seslerię pasowałoby ciachnąć
trzcinnika chyba też
przyglądnę się w sobotę
buziaki

Zaczęty i narazie przerwa...
U mnie w nocy minimum -1,więc spoko...przyszły tydzień zapowiada się wogole ciepło

No seslerie to wiadomo trzeba wcześniej i trzcinnik chyba też choć nie znam się za bardzo...
Przyglądaj się ...buźka
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 15:49, 23 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
deszczowymaj napisał(a)
Wioluś a ja chciałam ID wymienić na Seslerię ..wiesz? ale coś mi ona chyba nie bardzo pasuje ..bo ona taka zwykła zielona?/lekko szarawa? w ID podoba mi się to jasne obrzeże no ale potfffory rosną wielkie ..i tak myślę ..jaka trawa by tu jeszcze mi pasowała?..głośno myślę


Ale którą seslerię? bo ja myślałam,że chcesz jesienną ?
Id też mi się podobał jak był młody ...a po 3 latach urosły potfforry, odrosty wrastają wszędzie i na słońcu potrzebują dużo wody w upały....ja stawiam na niewymagające rośliny ,dlatego wyekmitowałam....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 15:49, 23 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
UlaB napisał(a)


Carex Variegata wyglada podobnie jak ID a nie daje takich odrostów. U siebie zrobiłam taką podmiankę.

Ola leon też taką podmiankę robiła i jest zadowolona
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
deszczowymaj 16:48, 23 sty 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Wiolka5_7 napisał(a)


Ale którą seslerię? bo ja myślałam,że chcesz jesienną ?
Id też mi się podobał jak był młody ...a po 3 latach urosły potfforry, odrosty wrastają wszędzie i na słońcu potrzebują dużo wody w upały....ja stawiam na niewymagające rośliny ,dlatego wyekmitowałam....


Zastanawiałam się nad jesienną ..

Carex Variegata też ciekawa..mus pomyśleć mam też Evergold ale ona dobrze wygląda tylko w cieniu/półcieniu ..a zresztą podobne do siebie..bardzo ale Veriegata chyba wyższa ? Evergold leży na rabacie
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Wiolka5_7 17:09, 23 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
deszczowymaj napisał(a)


Zastanawiałam się nad jesienną ..

Carex Variegata też ciekawa..mus pomyśleć mam też Evergold ale ona dobrze wygląda tylko w cieniu/półcieniu ..a zresztą podobne do siebie..bardzo ale Veriegata chyba wyższa ? Evergold leży na rabacie


Jesienna jest limonkowa a nie szarawa

Vaiegata w zamian Id idealna....miałam kiedyś Evergold...ładny był ze 2 sezony a potem jakiś grzyb czy co i wywaliłam...Variegata pewnie wyższy...

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
UlaB 17:55, 23 sty 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Tak, Variegata wydaje się wyższa i jak na razie ma u mnie nieco inny pokrój.
Evergold tez mi zdechł, ale mam jeszcze ptasie łapki i żyje. Ma u mnie wiecej słońca. Z carexow mam jeszcze SilverSceptre, Montana i Remota - te uwielbiam i chyba z wzajemnością. Inne jakos sie u mnie nie sprawdziły z róznych względów i juz mi sie nie chce wydziwiać, tym bardziej ze nie mam juz gdzie sadzic, a to co dziele albo usuwam z mojej minidziałki rozdaje po sąsiadach, znajomnych i zaczelam nosić do pracy (jak widac w podpisie).
Tylko z tymi turzycami to mam wrazenie, ze na wielu stronach sa pomylone zdjęcia, więc trzeba znaleźć sobie wiarygodne źrodło.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
polinka 18:22, 23 sty 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Wiolka5_7 napisał(a)
Na koniec wzięłam się.za wywalenie carexa Ice dance.....dał mi w kość....masakra....

Poszłam z widłami kopać ,ale mało ich nie złamałam ...więc poszłam jeszcze po siekierę.... 3 taczki z 5,5 m obwódki.....
Przez 3 lata urosły potfforrry...



Po....obrzeże do poprawy i trzeba posprzątać tutaj podzielę i posadzę seslerię skalną....będzie fajnie pasować wzrostem,barwą i warunkami do tawuł limonkowych....



Koniec


Nie zazdroszczę takich robót Wiem jak dają w kość, choć u mnie w rankingu, Molinie zdecydowanie wygrywają pod wzgęldem ilości brzydkich słów jak używam przy ich wykopywaniu
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies