Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Dragonka 17:47, 18 lut 2020


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
hej Wiolu, wpadłam się przywitać po przerwie u Ciebie nawet w zimę coś się dzieje, kiedy Ty śpisz, Kobieto??
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
kawa8002 17:57, 18 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Dragonka napisał(a)
hej Wiolu, wpadłam się przywitać po przerwie u Ciebie nawet w zimę coś się dzieje, kiedy Ty śpisz, Kobieto??


Też się zastanawiam.
Jak zaczynałam przeglądać O. to się strasznie irytowałam, węsząc oszustwo. Stwierdziłam, że te piękne ogrody Z PEWNOŚCIĄ prowadzone są przez firmy, a wstawiane zdjęcia są po pracach porządkowych, lub że ich właściciele nie pracują, nie mają innych obowiązków, ale za to mają kuuuupę czasu i z nudów sobie zielsko wyrywają, a do tego masę pieniędzy na te piękne roślinki.
Teraz już wiem, jak jest. Można to ogarnąć, choć faktycznie doba mogłaby być dłuższa (bądź czas pracy krótszy), a portfel głębszy. Ale cóż, jest jak jest (dobrze).
____________________
Kasia między polem a lasem
Wiolka5_7 18:00, 18 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
kawa8002 napisał(a)


Kiedyś gdzieś czytałam, że ktoś zakładał rajstopę, chyba od góry, więc jak trawa była cięta, to bałaganu nie było. Dokładnie nie pamiętam niestety, ale chyba tu, na O to widziałam.

Tak sobie teraz wymyśliłam, a gdyby coś na kształt kołnierza plastikowego, jak dla psa/kota się zakłada, żeby się po ranie nie lizał. Założyć od dołu, ściąć i do środka wszystko by spadło.


Ciekawe sposoby
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 18:01, 18 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Dragonka napisał(a)
hej Wiolu, wpadłam się przywitać po przerwie u Ciebie nawet w zimę coś się dzieje, kiedy Ty śpisz, Kobieto??


Witaj Basiu
Zimy nie było i nie ma ,więc się dzieje śpię w nocy ,bo lubię
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 18:08, 18 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
kawa8002 napisał(a)


Też się zastanawiam.
Jak zaczynałam przeglądać O. to się strasznie irytowałam, węsząc oszustwo. Stwierdziłam, że te piękne ogrody Z PEWNOŚCIĄ prowadzone są przez firmy, a wstawiane zdjęcia są po pracach porządkowych, lub że ich właściciele nie pracują, nie mają innych obowiązków, ale za to mają kuuuupę czasu i z nudów sobie zielsko wyrywają, a do tego masę pieniędzy na te piękne roślinki.
Teraz już wiem, jak jest. Można to ogarnąć, choć faktycznie doba mogłaby być dłuższa (bądź czas pracy krótszy), a portfel głębszy. Ale cóż, jest jak jest (dobrze).


Ja to mam chusteczkowy ogród,więc można go ogarnąć raz dwa....
Robię etapami...planuję wcześniej co zrobić i gdy jest czas to robię...
Za miesiąc pzestawianie czasu ,więc będzie można działać po pracy do nocy

A co do portfela to mój ogród powstaje właśnie małymi krokami...nie zrobiłam ogrodu w jeden sezon ,bo wiadomo kosztuje to sporo pracy i pieniędzy....a wiadomo są też inne inwestycje i wydatki..
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Iwonka 20:50, 18 lut 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Wiolka5_7 napisał(a)
Ale się wstrzeliłam w dzisiejszy dzień....+12 w cieniu ,plus słoneczko
więc spędziłam go w ogrodzie...
Dokończyłam ciąć żywopłot i wzięłam się za trawy...do nocy cięłam i sprzątałam...
Zostały tylko hortki i derenie do cięcia

W przyszłym roku koniecznie muszę zakupić 2 sprzęty ogrodowe....nożyce do żywopłotu i odkurzacz...

Jedną fotę tylko zrobiłam z bajzlu



Witam w nowym sezonie Bardzo dużo już zrobiłaś! Fot z pobojowiska jakoś nie chce się robić Szkoda było przycinać prawda?! Śniegu nie było i roślinki nadal w formie. Gratuluję ściętego żywopłotu, czytałam, że nie było lekko. Ja poszłam do jednej z choinek celem korekty, ale przeraziła mnie jej wysokość i grubość. Tez muszę zakupić aż 3 nowe sekatory i taczki, na szczęście piły i nożyce mam dobre. Odkurzacz też, ale wydaje mi się, że ma zbyt małą moc.
Podoba mi się trawnik po korekcie kształtu, zdecydowanie lepiej będzie wam teraz kosić a i proporcje lepsze.
Jak myślisz ciąć derenie IH? Mam je teraz drugi sezon, wysokość ok 40 cm, ładnie rozgałęzione. Kiedy swoje zaczęłaś podcinać?
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
UlaB 21:12, 18 lut 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Wiolka5_7 napisał(a)


Ja to mam chusteczkowy ogród,więc można go ogarnąć raz dwa....
Robię etapami...planuję wcześniej co zrobić i gdy jest czas to robię...
Za miesiąc pzestawianie czasu ,więc będzie można działać po pracy do nocy

A co do portfela to mój ogród powstaje właśnie małymi krokami...nie zrobiłam ogrodu w jeden sezon ,bo wiadomo kosztuje to sporo pracy i pieniędzy....a wiadomo są też inne inwestycje i wydatki..


Chybanie widzialas chusteczkowego ogrodu
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Wiolka5_7 21:44, 18 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Iwonka napisał(a)


Witam w nowym sezonie Bardzo dużo już zrobiłaś! Fot z pobojowiska jakoś nie chce się robić Szkoda było przycinać prawda?! Śniegu nie było i roślinki nadal w formie. Gratuluję ściętego żywopłotu, czytałam, że nie było lekko. Ja poszłam do jednej z choinek celem korekty, ale przeraziła mnie jej wysokość i grubość. Tez muszę zakupić aż 3 nowe sekatory i taczki, na szczęście piły i nożyce mam dobre. Odkurzacz też, ale wydaje mi się, że ma zbyt małą moc.
Podoba mi się trawnik po korekcie kształtu, zdecydowanie lepiej będzie wam teraz kosić a i proporcje lepsze.
Jak myślisz ciąć derenie IH? Mam je teraz drugi sezon, wysokość ok 40 cm, ładnie rozgałęzione. Kiedy swoje zaczęłaś podcinać?


Witaj Iwonko
Cały dzień w ogrodzie to sporo zrobiłam
Cięłam ,bo tulipany zakryte były trawami a idą jak burza...bałagan był spory,więc musiałam w końcu posprzątać ...

Żywopłot dziękuje
Ja swoją jodłę też ledwo przycięłam... mus wyższą drabinę kupić...sekatorów nigdy za dużo i innych sprzętów...

To prawda zmiana linii trawnika na plus
Ja swoje cięłam w drugim roku po posadzeniu żeby się rozkrzewiły...w tym roku planuję znowu ciąć,bo wyrosły duże i trochę rozlazłe...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 21:46, 18 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
UlaB napisał(a)


Chybanie widzialas chusteczkowego ogrodu


____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Basieksp 21:56, 18 lut 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
Witam. Wszystkich, tak sobie oglądam i czytam i aż mi się buzia sama uśmiechnęła wszędzie porządki, cięcia super, ja muszę poczekać do soboty, już nie mogę się doczekać oby pogoda dopisała
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies