Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 08:13, 20 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
Iwonka napisał(a)
Dziękuję za info o dereniach zostawię nie cięte, niech się zakorzenią i nabiorą masy. Twój front po sprzątaniu wygląda super. Masz tam idealne proporcje iglaków do reszty roślin. Teraz jest idealna pora, aby temat przemyśleć. Przesadzałam wczoraj 19 letnie borówki, nie było tak źle Szykuję miejsce pod nową rabatę Co ci tak ładnie rośnie pod magnolią? Trzmielina jakaś czy barwinek? Ślicznie rozjaśnia.


Ja te swoje zeszłoroczne przytnę trochę niech się rozkrzewią a potem zostawie na 2 sezony nie cięte....wogóle zauważyłam,że derenie po takim niskim cięciu długo się zbierają...raz to mi nawet zachorowały,ale Mazan pomógł

Ja swoje będę przycinać,ąle nie cięłam ze 2 sezony,więc trochę muszę je okiełznać
W sumie te zimozielone posadziłam kiedyś bez namysłu,ale nieźle wyszło...
Też mi się to podoba, te proporcje
Wow 19-letnie,to było co wykopywać

Pod magnolią jest barwinek większy Variegata...on normalnie to w zimie przemarza i go ścinam do zera na wiosnę...a ,że zimy nie było to jest teraz taki ładny...
Bardzo go lubię,nie jest tak ekspansywny jak ten zwykły...łatwo wyrwać ukorzenione pędy....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 08:21, 20 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
MartaCho napisał(a)
Ślicznie już teraz Wiolu i Ciebie, a co dopiero jak wiosna pełną parą ruszy! Nie mogę się doczekać.
Piękne kulki cisowe Ci się już tworzą. Ja moje maluszki będę w weekend podcinać, zobaczymy, czy mi coś "kulopodobnego" wyjdzie


Dzięki też czekam na jakieś kolorki

Mam kilka cisów krzaczorków sadzonych wczesną wiosną w zeszłym roku i widzę jak pięknie się zagęściły i podrosły przez sezon....więc myślę,że kilka sezonów i z tych moich krzczorków będą ludzie
Jestem zdania,że nie trzeba wydawać ogromnych pieniędzy na gotowe półkule ,tylko kupić takie krzaczki i sobie formować....ja lubię patrzeć jak rosną...
Zresztą buksy też sama formowałam z krzaczorków i teraz jakie piękne
Potrzeba tylko cierpliwości
Ja posadziłam w zeszłym sezonie 32 szt.krzaczorków cisowych, więc na gotowe wydałabym majątek...

Pochwal się swoimi...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Nowa12 09:49, 20 lut 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Przeglądałam jakieś zdjęcia z poprzedniej wiosny i wypatrzyłam na zdjęciu w Auchan Ogród takie właśnie małe ciski do formowania za 10 zł. Wtedy nie byłam nimi zainteresowana bo myslałam że lata świetlne muszą upłynąć zanim coś z nich wyrośnie ale w tym roku jak będą to je kupię i też sprobuję pohodować .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 10:35, 20 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
Nowa12 napisał(a)
Przeglądałam jakieś zdjęcia z poprzedniej wiosny i wypatrzyłam na zdjęciu w Auchan Ogród takie właśnie małe ciski do formowania za 10 zł. Wtedy nie byłam nimi zainteresowana bo myslałam że lata świetlne muszą upłynąć zanim coś z nich wyrośnie ale w tym roku jak będą to je kupię i też sprobuję pohodować .


Spróbuj,bo warto
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:42, 20 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
Derenie IH , foto w cieniu a ładnie je widać...

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sarenka 11:44, 20 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
A czy w wolnej chwili zmierzysz ile masz je posadzone od tuj?
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 12:00, 20 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
sarenka napisał(a)
A czy w wolnej chwili zmierzysz ile masz je posadzone od tuj?

Ok. 1,2- 1,5 m bo tuje lecą po skosie....ale mogłoby być dalej
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sarenka 12:03, 20 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Wiolka5_7 napisał(a)

Ok. 1,2- 1,5 m bo tuje lecą po skosie....ale mogłoby być dalej

O to akurat tyle mniej więcej miejsca planowałam km zrobić. Tylko trawy z obrzeży bym przesadziła,a gdzieniegdzie wcisnelsbym jeżówki i stipe
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 12:31, 20 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20498
sarenka napisał(a)

O to akurat tyle mniej więcej miejsca planowałam km zrobić. Tylko trawy z obrzeży bym przesadziła,a gdzieniegdzie wcisnelsbym jeżówki i stipe

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Nowa12 12:36, 20 lut 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiola czy ty będziesz coś w tym sezonie przesadzać bo zastanawiam się czy już można przesadzać. Ja mam tego sporo nie mówiąc o dzieleniu traw i wolałabym wcześniej zacząć.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies