Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

galgAsia 13:15, 20 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Z przesadzaniem i dzieleniem, zwłaszcza traw, chyba lepiej zaczekać, aż ruszą z wegetacją. No chyba że u Ciebie już widać porządne młode przyrosty. Bo u mnie np. zawilce bym już ruszała, i pysznogłówki, ale jeżówek na pewno nie. Jednak, było nie było, jest dopiero luty
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Wiolka5_7 13:24, 20 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Nowa12 napisał(a)
Wiola czy ty będziesz coś w tym sezonie przesadzać bo zastanawiam się czy już można przesadzać. Ja mam tego sporo nie mówiąc o dzieleniu traw i wolałabym wcześniej zacząć.


Muszę przesadzić cisy Repandens do doniczek,gdzieś w marcu ...... molinie przesadzić,ale te śpią więc nie ruszam jeszcze...niebawem chcę podzielić seslerię skalną ,bo ta rośnie już

Zależy co przesadzać....ja Limki przesadzałam rok temu w lutym....a co do traw to dziel jak zobaczysz,że ruszyly i rosną byliny też...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Nowa12 13:50, 20 lut 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
galgAsia napisał(a)
Z przesadzaniem i dzieleniem, zwłaszcza traw, chyba lepiej zaczekać, aż ruszą z wegetacją. No chyba że u Ciebie już widać porządne młode przyrosty. Bo u mnie np. zawilce bym już ruszała, i pysznogłówki, ale jeżówek na pewno nie. Jednak, było nie było, jest dopiero luty


Myślałam o przesadzeniu małego iglaka, szałwii, liliowców, rozplenic.
Jeżówki bym jeszcze zostawiła. Mam jeszcze azalię wielkokwiatową do przesadzenia i inne rośliny, które mogę później.
Z dzieleniem się wstrzymam.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 13:52, 20 lut 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Wiolka5_7 napisał(a)


Muszę przesadzić cisy Repandens do doniczek,gdzieś w marcu ...... molinie przesadzić,ale te śpią więc nie ruszam jeszcze...niebawem chcę podzielić seslerię skalną ,bo ta rośnie już

Zależy co przesadzać....ja Limki przesadzałam rok temu w lutym....a co do traw to dziel jak zobaczysz,że ruszyly i rosną byliny też...


No to zobaczę w weekend co już ruszyło i od tego zacznę . Wszystko przez to, że trochę tego mam i muszę to podzielić czasowo a w grę wchodzą tylko weekendy.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Dominika11 14:09, 20 lut 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ja już przesadzałam iglaki, rozplenice, liliowce, derenie i pęcherznice, i irysy - a co z nimi bedzie zobaczymy - do tego jeszcze klona dorzuciłam
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
mrokasia 14:14, 20 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Ja mam do przesadzenia w inne miejsce derenie Elegantissima i Sibirica bo za wielkie mi rosną a z likwidowanych rabat perovskie, berberysy, miskanta, kalinę, różę i lawendy...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
sierotka 15:26, 20 lut 2020


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Witam ale goniciem z postami wiosna na całego
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Wiolka5_7 18:36, 20 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Nowa12 napisał(a)


No to zobaczę w weekend co już ruszyło i od tego zacznę . Wszystko przez to, że trochę tego mam i muszę to podzielić czasowo a w grę wchodzą tylko weekendy.

W weekend ładną pogodę podają
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 18:37, 20 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Dominika11 napisał(a)
ja już przesadzałam iglaki, rozplenice, liliowce, derenie i pęcherznice, i irysy - a co z nimi bedzie zobaczymy - do tego jeszcze klona dorzuciłam


Myślę,że będzie dobrze
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 18:40, 20 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
mrokasia napisał(a)
Ja mam do przesadzenia w inne miejsce derenie Elegantissima i Sibirica bo za wielkie mi rosną a z likwidowanych rabat perovskie, berberysy, miskanta, kalinę, różę i lawendy...


To trochę masz przesadzanek do zrobienia
Ja chyba 2 derenie przesunę trochę,bo mi rabata się poszerzyła...ah te tetrisy niekończąca się historia...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies