Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

nicol21 17:31, 02 mar 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10368
no no, to cisy nie zagrzały długo miejsca, ale ciekawa jestem co wymyślisz.
Rzeczywiścei rabata zupełnie nie jest łysa przez ilość i dobre ułożenie zimozielonych.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Wiolka5_7 17:38, 02 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20650
AnnaCh napisał(a)
Wiola, zaintrygowałaś mnie swoja elewacją,a konkrestnie balkonem, powiedz mi czy Tygo będzesz skracała, czy po długości zwężała? Pytam, bo planuję się swojego całkowicie pozbyć

Mamy zamiar je skrócić o połowę z długości....teraz 2 balkony mają po ok.8mb a chcemy zrobić po 4mb ,tzn. fachowcy od elewacji nie potrzebne do niczego a koszty masakryczne żeby wykończyć....na to konto wymyśliłam, zrobienie tarasu z tego chociaż będę korzystać

To u Ciebie podobnie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 17:41, 02 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20650
nicol21 napisał(a)
no no, to cisy nie zagrzały długo miejsca, ale ciekawa jestem co wymyślisz.
Rzeczywiścei rabata zupełnie nie jest łysa przez ilość i dobre ułożenie zimozielonych.

Ale i tak ładnie podrosły
Zamiennik cisów już wymyślony...sesleria jesienna
Właśnie dobrze jest posadzić trochę zimozielonych roślin...szczególnie w widocznych miejscach...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 17:42, 02 mar 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Balkony są totalnie nieużyteczne w domach jednorodzinnych, korzysta SD ie z tarasu i ogrodu, na balkonie nikt raczej nie przesiaduje.
____________________
Nowa12 17:50, 02 mar 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)
Balkony są totalnie nieużyteczne w domach jednorodzinnych, korzysta SD ie z tarasu i ogrodu, na balkonie nikt raczej nie przesiaduje.


U mnie balkon też jest atrapą. A nie przepraszam, służy do wieszania lampek na święta i trzeba go umyć od czasu do czasu. I czasem wietrzę na nim pościel.
Ot całe zastosowanie balkonu .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 17:54, 02 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20650
effka napisał(a)
Balkony są totalnie nieużyteczne w domach jednorodzinnych, korzysta SD ie z tarasu i ogrodu, na balkonie nikt raczej nie przesiaduje.


Racja
Dlatego jako ogrodniczka kręciłam eMowi dziurę w brzuchu....aby się zgodził na wymianę okna w kuchni na drzwi i budowę tarasu za jakiś czas bo latanie naokoło do ogrodu czy altany,było wkurzające...

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 17:59, 02 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20650
Nowa12 napisał(a)


U mnie balkon też jest atrapą. A nie przepraszam, służy do wieszania lampek na święta i trzeba go umyć od czasu do czasu. I czasem wietrzę na nim pościel.
Ot całe zastosowanie balkonu .


U nas jest łącznie ok.25 mb balkonów...masakra ...masa kasy żeby to wykończyć ( płytki i balustrady ) a wogóle niepotrzebne.....tak więc te co można trochę zmniejszymy...

Widzę,że kiedyś były takie projekty a teraz domy są z małymi balkonikami lub wcale, a za to tarasami i to jest dobry trend

U mnie też wiszą światełka i tyle zastosowania
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Aggaa 18:09, 02 mar 2020


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Wiolka5_7 napisał(a)


Racja
Dlatego jako ogrodniczka kręciłam eMowi dziurę w brzuchu....aby się zgodził na wymianę okna w kuchni na drzwi i budowę tarasu za jakiś czas bo latanie naokoło do ogrodu czy altany,było wkurzające...


Wiola świetny pomysł i ukłon w strone mężatego, że się zgodził
To rewolucja Ci się szykuje
Moj M też raczej z tych cierpliwych, albo nie majacych wyjścia , kostkę przed domem dwa razy przerabiałam
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Wiolka5_7 18:14, 02 mar 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20650
Magleska napisał(a)
Wiola i Ewa dzięki dziewczyny
a która z traw jeszcze nadaje się na takie mocno nagrzane stanowiska ?


myślę,że hakone macra by się nadawała....
i jeszcze kostrzewa ...widziałam na Fb fajną nowość...kostrzewa 'Miedzianobrody'.... luknij sobie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Aggaa 18:17, 02 mar 2020


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Wiolka5_7 napisał(a)


myślę,że hakone macra by się nadawała....

no i stipa napewno. u mnie w pełnym słońcu przez cały dzień
____________________
Aga Z miłości do brzozy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies