Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

AniazUroczyska 02:35, 28 cze 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
anpi napisał(a)




Aniu, te puchate ,niebieskie kulki to ?
Nowa12 08:28, 28 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
anpi napisał(a)

Fotek dziewczyny narobiły full,sama chętnie oglądam.Mam nadzieje że kiedyś będziesz miała okazje porównać je z rzeczywistością


Co ci fioletowego rośnie przed żółtymi trawkami?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Gocha 16:43, 28 cze 2019


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Ja obstawiam że to jest żeniszek. Ale może się mylę.
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
anpi 18:10, 28 cze 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Aniu i Agatokoło hakonek rośnie tak jak Gosia napisała żeniszek ,jest jednoroczny,ale kwitnie od maja do późnej jesieni,aż go przymrozek nie zważy Sadzonki są u nas po 2 zł więc go co roku kupuję,kiedyś siałam w lutym do doniczek,ale zabawa w siewki ,uszczykiwanie ,by się rozkrzewiły i bujanie się po parapetach do połowy maja( bo są wrażliwe na najmniejszy przymrozek) to wolę kupić .Te kupcze są dodatkowo jakieś bardziej kompaktowe ,a te swoje dużo wyższe i potrafią nieźle bujnąć w górę.Bardzo je lubię ze względu na ich niebieskawy kolorek i długie kwitnienie.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Dorota123 20:40, 28 cze 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anpi napisał(a)

Basiu, New Dawn to ta na pergoli .Tam rosną dwie ,po jednej na stronęWłaśnie wsadzam w nią nos na zdjęciu które cytowałaś

Lubię Twój ogród, białe dodatki do mnie przemawiają mocno. Róży New Dawn nie poznałam, a mam ją przy altanie. U mnie jest tak ogromna, że nie panuję już nad nią. Właśnie obcięłam jej przekwitłe kwiatostany.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
anabuko1 20:58, 28 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
anpi napisał(a)

Wychodzi na to że to faktycznie storczyk-ogrodowy-kruszczyk szerokolistny?
A w romantycznym- maki samosiejki


No pięknie.
I maczki na tle tej bieli cudnie się prezentuj.
I u mnie juz maki sie rozgoscily
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Doranma 22:58, 28 cze 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Aniu, przymierzam się do kupna New Dawn, ale zastanawiam się nad miejscem dla niej - jak jest z jej kwitnieniem, czy ma wciąż nowe kwiaty, czy może powtarza kwitnienie w dużych odstępach czasu? I jakie ma pędy: raczej mocne i ciężkie, czy wiotkie? Nie wiem czy mogę ją posadzić przy siatce, czy lepiej na pergolę?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
AniazUroczyska 00:54, 29 cze 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Urokliwy ten żeniszek
Nowa12 23:37, 30 cze 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
anpi napisał(a)
Aniu i Agatokoło hakonek rośnie tak jak Gosia napisała żeniszek ,jest jednoroczny,ale kwitnie od maja do późnej jesieni,aż go przymrozek nie zważy Sadzonki są u nas po 2 zł więc go co roku kupuję,kiedyś siałam w lutym do doniczek,ale zabawa w siewki ,uszczykiwanie ,by się rozkrzewiły i bujanie się po parapetach do połowy maja( bo są wrażliwe na najmniejszy przymrozek) to wolę kupić .Te kupcze są dodatkowo jakieś bardziej kompaktowe ,a te swoje dużo wyższe i potrafią nieźle bujnąć w górę.Bardzo je lubię ze względu na ich niebieskawy kolorek i długie kwitnienie.


Ja myślałam, że żeniszek kwitnie tylko wiosną bo zawsze go tylko wczesną wiosną widziałam w ogrodnictwach. Zaskoczyłaś mnie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
anpi 23:57, 01 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Dorota123 napisał(a)
Lubię Twój ogród, białe dodatki do mnie przemawiają mocno. Róży New Dawn nie poznałam, a mam ją przy altanie. U mnie jest tak ogromna, że nie panuję już nad nią. Właśnie obcięłam jej przekwitłe kwiatostany.

Moja New Dawn ma dopiero drugi roczek,a już przyszalała
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies