Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 00:40, 02 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Doranma napisał(a)
Aniu, przymierzam się do kupna New Dawn, ale zastanawiam się nad miejscem dla niej - jak jest z jej kwitnieniem, czy ma wciąż nowe kwiaty, czy może powtarza kwitnienie w dużych odstępach czasu? I jakie ma pędy: raczej mocne i ciężkie, czy wiotkie? Nie wiem czy mogę ją posadzić przy siatce, czy lepiej na pergolę?

Dorotko moja róża ma dopiero drugi sezon.W tamtym roku puszczała pędy ,ale kwitła jeszcze mało.W tym roku wszystkie pędy przetrwały zimę i pięknie zakwitła ok 10 czerwca mając dużo pąków które ciągle rozkwitały na miejsce przekwitajacych i sypiacych się kwiatów.PO dwóch tygodniach zaczęła maleć ilość rozkwitających nowych kwiatów,ale rozkwitają do dziś ,choć jest ich już niewiele.Ale widać już nowe przyrosty.Od teraz myślę że można powiedzieć że ma przestój,ale czekam na zwiększanie się kwitnienia,ale w jakim tempie to dopiero zobaczę.Część kwiatostanów obcięłam by nie wysilała się w nasiona,resztę jeszcze przytnę.Pędy ma raczej sztywne i lepiej na solidnej dużej pergoli,tak by jej długie pędy móc rozpinać bądź oplatać w poziomie wtedy będzie miała więcej kwiatów.Widać po tych co są na górze już w poziomie.Moja pergola już widzę że będzie za mała ,pewnie będę musiała przycinać różę.Poza tym ma wąską kratkę i ciężko ją oplatać bo jedną strona przylega do płotu.O Tą róże możesz podpytać też Dorotę 123,ona ma ją chyba ma dłużej.Ja się dopiero jej uczę
Tak wyglądała 17 czerwca:

Tak 19 czerwca:

Tak 29 czerwca:

A tak dziś 1 lipca:
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:42, 02 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
AniazUroczyska napisał(a)
Urokliwy ten żeniszek


Polecam!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:53, 02 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Nowa12 napisał(a)


Ja myślałam, że żeniszek kwitnie tylko wiosną bo zawsze go tylko wczesną wiosną widziałam w ogrodnictwach. Zaskoczyłaś mnie.

Tu mam fotkę ubiegłoroczną z 19 września ,jak znajdę jeszcze późniejszą to pokarzę jak długo kwitnie
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 01:15, 02 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Po dzisiejszym upalnym( 36 w cieniu!)dniu,teraz pogrzmiało i wreszcie spadło trochę deszczu
A u mnie cóż...zaczynają kwitnąć dalie.lilie ,liliowce i floksy itd....czyli tak jak u was
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 01:19, 02 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anabuko1 08:58, 03 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Deszczu troszeńkę i ja miałam.dobre i to ale wciaz sucho.
Pięknie dalie ci już kwitną.U mnie na razie jedna ma kwiat.
Lilie piękne, liliowce śliczne masz.A tego żółtego pająka i ja mam.I nie pamiętam skąd.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Doranma 12:25, 03 lip 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Aniu, dziękuję za wyczerpujące informacje o New Dawn ☺ Z tego co piszesz i co widać na zdjęciach wiem już że to róża, dla której trzeba mieć dużo miejsca. Ciekawe kiedy wznowi kwitnienie i jak obfite będzie.- czekamy ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
AnnaMS 13:54, 03 lip 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Ależ kolorowo i tak pewnie już będzie do zimy, wszystko kwitnie i kwitnie Trochę pozazdrościłam Wam kobiety Anie tych lilii i liliowców, i pomału je nabywam, wiele ich nie wcisnę bo nie chcę sadzić w cieniu ale coś tam jeszcze posadzę
Aneczka pisałaś o swojej róży New Dawn że rośnie duża i nie mieści się już na pergolce, może kup drugą taką samą pergolę i postaw ją przy tej pierwszej, jak róża ją obrośnie będzie wyglądała jak jedna szersza - głębsza pergola
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
anpi 18:27, 03 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
anabuko1 napisał(a)
Deszczu troszeńkę i ja miałam.dobre i to ale wciaz sucho.
Pięknie dalie ci już kwitną.U mnie na razie jedna ma kwiat.
Lilie piękne, liliowce śliczne masz.A tego żółtego pająka i ja mam.I nie pamiętam skąd.

Aniu z tych dalii co kupowałyśmy dwie zaczynają kwitnąć.Maja ciężko ,bo ta rabata mało podlewana.
A takie to moje liliowcowe początki...od ciebie się nimi zaraziłam. Mam też tych kilka od ciebie ,ale jeszcze na wiosnę je przesadzałam w inne miejsce i nie wiem czy zakwitną.A tego żółtego pająka mamy od Agapant
Za to pysznogłówki od Ciebie kwitną


Lilie na pewno będę sukcesywnie dokupować
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 18:30, 03 lip 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Doranma napisał(a)
Aniu, dziękuję za wyczerpujące informacje o New Dawn ☺ Z tego co piszesz i co widać na zdjęciach wiem już że to róża, dla której trzeba mieć dużo miejsca. Ciekawe kiedy wznowi kwitnienie i jak obfite będzie.- czekamy ☺

Raczej tak,wypuszcza pędy w wszystkie możliwe strony i chce sięgać nieba...

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies