Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anabuko1 20:21, 24 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
anpi napisał(a)

Ta fotka z Twardowskim na księżycu niesamowita !!!

Też mi się spodobała. I nie mogło jej zabraknąć. Wszak to twój ogród
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anpi 00:29, 25 wrz 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
AgataM napisał(a)
Przecudnie.... Jeszcze tyle masz kolorów w ogrodzie..... Pełny zachwyt
Pozdrawiam

Agatko sporo jeszcze kwitnie ,ale część to jednoroczne:żeniszki.begonie,pelargonie,surfinie,smagliczki,gomfenie,niecierpki,itd...Większość z nich sieję lub zimuję ze szczepek,niektóre sadzonki kupuje gotowe.
I do póki nie ma przymrozków ,możemy się cieszyć tymi dopełniajacymi kolorkami.Ale królują teraz wiadomo hortensje i rozchodniki oraz jeszcze trochę róż i już niewiele jeżówek! I oczywiście dalie,marcinki, cynie i rudbekie ,których też trochę mam.Jeszcze gdzie nie gdzie floksy, werbeny,zimowity ,czosnki skalne ,jakieś wilce.Liście i trawy też nabierają kolorków...oby jesień była długo kolorowa!



____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:33, 25 wrz 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
sierotka napisał(a)
Witaj Aniu ale cudnie u Ciebie oj trzeba wsio zobaczyć wreszcie pozdrawiam cieplutko

Koniecznie...!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:58, 25 wrz 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
basia3012 napisał(a)


Aniu, dzisiaj trochę dłużej pochodziłam po Twoim ogrodzie. Zachwycona jestem. To jednak nic nowego bo wszyscy, którzy go widzą mają takie same odczucia. Jest niezwykle uporządkowany, estetycznie dobrane rośliny, elegancki. Po prostu przepiękny. Masz powód do dumy.
Mam pytanie, Aniu, czy na tym wyższym postumencie w środku rabaty to rośnie tojeść rozesłana? Jeśli tak, to czy ona ma szansę na przezimowanie tam?
Pozdrawiam. Słonecznego dnia życzę.

No tak ... a po tylu miłych słowach ...to duma mnie rozpiera! Dziekuję Basiu za pochwałki.Ale wiesz ,jak u każdego ogrodnika ...i u mnie zawsze jest coś do przesadzenia
W donicy na postumencie ,to nie jest tojeść,to jakiś chyba rozchodnik .Dostałam tą roślinkę od Ani-Anabuko. Ona{ta roślinka) przyrasta w niesamowitym tempie i dodaję ją do niemal każdej doniczki ,bardzo łatwo się przyjmuje,po prostu oberwany jej kawałek. Przezimowała mi w gruncie i w doniczkach zabranych na zamknięty taras,ale też w dużej donicy w beczce,która została też na dworze.
Mam też tojeść rozesłaną w doniczkach i ta zimuje,nawet nie zabierana .Ale u mnie coś słabo rośnie i mało,albo wcale nie kwitnie
Tu ten rozchodnik w przybliżeniu:

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 01:37, 25 wrz 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Aurelllia napisał(a)
Aniu i jak tu się nie zakochać w Twoim romantycznym ogrodzie Cudnie
Trawa zieloniutka na medal Czy to te nasiona samozagęszczającej się czy po prostu dobre jedzonko i nawadnianie ?

Aurelio, trawę siałam wiosną w dobrze (mam nadzieję )przygotowanym podłożu .U mnie to była ziemia popieczarkowa+ mączka bazaltowa zmieszane(glebogryzarka )z ziemią która już była. Oczywiście odchwaszczane(ręcznie)przed zasiewem i w trakcie wzrostu trawy.Kupiłam mieszankę traw,jak nazwa wskazuje- ciemno zieloną Naprawdę jest ciemniejsza od reszty starszego mojego trawnika i wszyscy sprawdzają ,czy aby nie malowałam trawnika.Faktem jest,że jest on ciągle nawadniany automatycznie. W sezonie był nawożony saletrą.Ale stary trawnik też i takiego koloru zieleni nie ma. Z mieszanki jestem mega zadowolona,trawka jest gęsta,mięciutka, błyszcząca i ta piękna zieleń...po prostu sama nie mogę się na nią napatrzeć.I bardzo miłe i dziwne,przyjemne uczucie jak się po niej chodzi...tak się ugina...
Producent zapewnia b.dobre zimowanie.Mam nadzieje, że spisze się dobrze w kolejnych sezonach.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 01:54, 25 wrz 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Urszulla napisał(a)
Wpadam na szybko i aż żal chodzić po trawniku, a rabatki czyściutkie i kolorowe. Lubię tą jesień

Ula zapraszam pochodzić po trawniczku ...bardzo miłe uczucie
A z tą czystością...już jesień zaczyna śmiecić !
Ale kolorki cieszą!!!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 02:10, 25 wrz 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Dorota123 napisał(a)
Dużo masz jeszcze kolorów w ogrodzie, ale dziś mój wzrok przyciągnęły zapomniane przez moją osobę żeniszki i czerwone rojniki. Kiedyś miałam je co rok w ogródku, od kilku lat jakoś nie wpadają mi w ręce.

Część moich rojników czeka a betonowe koryto które mam w planach,nawet zrobiłam próbne ,ale muszę zmodyfikować kształt formy ,bo jakieś nie proporcjonalne mi wyszło... ale ten brak czasu... i dzień już krótszy...

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Agania 09:13, 25 wrz 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Piękne ogrodowe kadry Aniu u Ciebie długo jeszcze będzie kolorowo
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
marba 12:14, 25 wrz 2019


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
anpi napisał(a)
Pastella i Pashmina podtrzymują delikatność tego zakątka


Jak romantcznie. Róże świetnie podkreślają charakter tego zakątka.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
sylwia_slomc... 16:03, 25 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Taaaak Ani ogród niezwykle romantyczny jest
Macham Aniu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies