Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 00:47, 23 wrz 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Elu,miło że wpadłaś!Ilekroć patrzę na swój zieloniutki nowy trawniczek,tyle razy myślę o Tobie Duża w nim Twoja wirtualna zasługa Dzięki za dzielenie się wiedzą!
A odnośnie Gomfeny...to siałam ja z nasion kupionych w jakimś sklepie ogrodniczym,nawet nie pamiętam.Będę teraz od nowa szukać Siałam do doniczek gdzieś na początku marca chyba i pod koniec maja sadzonki dałam do gruntu.Rośnie nawet blisko pysznogłówek które złapały mączniaka,ale ona rośnie zdrowo.Kosmos czekoladowy ,to kosmos bylinowy.Mam go od wiosny,kupiła mi go Anitka u siebie w Ob...
Sróbuję wykopać bulwę i przezimować ją w piwnicy.Nie wiem czy się wysiewa.Ale jak u nas raczej nie zimuję ,to nie wiem czy siewki by przetrwały.On ma jakieś 30 cm wysokości ,muszę zmierzyć.Tworzy spora kępę z jednej bulwy ,czy karpy ,nie wiem jak to nazwać.Miałam dwie ,ale jedna jakoś wypuściła listki i nie przetrwała,więc ta kępa z jednej.Moje zwykłe kosmosy też rosną wysokie i sieją się nagminnie.Początkowo zostawiałam siewki w rabatach ,ale na nawożonej i nawadnianej ziemi rosły w kolosalne krzewy wręcz,o grubych łodygach .I mam je tylko za płotem ,na słabszej ,nie podlewanej ( oprócz deszczu)ziemi i tam są wysokie ,ale delikatne, prosto stojące ... i takie lubię i tam niech sobie rosną w osobnej kosmosowej rabatce koło warzywniaka ,która co roku sama się zasiewa.
U mnie też dziś słoneczna wymarzona na niedzielę pogoda.Miło pobyć w ogrodzie,zrobiłam świeże bukieciki i podumałam co by tu jeszcze zmienić...!

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
sierotka 11:49, 23 wrz 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Witaj Aniu ale cudnie u Ciebie oj trzeba wsio zobaczyć wreszcie pozdrawiam cieplutko
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Aurelllia 20:08, 23 wrz 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Aniu i jak tu się nie zakochać w Twoim romantycznym ogrodzie Cudnie
Trawa zieloniutka na medal Czy to te nasiona samozagęszczającej się czy po prostu dobre jedzonko i nawadnianie ?
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
anabuko1 21:39, 23 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
Dzisiaj byłam z wizytą w pięknym o każdej porze roku ogrodzie Ani
Miałą być tylko krótka wizyta na kawę...a było ileś godzin, ale jakże wspaniałych, z wymianą doświadczeń, rad, obserwacji o roślinach, środkach,
Ogród Ani zawsze piękny, romantyczny, wymuskany, ech..
Kto był i kto nie był to może zobaczyć jak teraz wygląda moimi oczami.


U Ani jeszcze mnóstwo jeżówek kwitnie

cieszę się, że tą mam. Dzięki Tobie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 21:55, 23 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
A to dalej piękny dzisiejszy ogród Ani


Może ktoś wie, co to za trwa ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 21:59, 23 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
Koty u Ani tez są


____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 22:03, 23 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
Gospodyni ma złote , szczere serce i drzewa w serach rosną

I róż u Ani jeszcze dużo kwitnie.


____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Urszulla 22:05, 23 wrz 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21787
Wpadam na szybko i aż żal chodzić po trawniku, a rabatki czyściutkie i kolorowe. Lubię tą jesień
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anabuko1 22:05, 23 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478

dalie cudne,, i dużo u Ani

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 22:11, 23 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
i ogród
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies