Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 23:08, 06 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8191
Milka napisał(a)
Pięknie ANiu, ławka cudo.
U mnie jeszcze piwoniowe liście ładne, powoli się wybarwiają. Leje u mnie ale chyba pójdę oliwnik posadzić, dostałam 2, jeden już rośnie, jest cudowny

Ławeczka przypomina mi o świetnym letnim spotkaniu u mnie
I niezmiennie mnie zachwyca!

Zastanawiam się czy moje piwonie miały za mało wody ,czy to wina słońca ,czy jakiejś choroby grzybowej.
U mnie też trochę popadało,ale dobrze że w sobota była bez deszczu mogłam też co nieco posadzić a także sprzątnąć warzywnik
Po raz pierwszy sadziłam tapinambur.Teraz trzeba spróbować jak to smakuje,bo nawet obrodził Nie doczytałam wcześniej ,że lepiej nie dopuścić do kwitnienia i ściąć je do 2/3 wysokości ,bo kwitnienie osłabi rozwój bulw.ale w sumie to przynajmniej zobaczyłam jak kwitnie Wykopałam też może jeszcze trochę za wcześnie!?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:27, 06 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8191
sierotka napisał(a)
Do Daglezji to i ja chcę a do Angli Danusi to marzenie

Bogusiu Daglezja godna zobaczenia, teraz jesienią cudnie.
A marzenia też się spełniają
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
AnnaMS 23:57, 06 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Witaj Aneczka Piękna jesień u Ciebie, cudny ten miskant w barwach jesiennych Wszystkie nowe nabytki już upchałaś ? bo ja tylko połowę, żeby posadzić resztę muszę trochę roślin przekopać w inne miejsce ... wiedziałam że tak będzie
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
anpi 00:18, 07 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8191
AnnaMS napisał(a)
Witaj Aneczka Piękna jesień u Ciebie, cudny ten miskant w barwach jesiennych Wszystkie nowe nabytki już upchałaś ? bo ja tylko połowę, żeby posadzić resztę muszę trochę roślin przekopać w inne miejsce ... wiedziałam że tak będzie

Aniu, ciężko było ale jakoś upchałam ...i jeszcze dodatkowych kilka... Niektóre jeszcze pewnie zmienią miejsce w nowym sezonie,ale tymczasem siedzą Jeszcze cebulowe czekają na wysadzenie ,choć już trochę tulipanów też posadziłam.A przesadzanko małe też jeszcze teraz planuję,ale może jak się jeszcze ociepli a teraz chyba lecę jeszcze trochę doniczek np. z koleusami pownosić na taras ,bo już jest zero na termometrze
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
AnnaMS 00:33, 07 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Dodatkowe to i ja mam dwie paprocie - muszę ująć kawałek trawnika i trzy krzewuszki - podsadziłam klon 'Globosum', z tulipanów się wyleczyłam
Co nowego kupiłaś ?
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Rumianka 13:28, 07 paź 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10286
Moja siostra posadziła sobie tapinambur w małym ogródku, a póżniej nie mogła się pozbyć tego "jegomościa", gdyż bardzo ekspansywny się okazał. Ja też chciałam pokusiś się na niego, ale widząc u siostry jego... dzieci...zrezygnowałam.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
anpi 17:14, 08 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8191
Aniu MS, posadziłam jeszcze kukliki"Mrs Bradshow",kostrzewy "Walberla"aster "Jenny",kłosowiec "Morello",żeleźniak "Amazone",Czeka jeszcze trzcinnik KF i tymotka Bohemera.Tak się obsadziłam jesienią.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 17:19, 08 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8191
Rumianka napisał(a)
Moja siostra posadziła sobie tapinambur w małym ogródku, a póżniej nie mogła się pozbyć tego "jegomościa", gdyż bardzo ekspansywny się okazał. Ja też chciałam pokusiś się na niego, ale widząc u siostry jego... dzieci...zrezygnowałam.

To się w przyszłym sezonie okaże,czy dokładnie zebrałam plony
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 17:49, 08 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8191
Pierwsze przymrozki ścięły już dalie, w najbliższych dniach będę je wykopywać.Ponieważ wszystkie mam NN,to przygotowałam im znaczniki z ich zdjęciami,aby w przyszłym sezonie wiedzieć gdzie które mogę posadzić np ze względu na kolor.Wydrukowane i zalaminowane zdjęcia będę przyczepiać za pomocą drucika do karp.Teraz przyczepię je najpierw do łodyg póki widać jakie to dalie.Z tyłu znacznika można niezmywalnym pisakiem zapisać ewentualnie rozpoznaną nazwę.Dzięki laminacji ,znaczniki będą wielokrotnego użytku

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
AnnaMS 18:07, 08 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
anpi napisał(a)
Aniu MS, posadziłam jeszcze kukliki"Mrs Bradshow",kostrzewy "Walberla"aster "Jenny",kłosowiec "Morello",żeleźniak "Amazone",Czeka jeszcze trzcinnik KF i tymotka Bohemera.Tak się obsadziłam jesienią.

O proszę barwy ognisto-lawendowe Lubię kukliki ale one u mnie dostają szarej pleśni ... asterki bardzo ładne, myślę że je mam albo bardzo podobne, a na żeleźniaka 'Amazone' narobiłaś mi smaka, bym posadziła przy tej molinii z Daglezji Nad trzcinnikiem KF zastanawiam się już drugi rok, a w tym roku myślałam nad Prosem rózgowatym np. 'Heavy Metal', proso w ciągu roku mocno przybiera na masie, jest gęste i w miarę sztywne, robi wrażenie - po sąsiedzku żona mojego brata ciotecznego kupiła proso gdzieś tak na wiosnę, kępka średnia a teraz jak zobaczyłam ten wielki snop tej trawy to nie mogłam uwierzyć że sadzona była w tym roku, fajny ma gatunek bo kwiatostan przebarwia się na taki delikatny kolor różowawo-bordowy, jak chcesz to wstawię zdjęcie u siebie.
Sadź, sadź, będzie co podziwiać Ja też mam trochę do sadzenia, wszystkiego jeszcze nie ogarnęłam bo często ciapie deszcz.
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies