Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 00:24, 11 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Tapinambur Bogusiu
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
sierotka 07:55, 11 paź 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Acha no muszę posiać tylko gdzie ?
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
anpi 09:15, 11 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Mogę Ci Bogusiu udostępnić parę grządek do uprawy,po co ma ugorem leżeć...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
gogo 19:24, 11 paź 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Aniu, dzięki Tobie namierzyłam szkółkę internetową
Zaciekawiła mnie ta Daglezja, sprawdziłam i miła niespodzianka, sprzedają wysyłkowo
I mają mnóstwo traw, wiosną zrobię tam zakupy
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
AnnaMS 20:00, 11 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
I do Ciebie jesień się zakradła Twój ogród tak wydostojniał w tej atmosferze jesiennej, bez kolorowych dalii i tak jest pięknie
U nas takiego przymrozku nie było, w ogródkach u ludzi widziałam jeszcze kwitnące dalie i pelargonie, może tylko miejscami mróz się zakradł ?
Wstawiłam liście paproci i oczywiście nowe nabytki Póki szkółki jeszcze otwarte korzystam z promocji, szkoda że trawy nie są objęte promocją
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
basia3012 21:53, 11 paź 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456
anpi napisał(a)
Muszę sprawdzić to proso. Poczytać.Możesz wstawić fotkę. Bo przeważnie na prosa narzekają,że się pokładają i chyba sieją się . Ja mam ochotę jeszcze na tą Palczatkę co widziałyśmy w Daglezji.Gdyby Ci się gdzieś trafiła to dawaj znać. A wstawisz zbliżenie na te paprotki ( na jeden liść)co ostatnio kupiłaś ?


Aniu, u mnie proso, nie pamiętam odmiany to tak się już pierwszego roku od posadzenia rozsiało,że ho ho, jak trawnik po prostu. Czym prędzej wykopałam. Chcę mieć rośliny mało zajmujące. Zgodnie z powiedzeniem: mierz siły na zamiary lub może bardziej dla mnie odpowiednie mierz zamiary na siły.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anpi 21:58, 11 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Aniu MS byłam tak króciutko u Ciebie,tylko zobaczyć paprotkę,cudna W wolniejszej chwili jeszcze wrócę.Gdzie ty kupujesz takie cudeńk? Też taką chcę U nas przymrozek musiał być niezły,ale zobaczyłam tylko skutki,bo za długo śpię A na termometrze już było na plusie. Ale nocą przed spaniem jak zobaczyłam że na tarasie zero ,to poleciałam zabierać doniczki. Uratowałam tylko begonie z przed domu ,tam widocznie miały ciepłej i jeszcze ich nie chwyciło.Bo dla koleusów które zabrałam z doniczkami na taras już wtedy było za późno ,bo rano się okazało że one czarne i obwisłe. Również wszystkie inne które są wrażliwe na mróz.
Wydostojniał mówisz...ładnie powiedziane
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
AnnaMS 22:50, 11 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
anpi napisał(a)
Aniu MS byłam tak króciutko u Ciebie,tylko zobaczyć paprotkę,cudna W wolniejszej chwili jeszcze wrócę.Gdzie ty kupujesz takie cudeńk? Też taką chcę U nas przymrozek musiał być niezły,ale zobaczyłam tylko skutki,bo za długo śpię A na termometrze już było na plusie. Ale nocą przed spaniem jak zobaczyłam że na tarasie zero ,to poleciałam zabierać doniczki. Uratowałam tylko begonie z przed domu ,tam widocznie miały ciepłej i jeszcze ich nie chwyciło.Bo dla koleusów które zabrałam z doniczkami na taras już wtedy było za późno ,bo rano się okazało że one czarne i obwisłe. Również wszystkie inne które są wrażliwe na mróz.
Wydostojniał mówisz...ładnie powiedziane

Gdzie kupuję ? Raczej blisko domu, czyli tam gdzie jedzie autobus 74 - na jego trasie mam 3 sklepy ogrodnicze/szkółki i 16 - albo w sobotę pod zamek, albo z przesiadką jadę pod e.leclerc na ul.Turystyczną , czasem z eMem na Elizówkę jadę i to w sumie tyle A, jeszcze na Kraśnicką do Ogrodnika mnie przywieje ze dwa razy w roku Paprocie nabywam przeważnie na Choinach, te dwie ostatnie na Ch 1 w promocji 30% Na Ch 57 też mają ciekawy wybór, można też zamawiać różne rośliny.
Twój wiosenny i letni ogród dzięki kwiatom, a przede wszystkim różom, jest taki romantyczny, a jesienią nabiera powagi W obu odsłonach jest piękny
____________________
Zielony zakątek z Antonówką
anpi 00:19, 12 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
gogo napisał(a)
Aniu, dzięki Tobie namierzyłam szkółkę internetową
Zaciekawiła mnie ta Daglezja, sprawdziłam i miła niespodzianka, sprzedają wysyłkowo
I mają mnóstwo traw, wiosną zrobię tam zakupy

Tak oni się specjalizują w trawach
Jak byłyśmy ,to zauroczyły mnie tam molinie.Zobaczyć na żywo już duże egzemplarze,to nie to samo co widzieć tylko na zdjęciach. Kupiłam Cordobę,Tears of Joy i Windsaule.
Są tak malutkie(widzisz te trzy kłoski?)...ciekawe ile trzeba czekać by był choć w ćwierci taki efekt jak w ogrodzie pokazowym Daglezji?

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:32, 12 paź 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
basia3012 napisał(a)


Aniu, u mnie proso, nie pamiętam odmiany to tak się już pierwszego roku od posadzenia rozsiało,że ho ho, jak trawnik po prostu. Czym prędzej wykopałam. Chcę mieć rośliny mało zajmujące. Zgodnie z powiedzeniem: mierz siły na zamiary lub może bardziej dla mnie odpowiednie mierz zamiary na siły.

Dlatego ostrożnie podchodzę do prosa,bo widziałam sporo niepochlebnych recenzjiJa wolę takie które są gdzie chcę,a nie tam gdzie one chcą.Taki niekontrolowany wysiew to na razie daruję orlikom,choć tez ograniczam siewki i werbenie ,ale ta u mnie skromnie się zasiała.
...i wiosennym bratkom ,które z samosiewu teraz właśnie sobie kwitną w najlepsze
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies