Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

sylwia_slomc... 22:10, 11 gru 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Cudna dekoracja i pomysłowa
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
anpi 22:12, 11 gru 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8191
gosika67 napisał(a)
Ten zakątek z hostami super. Dobrze im tam.

Olbrzymie świerki ciągle im tam podpijają wodę,ale jakoś dają radę.Wiosną trochę zagęszczę im tam kropelkowe rurki
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
sierotka 22:20, 11 gru 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Aniu śliczne a skąd miałaś ten szablon ?
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
anpi 22:37, 11 gru 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8191
Bogusiu,kupiłam dwa takie komplety tamborków( i skleiłam wg filmiku,do którego link podałam wcześniej) i mam dzięki temu dwie takie sferyczne kule w dwóch wielkościach.Można kupić jednakowe,ale te komplety akurat taniej wychodziły i mam dwie kule różnej wielkości Jak ułożę drugi "bukiet"to pokażę.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
sierotka 22:49, 11 gru 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Aneczko b dziękuję i za to lubię min Ludków ogrodowiskowych bez zazdrości ,ze ktoś będzie miał tę samą roślinę gadżet etc .
Ja teraz skupiam się na gromadzeniu materiałów do wyrobów z cementu przecież pewnie coś mi się uda a mezus ma taki talent w dłoniach ze mógłby cuda robić może Go zmobilizuję jak Mu fundnę tonę cementu ha ha
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
sierotka 22:51, 11 gru 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
A i jeszcze szukam opasek na rośliny ,w Obi są ale drogie ,a jak Ania Anabuko mi mówiła ze u nas w sklepie ogrodniczym były dość tanio to tak jechalam, że nie dojechalam
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
anpi 23:11, 11 gru 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8191
Bogusiu chodzi Ci o trytki- te opaski? Może też na Allegro się opłaca jak chcesz więcej?Nie porównywałam cen,ja kupowałam długie do wiązania traw w Mrówie
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
sierotka 23:16, 11 gru 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Aniu takie do wbijania w ziemię i koło u góry żeby objąć roślinę bo na Alegro teraz byłam i są te takie zaciskowe do palikow podobne do tych w rekawach do pieczenia mięs to nie te
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
anpi 23:31, 11 gru 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8191
Czyli raczej o coś takiego Ci chodzi?
Sprawdź Bogusiu pod nazwą: "podpora dla roślin",np.tu
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
basia3012 23:37, 11 gru 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9548
anpi napisał(a)
Basiu,ja swoje młodziutkie New Dawn w tamtym roku okryłam takimi większymi gałązkami świerku,opierając je o pergolę. one chronią przed zimnym wiatrem,wiosennymi przymrozkami też.Nic mi nie zmarzły róże, wszystkie gałązki przetrwały. I oczywiście miały kopczyki z kompostu.W tym roku zrobię tak samo,planuję pod koniec tygodnia.Stroisz już mam nacięty.Wszystkie róże pnące na białym płotku też tak poobstawiam gałązkami. większość róż jeszcze nie pogubiła liści ,i może to jeszcze za wcześnie je opatulać ,ale stroisz jest przewiewny i myślę że nie zaszkodzi wcześniejsze zabezpieczenie nim.A póżniej nie wiadomo jak pozwoli pogoda i czas?
Za pochwały dziękuję Tak, ogród taki inny,ale teraz widać co daje mu jakoś wyglądać także późna jesienią i zimą

Na górze pergoli róży New Dawn nie będę zabezpieczała,najwyżej potem przytnę.Teraz tak wygląda:



Aniu, róża jednoroczna? tzn w ubiegłym roku posadzona? Przecież to giganty. Co im dałaś pod korzonki, że tak rosną? Piękne są.

Ta dekoracja, którą pokazałaś jest cudna. Obejrzałam filmik z zapartym tchem. Jak ja takie rzeczy lubię.Jejku. Może kiedyś bym i ja zrobiła? To z tamborków do haftów? A jaką średnicę wzięłaś? W tym roku to chyba nie da rady. Od 3 tygodni nie mogę się wyleczyć, jakiś wirus mnie dopadł zatokowo-oczno-uszno-gardłowy. I wnusio też chory więc razem sobie chorujemy.
Pa.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies