Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

ElaS 21:10, 04 gru 2019


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
anpi napisał(a)
Macie może pomysł, czym w przyszłym roku obsadzić ten kosz?Stoi on w cieniu jabłoni i żadne kwitnące nie dają tam rady,próbowałam z begoniami ,surfiniami i cyniamiii różnymi zwisającymi jednorocznymi.Myślę,czy nie posadzić tam jakiejś większej hosty,ale jedną wiekszą, samą?


Mam taki kosz, może troszku inny - jaśniejszy. U mnie klasyka. Pelargonie i jakieś zielone liście. Ale kosz stoi w pełnym słońcu. Nic nie podpowiem z hostami. Ja ich jakoś nie kocham. A może tylko taki mam etap? Bo przecież wszystko zmienne jest
____________________
Malwowy ogród
anpi 01:18, 05 gru 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8153
Elu, do host niektórzy muszą dojrzeć Ja też nie kocham ich tak od zawsze...bo znałam tylko ze dwie odmiany i zawsze kojarzyły mi się z pogryzionymi przez ślimaki dziurawymi liśćmi A teraz nie wyobrażam sobie ogrodu bez nich
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Milka 07:27, 05 gru 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Jak na późną miłość do host, masz ich całkiem sporo
Ja je bardzo lubię. Śnieg już zdobi ogród, czyżby święta miały być białe?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
anpi 11:04, 05 gru 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8153
Rumianka napisał(a)
Aniu, ja też jestem za hostą...albo możesz posadzić w kosz tojeść rozesłaną, ładnie się przewiesza, kwitnie małymi żółtymi kwiatkami, no i super zimuje w każdym pojemniku...przetestowane przez kilkanaście lat...Pozdrawiam.

A mi tojeść rozesłana słabo kwitła ,albo w ogóle były same listki,i ta w pojemnikach i w gruncie.Nie wiem dlaczego ,może za lekka ziemia?Teraz czytałam ,ze lubi gliniastą.
Pozdrawiam Rumianko
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 11:24, 05 gru 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8153
Milka napisał(a)
Jak na późną miłość do host, masz ich całkiem sporo
Ja je bardzo lubię. Śnieg już zdobi ogród, czyżby święta miały być białe?

Sporo host,jako sztuki ,ale odmian jeszcze nie wiele.Po prostu dzieliłam na maksa te co kupiłam bądź dostałam.I tu oczywiście dziękuję za swój wkład Ani Anabuko Nazw nawet nie starałam się zapamiętać.Tylko te co ostatnio kupiłam mam oznaczone.
A moja chęć nabywania host wzrosła jak zobaczyłam takie cudne, wielkie(kępy i liście ze względu na odmianę) u Ani MS.I pomyślałam ,że im szybciej kupię,tym szybciej mi się rozrosną ,do takich wielkich kęp
Ale więcej mam tych o mniejszych liściach, bo u mnie mało miejsca ,a jeszcze w cieniu...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Pszczelarnia 11:32, 05 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
anpi napisał(a)
Chryzantemy przy murku już przymrożone,kłaniają się nisko,ale nie wycinam,niech okrywają sąsiednie roslinki


Jak z bajki i w innym wymiarze.


U mnie mięta w cienu, znakomicie się ma.


To hosty z naparstnicami.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
basia3012 11:38, 05 gru 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9486
Aniu, mogą być hosty, paprocie albo jakaś trawa o pokroju fontanny a może żurawki Palace Purple. Te żurawki są dosyć wysokie, około 40 cm i będą wychylały się z pojemnika. Lubią cień. Mam je i mogę Ci wysłać.

Za informacje o zabezpieczaniu róż dziękuję. Czy na tej pergoli są dwie róże New Down czy więcej? Ogromna ilość pędów. Ścinasz je teraz lub wiosną?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anpi 00:46, 06 gru 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8153
Pszczelarnia napisał(a)


Jak z bajki i w innym wymiarze.


U mnie mięta w cienu, znakomicie się ma.


To hosty z naparstnicami.

Ewuś,cieszę się, że masz u mnie bajkowe skojarzenia
Naparstnice chyba na wysokość tam za duże,chyba że w cieniu mniejsze by były.Bo nad koszem gałęzie jabłoni...ale dzięki za wszelkie propozycje
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 01:09, 06 gru 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8153
basia3012 napisał(a)
Aniu, mogą być hosty, paprocie albo jakaś trawa o pokroju fontanny a może żurawki Palace Purple. Te żurawki są dosyć wysokie, około 40 cm i będą wychylały się z pojemnika. Lubią cień. Mam je i mogę Ci wysłać.

Za informacje o zabezpieczaniu róż dziękuję. Czy na tej pergoli są dwie róże New Down czy więcej? Ogromna ilość pędów. Ścinasz je teraz lub wiosną?

Ciekawe,czy hosty dadzą radę przezimować w donicy w koszu,czy lepiej zabrać w cieplejsze miejsce?Wiesz, o żurawkach nie pomyślałam,może jakieś dosadzę do hosty dopóki ta się nie rozrośnie!? Nie wiem czy tą PP mam,ale mam jakieś podobne.Wysyłać nie trzeba,...może przywieziesz mi w przyszłym roku, odwiedzając mnie i mój ogród przy okazji
Basiu,przy pergoli mam posadzone dwie róże.Teraz nie będę cięła pędów.Raczej na wiosnę,jeżeli trzeba będzie.Jeszcze nie mam doświadczenia w tym względzie,bo to jednoroczna róża Potem na pewno trzeba będzie ciąć ,bo pergola mała a i przejście musi być swobodne i bezpieczne( a róża kolczasta!)
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Agania 08:04, 06 gru 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
W takiej aranżacji jak u Ciebie jak nie kochać host
Aniu widzę, że lekko popruszyło u nas teraz 3 stopnie na minusie.
Jak tam mikołaj przyszedł
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies