Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

basia3012 23:40, 11 gru 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
anpi napisał(a)
U mnie na razie mało zaawansowane przygotowania do Świąt.Pewnie w ostatni tydzień będzie gonitwa!Przygotowałam jedynie doniczkową dekorację,a raczej zrobiłam próbę bo jeszcze dostanie jakieś akcenty świateczne
Ale wynalazłam tutaj cudną inpirację i usiłowałam zrobić kopię
Wykonałam te jakby stelaże też z tamborków do haftowania tak jak w tym podlinkowanym filmiku. Będą dwie takie dekoracje,ale dziś czasu starczyło na jedną.Potem latałam z nią by dobrze wypadła na zdjęciu A, docelowo jeszcze nie wiem...,jak będą obie to zadecyduję...może przy wejściu do domu!?


Aniu, no tak mi się podobają, że zaraz sprawdzę tamborki na Allegro. Ciekawe ile mogą kosztować?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anpi 00:54, 12 gru 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
basia3012 napisał(a)



Aniu, róża jednoroczna? tzn w ubiegłym roku posadzona? Przecież to giganty. Co im dałaś pod korzonki, że tak rosną? Piękne są.

Ta dekoracja, którą pokazałaś jest cudna. Obejrzałam filmik z zapartym tchem. Jak ja takie rzeczy lubię.Jejku. Może kiedyś bym i ja zrobiła? To z tamborków do haftów? A jaką średnicę wzięłaś? W tym roku to chyba nie da rady. Od 3 tygodni nie mogę się wyleczyć, jakiś wirus mnie dopadł zatokowo-oczno-uszno-gardłowy. I wnusio też chory więc razem sobie chorujemy.
Pa.

Basiu, różę New Dawn sadziłam wiosną 2018 roku .Na str. 93( 23 czerwca)możesz zobaczyć jakie były malutkie.I nie sądziłam,że do lata kolejnego roku porosną całą pergolę Do dołków jakieś 50szer.x70gł. dałam na spód obornika ( na szpadel) wymieszałam z kompostem i kompost wymieszany z glinką i ziemią rodzimą z przewaga kompostu ,bo u mnie piaszczysta ziemia, miejscami margiel ,kreda i co tam jeszcze białego jest
Ale widocznie to różyczkom popasowało,a i nawodnienie kropelkowe mają.
Jeżeli zaś chodzi o dekoracje,to kupiłam 2 tamborki o średnicy 34,a na druga kulę- 30 cm.Powyżej podałam link.
Dekoracje Tej dziewczyny z filmiku mnie też zachwyciły i będę powracać do tych inspiracji Tylko cos ciężko u mnie ostatnio z organizacją czasu i mobilizacją
A wiruska Ci Basiu współczuję,zatoki nieraz i mi dokuczają .Na szczęście tej jesieni jakoś się trzymam Ale wnuki niedawno skończyły przeziębienia i ospę jedno po drugim, więc prawie sześć tygodni -taki ciąg chorobowy był!
Zdrówka Wam życzę, zatoki trzeba wygrzać C
Cieszę się,że Ci się podoba mój donicowy bukiet
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Urszulla 02:10, 12 gru 2019


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Fajnie zgrały się te kule w stylowych donicach. Kompozycja do tego też się wpasowała, te czerwone dodatki są super. Podziwiam, u mnie nie ma nic, może przed samymi świętami podziałam.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Milka 05:55, 12 gru 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Cudeńka tworzysz
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
sierotka 14:29, 12 gru 2019


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
anpi napisał(a)
Czyli raczej o coś takiego Ci chodzi?
Sprawdź Bogusiu pod nazwą: "podpora dla roślin",np.tu


Aniu dokładnie tak b dziękuję
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
Dorota123 17:03, 12 gru 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
anpi napisał(a)


Piękny efekt, jestem zafascynowana. Zaintrygował mnie ten kielichowy wazon, czy on jest betonowy? Sprawia wrażenie jakby był malowany i nie koniecznie cementowy. Bardzo mnie kusi taki właśnie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
anpi 23:20, 12 gru 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Dorotko,ta donica w której jest ułożona dekoracja jest z takiego pomarańczowego plastiku. Pomalowałam ją farbą w sprayu.Tą fajną farbę imitującą beton kupiłam kiedyś w Biedrze
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
basia3012 01:16, 13 gru 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
anpi napisał(a)
Dorotko,ta donica w której jest ułożona dekoracja jest z takiego pomarańczowego plastiku. Pomalowałam ją farbą w sprayu.Tą fajną farbę imitującą beton kupiłam kiedyś w Biedrze


Oj Aniu, Aniu, tą donicą to już mnie całkowicie dobiłaś. Jest cudna. Zrobiłaś ją na 100% beton. A przy tych Twoich drzwiach wygląda to bajkowo. Dziewczyno, Ty albo już masz albo możesz śmiało takie szkoleniowe filmiki nagrywać jak tamten. Cuda tworzysz, cuda. U Ciebie święta to chyba magia. Pa. Idę i ja spać.Tylko jak, po oglądaniu tych Twoich piękności.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Agania 08:34, 13 gru 2019


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
anpi napisał(a)

Agatko,już po śniegu.Wczoraj nawet popadał deszczyk
Mikołaj był u mnie trochę wcześniej- w czarny piątek ...jak były promocje
Dostałam nowy aparat fotograficzny,taką małpkę jaką maja niektóre nasze ogrodowiskowe Muszkieterki Na wyjazdach ogródkowych moja szyja nie będzie już tak cierpiała z powodu dźwigania mojej dotychczasowej lustrzanki
Grudniowa jezówka:

OOO to mikołaj bardzo Cię kocha...nie ma to jak nowy nimi aparacik
Tamborki super wykorzystalaś, wiesz mam takie gałki a dekoracja mega mi się spodobała to sobie też taką wykonam....super, że podzieliłaś się z nami pomysłem..a z tą donicą to robisz sobie z nas jajca
buziak
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gardenarium 09:54, 13 gru 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Niesamowita dekoracja...czarna i ta donica ..wygląda bardzo szlachetnie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies