Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 14:07, 04 gru 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Macie może pomysł, czym w przyszłym roku obsadzić ten kosz?Stoi on w cieniu jabłoni i żadne kwitnące nie dają tam rady,próbowałam z begoniami ,surfiniami i cyniamiii różnymi zwisającymi jednorocznymi.Myślę,czy nie posadzić tam jakiejś większej hosty,ale jedną wiekszą, samą?

Berberysa ciachnęłam drastyczniej i tymczasem studnia jest bardziej widoczna z tej perspektywy:
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Anda 14:15, 04 gru 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33434
anpi napisał(a)
Wczoraj śnieżek trochę urozmaicił widoki ogrodowe.Za długo pewnie to nie potrwa,wiec trzeba utrwalić.


Bardzo fajna "kuchnia" ogrodowa

Co do kosza, to jestem za hostą Dużą o pachnących kwiatach.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
anpi 14:29, 04 gru 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Basiu,ja swoje młodziutkie New Dawn w tamtym roku okryłam takimi większymi gałązkami świerku,opierając je o pergolę. one chronią przed zimnym wiatrem,wiosennymi przymrozkami też.Nic mi nie zmarzły róże, wszystkie gałązki przetrwały. I oczywiście miały kopczyki z kompostu.W tym roku zrobię tak samo,planuję pod koniec tygodnia.Stroisz już mam nacięty.Wszystkie róże pnące na białym płotku też tak poobstawiam gałązkami. większość róż jeszcze nie pogubiła liści ,i może to jeszcze za wcześnie je opatulać ,ale stroisz jest przewiewny i myślę że nie zaszkodzi wcześniejsze zabezpieczenie nim.A póżniej nie wiadomo jak pozwoli pogoda i czas?
Za pochwały dziękuję Tak, ogród taki inny,ale teraz widać co daje mu jakoś wyglądać także późna jesienią i zimą

Na górze pergoli róży New Dawn nie będę zabezpieczała,najwyżej potem przytnę.Teraz tak wygląda:
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 14:38, 04 gru 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Anda napisał(a)


Bardzo fajna "kuchnia" ogrodowa

Co do kosza, to jestem za hostą Dużą o pachnących kwiatach.

Większość szpargałków z kuchni pochowałam,a reszta niech sobie rdzewieje

Więc pierwszy głos za hostą!?


____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Pszczelarnia 15:05, 04 gru 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Miętą i pietruszką.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Magleska 17:06, 04 gru 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
Aniu śliczne fotki ….jakoś mało mnie tu teraz ….ale zimowa pora mnie usypia ….
jedynie wpadam wieczorem na chwilkę na forum ,żeby pooglądać i się motywować …

trzeba by jakieś dekoracje zacząć robić ,a jakoś nie mam chęci
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
anpi 18:06, 04 gru 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Do kosza miętę i piętruszkę? Mięta też chyba raczej lubi słońce !?
I chyba jednak coś bardziej ozdobnego bym wolała
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 18:25, 04 gru 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Madziu,u mnie też z tymi chęciami jakoś na bakier Ale inspiracje oglądam,to może i chęci przyjdą
Jakiś smutek się wkrada w te przygotowania do Świąt ,jak najbliżsi zaczynają odchodzić...
A ten brak słońca i krótki dzień nie nastraja zbyt pozytywnie... choć kiedyś tego nie odczuwałam...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 18:42, 04 gru 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Chryzantemy przy murku już przymrożone,kłaniają się nisko,ale nie wycinam,niech okrywają sąsiednie roslinki
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Rumianka 19:09, 04 gru 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10257
Aniu, ja też jestem za chostą...albo możesz posadzić w kosz tojeść rozesłaną, ładnie się przewiesza, kwitnie małymi żółtymi kwiatkami, no i super zimuje w każdym pojemniku...przetestowane przez kilkanaście lat...Pozdrawiam.
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies