Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 22:27, 19 sie 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
ElzbietaFranka napisał(a)


Też mi się podoba już mi po głowie chodzi mam deski, albo jeszcze lepiej moznazrobic z brzozowych belek.
A dmuchawca wiosna z patyków z hortensji. Kula ze styropianu i można zrobić takiego rogatego dmuchawca.

Już patrzyłam odnośnie tej róży u Hyżego w jesieni sprzedaje kwitnie non stop i bardzo zdrowa.

O widzisz, byłaś szybsza i sprawdziłaś różę wcześniej niż się zebrałam z odpisaniem , ale szukałam wcześniejszych fotek. Moja róża ma trzeci rok, tnę ją bardzo oszczędnie.Zbudowała spory krzaczek.Chyba też ją mam od Hyżego.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
ElzbietaFranka 22:41, 19 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
anpi napisał(a)

Elu polecam różę Stadt Rom, ona kwitnie od połowy czerwca bez przerwy, apogeum osiągnęła początkiem sierpnia, potem kwiaty trochę bledną, ale trzymają się bardzo długo.Po trochu ogławiam obsypujące się bukiety, by tworzyły się następne.Kwitnie do samej zimy. Nie choruje mimo że większość róż u mnie w tym roku złapało plamistość.
Tak wyglądała 22 czerwca:

Tak 2 lipca:




Aniu a co to za krzak ten biały. A może masz jakąś ładną róże biała do tej różowej. Mam dużo róż od Hyżego obok mam szkółkę i oni sprowadzają bezpośrednio od niego.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anpi 23:00, 19 sie 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Elu to żylistek. Z tą różą rośnie Aspiryna i Artemis , ale są zdominowane rzez Stadt Rom i nie zbudowały dużych krzaczków, rosną w jej objęciach i kwitną niezbyt obficie.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anabuko1 08:17, 20 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
anpi napisał(a)
Są też kolorki

Dużo koloroków,,to lubię
Cieszę się ,że śpiąca królewna się obudziła i pokazała nam swój piękny ogród
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 08:20, 20 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
anpi napisał(a)

Elu polecam różę Stadt Rom, ona kwitnie od połowy czerwca bez przerwy, apogeum osiągnęła początkiem sierpnia, potem kwiaty trochę bledną, ale trzymają się bardzo długo.Po trochu ogławiam obsypujące się bukiety, by tworzyły się następne.Kwitnie do samej zimy. Nie choruje mimo że większość róż u mnie w tym roku złapało plamistość.
Tak wyglądała 22 czerwca:

Tak 2 lipca:

Tak 13 lipca:

13 sierpnia:

Tak 13 sierpnia:

Prześlicznie.
A ta róża cudna.
Kusisz nią niesamowicie.
A myślałam,że już różanych chciejstw nie mam.
A tu już naoglądałam się u ciebie i nowe zaczynają kiełkować.
Pozdrawiam cieplutko Anuś
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Ewa777 11:25, 20 sie 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
anpi napisał(a)



Prześliczna jest ta róża
Ciesze się, że pokazałaś dużo zdjęć z ogrodu, bo oglądanie ich sprawia mi dużo radości.
Aniu, życzę, abyś dała sobie radę z problemami jakie Cię spotkały i mogła cieszyć się spokojem.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
anpi 09:30, 21 sie 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
anabuko1 napisał(a)

Prześlicznie.
A ta róża cudna.
Kusisz nią niesamowicie.
A myślałam,że już różanych chciejstw nie mam.
A tu już naoglądałam się u ciebie i nowe zaczynają kiełkować.
Pozdrawiam cieplutko Anuś

Chyba po pasowała miejscówka tej róży, miała miejsce na rozrost, dużo słońca i w tym miejscu jest trochę mniej piaszczysta ziemia. Dokupiłam w tamtym roku drugą, na razie jest jeszcze mała i ma ciasno, zobaczymy jak sobie poradzi?
A chciejstwa przychodzą niespodziewanie, ja już niby nic nie chciałam ( no oprócz złotego klona,platana bądź ambrowca, rajskiej jabłoni Oli i czegoś tam jeszcze...)a tu mnie znów naszło na dodatkowe clematisy, by dodać do róż. A to przez wirtualny Spacer po ogrodzie
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 09:39, 21 sie 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Ewa777 napisał(a)


Prześliczna jest ta róża
Ciesze się, że pokazałaś dużo zdjęć z ogrodu, bo oglądanie ich sprawia mi dużo radości.
Aniu, życzę, abyś dała sobie radę z problemami jakie Cię spotkały i mogła cieszyć się spokojem.

Ewa, dzięki na ciepłe myśli
Często te nasze małe radości ogrodowe przywracają nam wszelkie chęci

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
basia3012 00:17, 22 sie 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
anpi napisał(a)

Basiu dopiero teraz odpisuję, bo nie dość, że z czasem podobnie jak u Ciebie, to jeszcze jakiś dla mnie ciężki ten czas życiowo. Ale każdy ma swoje zmartwienia...a tu przychodzimy raczej właśnie dla przyjemności, radości, więc będę dzielić się tym co mnie cieszy, zachwyca, mimo ,że wydaje się być jakieś mniej ważne...
Posadzone w lipcu nowe lilie już są zapączkowane, myślę ,że niektóre może jeszcze w sierpniu zakwitną A Twoje, może już kwitną?
Jeżówek trochę mam , ale kilka nie dało rady w tym moim zagęszczeniu, pożarły je inne rośliny, brak światła w tym gąszczu...Ale je uwielbiam za długie kwitnienie Polecam!!!
Wrzucę kilka zaległych zdjęć z lipcowego ogodu:



Aniu, mam nadzieję, że już lepiej życiowo.
Moje lipcowe lilie jeszcze nie kwitną ale pewnie za 2 tygodnie już będą pachniały. A wiesz, że w sierpniu jeszcze kilka dosadziłam. Moja mama tak zachwycała się moimi, że kupując dla niej kupiłam jeszcze kilka dla siebie. Po prostu chciwość.
U Ciebie pięknie, jeżówkowo-hortensjowo-różano. A jaki klimacik te ozdoby robią. Super. A niewymagające to, podlewać ani nawozić nie trzeba. A jak cieszą oczy.
O powojnikach napisałam Ci u siebie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anabuko1 09:36, 22 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
anpi napisał(a)

Chyba po pasowała miejscówka tej róży, miała miejsce na rozrost, dużo słońca i w tym miejscu jest trochę mniej piaszczysta ziemia. Dokupiłam w tamtym roku drugą, na razie jest jeszcze mała i ma ciasno, zobaczymy jak sobie poradzi?
A chciejstwa przychodzą niespodziewanie, ja już niby nic nie chciałam ( no oprócz złotego klona,platana bądź ambrowca, rajskiej jabłoni Oli i czegoś tam jeszcze...)a tu mnie znów naszło na dodatkowe clematisy, by dodać do róż. A to przez wirtualny Spacer po ogrodzie

Cieszę się Anuś,że trochę tych zdjęć wrzuciłaś, pokazałaś i piszesz i jesteś .
Na te nasze różne problemy to roślinki i O . bardzo pomaga .Wiem,bo już przerabiałam to różnie.
Ta róża jest cudowna.To dwie masz tam posadzone ??
O tak masz rację.chciejstwa przychodzą niespodziewanie.
Ja już też niby nic nie chce ..ale kilka roślinek chcę
Na ambrowca też mam chęć. I na derenia Kousa i coś tam jeszcze.
Na 2 powojniki też mam chęć.
Pytałam u siebie. Gdzie i jakie chcesz zamówić ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies