Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 10:08, 22 wrz 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
Kasiu, ja akurat nie przywiązałam wagi do tych drzew, bo trawy przysłoniły mi wszystko Ale to chyba albo wiązy albo graby.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
sylwia_slomc... 10:51, 22 wrz 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81664
Dekoracje jeżykowe śliczne, wypad do Daglezji był, trawy zachwycają terazAniu jak spaceruje po Twoim ogrodzie to mi się od razu przypomina jak zaczynałaś z nim, niesamowicie i pięknie dojrzałaś ogrodowo Zrób w wolnej chwili porównania początków i obecnie co, uwielbiam takie porównania, a u Ciebie będzie szok jak było i jak jest
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
basia3012 22:27, 22 wrz 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9426
anpi napisał(a)
Metalowa pergola i ławeczka kupne(ławeczkę dostałam od Ogrodowiskowych koleżanek)
Jedna pergola drewniana też kupiona, ta z różą New Dawn, ale już furtka w niej i reszta pergoli robiona przez męża
Ta kupiona:

Ta z łukiem kupiona wkomponowana w robiony płot,furtka oraz ta pergola w tle robione


Aniu, ta New Down piękna jest u Ciebie. Długo ją masz? Co robisz, że tak kwitnie? Czy na tej pergoli jest 1 sztuka?
Moje New Down młode, sadzone w zeszłą wiosnę. Ciekawe kiedy będą takie piękne.Zastanawiam się czy nie powinnam jej dać wyższą podporę bo rośnie i opiera się tylko o ogrodzenie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
andzia458 22:39, 22 wrz 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Też byłam w Daglezji w niedzielę.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
anpi 23:40, 22 wrz 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
basia3012 napisał(a)


Aniu, ta New Down piękna jest u Ciebie. Długo ją masz? Co robisz, że tak kwitnie? Czy na tej pergoli jest 1 sztuka?
Moje New Down młode, sadzone w zeszłą wiosnę. Ciekawe kiedy będą takie piękne.Zastanawiam się czy nie powinnam jej dać wyższą podporę bo rośnie i opiera się tylko o ogrodzenie.

Basiu na str.459 odpowiadałam Ci na podobne pytanie Zajrzyj
Przy pergoli są dwie róże ND. Sadzone wiosną 2018. Nic szczególnego nie robię, nawożę tak jak inne róże. Na zimę kopczyk z podłoża popieczarkowego lub obornika a w sezonie różnie, dwa razy nawóz do róż, czasami dostaną też w międzyczasie gnojówkę z pokrzyw, czy florowit. To kolosy z natury
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 13:33, 23 wrz 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dekoracje jeżykowe śliczne, wypad do Daglezji był, trawy zachwycają terazAniu jak spaceruje po Twoim ogrodzie to mi się od razu przypomina jak zaczynałaś z nim, niesamowicie i pięknie dojrzałaś ogrodowo Zrób w wolnej chwili porównania początków i obecnie co, uwielbiam takie porównania, a u Ciebie będzie szok jak było i jak jest

Sylwia, postaram się jakoś zmobilizować do takich porównań. W przeciągu ostatnich 3 lat zaszły duże zmiany. I nadal trwają..., są to przeważnie dosadzenia, wymiana i roszady roślin oraz lekkie poszerzenia rabat, czyli tak jak u większości... a wszystko przez to dojrzewanie właśnie!
Ostatnia zmiana, to wywalenie starej śliwki, na rzecz platana. Z czasem będzie większy cień na nasze letnie spotkania ogródkowe

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 22:28, 25 wrz 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
andzia458 napisał(a)
Też byłam w Daglezji w niedzielę.

My byłyśmy z Agą gdzieś między 11-tą a 13-stą, może się mijałyśmy? Szkoda, że nie wiedziałyśmy, trzeba by się jakoś poznać...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 22:41, 25 wrz 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
Wrześniowe lilie:
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
ElzbietaFranka 00:26, 26 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13828
anpi napisał(a)

Basiu na str.459 odpowiadałam Ci na podobne pytanie Zajrzyj
Przy pergoli są dwie róże ND. Sadzone wiosną 2018. Nic szczególnego nie robię, nawożę tak jak inne róże. Na zimę kopczyk z podłoża popieczarkowego lub obornika a w sezonie różnie, dwa razy nawóz do róż, czasami dostaną też w międzyczasie gnojówkę z pokrzyw, czy florowit. To kolosy z natury






To kolosy z natury, ale u ciebie zdrowe te kolosy. U mnie w tym roku grasuje plamistość na palcach jednej ręki można policzyć które bez plamistosci. Nawet z atestem.

Przycinam platana aby się zagęścił bo szybko rośnie i ma luźna koronę.
A kiedy sądzisz te wrześniowe lilie może ja też w przyszłym roku posadzila we wrześniu też potrzebny zapach
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Magleska 06:18, 26 wrz 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
Aniu
te lilie Twoje przepiękne -w szczególności ta ostatnia najciemniejsza -cudo

a co tak mało foteczek ? proszę o więcej ....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies