Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

basia3012 23:48, 10 wrz 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9410
Aniu, nie wiedziałam, że te Bobo to takie sztywne. Duże kwiaty maja a stoją prawie na baczność. A może one związane są?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:59, 11 wrz 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9410
anpi napisał(a)
Basiu, bardzo się cieszę, że syn przejął po nas smykałkę do różnych robótek Em zawsze wciągał go do różnych prac
Basiu, mój ogród już zaczyna przybierać jesienne barwy. Ale jeszcze coś tam kwitnie.

Hortensje Bobo jeszcze mam nie posadzone.Na razie stoją w donicach tam gdzie je planuję. Trochę obawiam się, czy dadzą tam radę , bo jak zaczęłam kopać dołki to ledwo mogę się przebić przez korzenie lilaka i srebrnego świerka. Ale chciałam bardziej rozjaśnić to miejsce i w tym miejscu trochę poszerzyłam rabatę więc zyskałam ciut miejsca. Wcześniej w sierpniu dzieliłam i przesuwałam do przodu hakonki( dlatego trochę zmarniały, ale i tak dają radę)

Trzy kolejne h.Bobo planuję dać do donic. Właściwie dwie już zadołowałam z donicami do starych donic. Nie sadziłam prosto do ziemi, bo planuje tam inne donice. Może zimą zrobię takie ze styroduru, coś w stylu tych wcześniejszych!? Muszę upiększyć to miejsce i zmienić kompozycję Bo teraz jest totalny misz masz.


Aniu, te Bobo na trzecim zdjęciu bardzo rozjaśniły rabatę. Bardzo ładnie tam wyglądają. Oby dobrze rosły.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anpi 10:43, 12 wrz 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8096
Basiu, hortensje Bobo kupiłam już związane w połowie wysokości cieniutką żyłką.Myślę,że były związywane od początku,bo gałęzie mają tak pionowo rosnące. A kwiaty jeszcze nie są w pełni rozwinięte, to jeszcze nie bardzo ciążą.
Są na razie takie seledynowe,jak będą bialutkie to jeszcze bardziej rozjaśnią to miejsce.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anabuko1 09:41, 14 wrz 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23431
anpi napisał(a)

Ja mam różne chwasty ,których nazw nawet nie znam, ale to w części z warzywniakiem. W ozdobnym ogrodzie dzięki korze i gęstym nasadzeniom ,ale i nie dopuszczaniu by zakwitły , czy się rozrosły, jest ich niewiele.


Pięknie Aniu!
Podobają mi się też te horki w donicach.W tym roku inne zastawienia masz.
Świetnie. Trawy ładnie już się klosza.I pięknie wyglądają,
A jeżówki wciąż cudne.
I róże też widziałam piękne
Pozdrawiam Aniu
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anpi 22:20, 14 wrz 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8096
Aniu, dzięki za miłe słowa.
Róże delikatnie powtarzają kwitnienie, niektóre przez plamistość łyse prawie bez liści , a na kwiatek się jeszcze wysiliły
Tak, teraz cieszą trawy, a będą jeszcze bardziej jak się będą wybarwiały.

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 22:24, 14 wrz 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8096
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 22:28, 14 wrz 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8096
Zakwitła pierwsza z lili sadzonych w lipcu:

Inne już niebawem
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 22:34, 14 wrz 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8096

W ogrodzie jakieś szybkie dekoracje...

Wnuki pomagają dekorować
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 22:39, 14 wrz 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8096


____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
andzia458 22:49, 14 wrz 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
anpi napisał(a)
Metalowa pergola i ławeczka kupne(ławeczkę dostałam od Ogrodowiskowych koleżanek)
Jedna pergola drewniana też kupiona, ta z różą New Dawn, ale już furtka w niej i reszta pergoli robiona przez męża
Ta kupiona:

Ta z łukiem kupiona wkomponowana w robiony płot,furtka oraz ta pergola w tle robione


Pergola i płotek fantastyczne.
Pytam z ciekawości, bo bardzo podoba mi się drewno pomalowane na biało tylko zastanawiam się, jak bardzo praktyczne są to rozwiązania? Jak z konserwacją? Owady nie brudzą? Bo na zdjęciu wszystko wygląda idealnie.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies