Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

basia3012 00:31, 16 paź 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
anpi napisał(a)

O! To tym chętniej będę do Ciebie zaglądać I niezmiernie mi miło, że podoba Ci się w moim ogródku.


Też się zachwycam Twoim ogrodem Aniu. A ten mur? Cudny. Robi wrażenie. Takie malutkie detale jak wnęka na stare, żeliwne okno to jest precyzja i smaczek. Podziwiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anpi 00:53, 16 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Dorota123 napisał(a)
Róże jeszcze ładnie Ci kwitną, a rozplenice masz pięknie rozrośnięte. Przy tej białej ławeczce trawy świetnie wyglądają.

Róże kwitną pojedynczymi kwiatkami, słabo powtarzały w tym roku Ale każdy kwiatuszek cieszy
Ławeczka otulona trawami, a za nią posadziłam hortensję i miała się przewieszać kwiatami nad ławeczką i co?... i nie zakwitła Wprawdzie ma jakieś pąki kwiatowe od niedawna, ale czy w ogóle zdąży je rozwinąć?

Bardzo opóźnił się też z kwitnieniem mój kaktus w domu, zawsze kwitł w lipcu - sierpniu, ale w październiku?

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 01:42, 16 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
gogo napisał(a)
Aniu, obejrzałam cudnie jesienny ogród i zostawiam ochy i achy
Muszę koniecznie pomyśleć o różach, które kwitną jeszcze teraz.
Podoba mi się platan, taki kulisty.

Grażynko, dzięki za pochwałki Ogród powoli przybiera jesienne kolory.
A jeżeli chodzi o róże to kwitną u mnie jeszcze: Bonica, Larisa, Piruette, Stadt Rom, New Dawn i Hansestadt Rostock. Ale w tym roku naprawdę marniutko o tej porze powtarzją.Z wyjątkiem tej ostatniej, ma jeszcze sporo pąków
Luis Odie - chyba ostatnie kwiatuszeki, ale zapach chyba intensywniejszy niż latem

Bonica po lewej, Pruette przy pergoli:

Stadt Rom:

Larissa:
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 07:24, 16 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
andzia458 napisał(a)
Aniu, to wejście, drzwi w czerwonym murku fajnie działają na wyobraźnię.
Jak na nie patrzę, to czuję się chyba jak bohaterka książki "Tajemniczy Ogród".

Cieszę się, że tak to odbierasz Lubię patrzeć na swój ogród przez te drzwi,
muszę tylko uaktualnić fotkę tego widoczku przez nie Ale na drzwi o tej porze roku wolę patrzeć od strony ogrodu. To przez te ogołocone z liści róże które niekoniecznie zdobią teraz mur po stronie wejścia, choć może dodają tajemniczości a raczej trochę grozy bo wytłoczyły jakieś ostatnie kwiaty...jak krople krwi na kolczastych gałęziach...

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 07:50, 16 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
KasiaBawaria napisał(a)
Te drzwi w murku, to jak wejscie w inny swiat. Lubie taka tajemnosczosc.Piekne roze

Wczoraj podczas południowego obchoduogrody ukazał mi się taki tajemniczy widok:... przeorany trawnik!... za tymi drzwiami rozegrało się wielkie polowanie...a raczej zmasowany atak pędrakobójczy, naturalna selekcja za sprawą chmary ptactwa!!! Trawnik wygląda jak po zryciu przez dzika, darń odwrócona na drugą stronę...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 07:55, 16 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137

Na działce z warzywniakiem podobnie:


Trochę mi zajęło układanie darni na miejsce
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 08:00, 16 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Nawet coś zapolowało na kreta, ciekawe czy skutecznie?
Kopiec cały rozkopany:
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 08:19, 16 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
KasiaBawaria napisał(a)
Piekna ta rozplenica.Moja juz cala zolta.A ta chryzantema to jaka?

Rozplenice u mnie jeszcze za bardzo się nie przebarwiają. Ale niektóre miskanty się już złocą.


Stipy też jesienne:

Wszystkie chryzantemy mam bezimienne, kupowane przed Świętem zmarłych, na ryneczku, bądź przy cmentarzu Początkowo zdobią ogród w doniczkach, a potem wkopuję do gruntu i niektóre okazują się być zimujące
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 08:30, 16 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
basia3012 napisał(a)


Też się zachwycam Twoim ogrodem Aniu. A ten mur? Cudny. Robi wrażenie. Takie malutkie detale jak wnęka na stare, żeliwne okno to jest precyzja i smaczek. Podziwiam.

Basiu też lubię ten swój murek, który powstał, dzięki mężowi
A te smaczki to ze złomu, albo uratowane przed wyrzuceniem przez sąsiadów bądź bliskich
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
KasiaBawaria 08:41, 16 paź 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ale ci pewnie szpaki pooraly trawnik i sie najadly dlaczego u mnie tego ppaskudztwa nikt nie chce jest. Piekna stipa z chryzantema.
____________________
Zapraszam na kawe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies