Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

Roocika 08:48, 16 paź 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Ależ zrobiły masakrę z trawnikiem... ale przynajmniej nie będzie pędraków
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Basieksp 09:05, 16 paź 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 9995
anpi napisał(a)

Róże kwitną pojedynczymi kwiatkami, słabo powtarzały w tym roku Ale każdy kwiatuszek cieszy
Ławeczka otulona trawami, a za nią posadziłam hortensję i miała się przewieszać kwiatami nad ławeczką i co?... i nie zakwitła Wprawdzie ma jakieś pąki kwiatowe od niedawna, ale czy w ogóle zdąży je rozwinąć?

Bardzo opóźnił się też z kwitnieniem mój kaktus w domu, zawsze kwitł w lipcu - sierpniu, ale w październiku?




Późno, ale za to jaki piękny kwiat, lubię kaktusy, mam kilka sztuk na parapetach
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
anpi 09:41, 16 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8017
KasiaBawaria napisał(a)
Ale ci pewnie szpaki pooraly trawnik i sie najadly dlaczego u mnie tego ppaskudztwa nikt nie chce jest. Piekna stipa z chryzantema.

Ptaszki na pewno się najadły, nie widziałam jakie tak przeorały trawnik, bo pewnie jeszcze smacznie spałam
Ale szpaki robiły mi w trawniku kiedyś tylko dziurki, a tu płaty darni pozrywane i niektóre odrzucone dalej. Nie mogłam tych puzzli poskładać
Wiedziałam, że mam pędraki w niepodlewanej części trawnika, podsychał trochę latem i sprawdzając, znalazłam w kilku miejscach gady!!! Ptaki o tym widocznie też wiedziały Ale gdy zaczęło padać trawnik wrócił do formy i nie spodziewałam się, że tych białych tłuścioszków aż tyle u mnie. Mam tylko nadzieję, że nie ma ich w nowym trawniku, który ma zraszanie automatyczne. Podobno chrabąszcze nie składają jaj w ciągle wilgotnym podłożu. Mam nadzieję... bo chyba bym się popłakała gdyby ptaki zorały mi też ten mój idealny kawałek!
Podobno wystarczy na noc rozłożyć na trawniku czarną folię i rano pędraki wyjdą na wierzch trawnika, wystarczy je tylko wyzbierać. Trzeba by wypróbować ten sposób.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 09:45, 16 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8017
Roocika napisał(a)
Ależ zrobiły masakrę z trawnikiem... ale przynajmniej nie będzie pędraków

Pewnie to lepsze Na wiosnę, myślę, że wertykulując trochę zrównają się te wyboje na trawniku
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 09:49, 16 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8017
Basieksp napisał(a)



Późno, ale za to jaki piękny kwiat, lubię kaktusy, mam kilka sztuk na parapetach

Lepsze to niż wcale!
Miałam kilka różnie kwitnących kaktusów, ale po przesadzeniu jakoś się zbuntowały, już kolejny sezon w ogóle nie kwitną
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 09:57, 16 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8017
Wrzucę jeszcze parę fotek, by się za bardzo nie przeterminowały i biorę się za jakąś robotę.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 10:11, 16 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8017
Okolice warzywniaka:
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 10:20, 16 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8017

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 10:32, 16 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8017
Molinia Variegata

Hakonehloa all gold?

Ice Dance
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 10:37, 16 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8017
Te fotki już były?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies