Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 01:42, 04 mar 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8106
SlonecznyOgrod napisał(a)
Jakie róże masz tam przy murku okryte?
Zdarzyło Ci się , że podmarzły?
Podobno pnące ogólnie są dość wrażliwe na mrozy.

Jeszcze masz resztki śniegu?

Prawdę mówiąc nie znam nazw tych róż. Ta po prawej( czerwona) kiedyś mi górą podmarzła, musiałam ją ściąć niżęj i czekałam na nowe pędy idące górą murku.Teraz też jakaś ciemna, słabo ją okryłam i chyba jest wrażliwsza od tej drugiej.
Luis O. ,Gardina i New Dawn, te na białym płotku, zabezpieczone tylko kopczykiem niby zielone - raczej przeżyły. Kilka innych mam jeszcze pod stroiszem i nie zaglądałam do nich.
Jeszcze odrobinę śniegu mam, więcej tam gdzie był rzucany z odśnieżania.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Doranma 17:19, 04 mar 2021


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Co ja widzę - nowe elfy zamieszkają w Twoim ogrodzie? Śliczne, będą bardzo pasowały do klimatu tego miejsca
Czytam o poczerniałych różach - u mnie to samo, tym bardziej, że nie zdążyłam ich okopczykować. Trudno, będzie miejsce na nowe, tak jak piszesz
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Basieksp 20:19, 04 mar 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10160
Też, od razu te elfy wpadły mi w oko podobają mi się
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
SlonecznyOgrod 22:11, 04 mar 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
anpi napisał(a)

Prawdę mówiąc nie znam nazw tych róż. Ta po prawej( czerwona) kiedyś mi górą podmarzła, musiałam ją ściąć niżęj i czekałam na nowe pędy idące górą murku.Teraz też jakaś ciemna, słabo ją okryłam i chyba jest wrażliwsza od tej drugiej.
Luis O. ,Gardina i New Dawn, te na białym płotku, zabezpieczone tylko kopczykiem niby zielone - raczej przeżyły. Kilka innych mam jeszcze pod stroiszem i nie zaglądałam do nich.
Jeszcze odrobinę śniegu mam, więcej tam gdzie był rzucany z odśnieżania.

Patrz jak jeszcze się trzyma skubany.
Ja myślałam, że u mnie słabo się topił, ale już z tydzień to go nie ma wcale.

Ale chociaż nie pada nowy, dziś na pomorzu i na mazurach sypało.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
anpi 23:54, 05 mar 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8106
Doranma napisał(a)
Co ja widzę - nowe elfy zamieszkają w Twoim ogrodzie? Śliczne, będą bardzo pasowały do klimatu tego miejsca
Czytam o poczerniałych różach - u mnie to samo, tym bardziej, że nie zdążyłam ich okopczykować. Trudno, będzie miejsce na nowe, tak jak piszesz

Teraz myślę gdzie wetknę te elfy? Ale jak ruszą roślinki będzie łatwiej je gdzieś przymierzyć i znaleźć miejsce
Róże pnące bardzo porosły w ubiegłym sezonie, liczyłam na niezły efekt w tym roku. W tamtym lało i nie dało też nacieszyć się różami, gniły pąki, krzewy były oblepione mokrymi płatkami, a potem plamistość Miałam nadzieję na lepszy rok, a tu może część trzeba będzie nisko przyciąć No cóż, zobaczymy...
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:56, 05 mar 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8106
Basieksp napisał(a)
Też, od razu te elfy wpadły mi w oko podobają mi się

Były niedrogie, więc złapałam wszystkie możliwe rodzaje
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:59, 05 mar 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8106
SlonecznyOgrod napisał(a)

Patrz jak jeszcze się trzyma skubany.
Ja myślałam, że u mnie słabo się topił, ale już z tydzień to go nie ma wcale.

Ale chociaż nie pada nowy, dziś na pomorzu i na mazurach sypało.

Tak, u mnie też tylko leciutko popruszyło, ale już nie ma. A spod zaległego starego wyłaniają się krokusy w pąkach
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
basia3012 00:22, 06 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9426
anpi napisał(a)

Takie wirtualne ciasteczka to przynajmniej dietetyczne, bo te naprawdę są tłuściutkie
Te latarenki są z motywem gwiazdek i traktuję je jako zimowe, świąteczne i jakoś w sezonie letnim do ogrodu mi nie pasują. Są tylko dekoracją zimową - domową. W ogrodzie mam kilka latarenek, raczej przypominające klatki Muszę przeszukać zdjęcia. Np.te:


Jejku, Aniu ale widok. Ta biel z różem przepiękna.
Szukam Aniu Twoich drzwi w ogrodzie tak w całej okazałości bo właśnie takie próbujemy zrobić jako zasłonę kompostownika. I zastanawiałam się czy zawiasy mają być pomalowane czy metalowo-rdzawe? Chciałam zobaczyć Twoje. Ale znalazłam tylko szeroko otwarte. Jeszcze poszukam dalej.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 00:34, 06 mar 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9426
anpi napisał(a)

My tu sobie o kwiatkach, a tu taki atak zimy Nie wierzyłam do końca, że te prognozy z mrozem -20st. się spełnią tej nocy ostatnie dni z trochę mniejszym były. Śnieg trochę zabezpieczył rośliny. Tak nasypało 13 stycznia, potem jeszcze trochę dosypało, ale nie chciało mi się robić fotek w takie mrozy


Aniu, znalazłam te drzwi. Czy one są szare czy błękitnawe? Bo ja kupiłam do moich farbę niebieską, jasną, akrylową. Nie mam u siebie nic niebieskiego ale zamierzam wiosną trochę podmalować kilka rzeczy tym kolorem. Czy będzie dobrze np. przy brązowych drewnianych rzeczach? Sama nie wiem.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anpi 00:48, 06 mar 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8106
Basiu, byłaś szybsza ode mnie w poszukiwaniach. Moje drzwi są szare. Zaraz wstawię zdjęcia które ja znalazłam.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies