Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

Iwonka 06:28, 01 mar 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
anpi napisał(a)
U mnie też jeszcze śnieg i podobna temp. Tak było w sobotę

Witam Aniu już marcowo Trochę tego śniegu u Was było, chyba więcej niż w Małopolsce. Patrząc jak pan rozpędził się z odśnieżaniem Przy tej ilości można stracić orientację. Ten tydzień ma być na ładnym plusie, będzie topniało i ruszysz z porządkami.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Milka 07:39, 01 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Uwielbiam te drzwi, zaproszenie do ogrodu, już wiosnę zwiastują, bo tu chyba cieplej
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
sylwia_slomc... 09:05, 01 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
anpi napisał(a)

Właśnie ja z wygody nie pochowałam wielu ozdób. Już wiem, że straciłam jedno poidełko dla ptaków,beton namókł i mrozy go rozsadziły, normalnie się kruszy

Z ceramiką niestety jest ryzyko
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 09:08, 01 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81906
anpi napisał(a)

U mnie też jeszcze śnieg i podobna temp. Tak było w sobotę:

Przed drzwiami do ogrodu już bardziej wiosennie, ale stroiszu z róż jeszcze nie zabieram:


Ja róże to z reguły tylko przy ziemi zabezpieczam góry nigdy nie okrywałam....
Poczytałam o przygodzie z odśnieżarką Do nas żeby odgarnęli to się przez tydzień do gminy dobijałam codziennie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
April 09:13, 01 mar 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Fajnie zabezpieczyłaś różę pnącą stroiszem, świetny patent do zapamiętania.
Ja kiedyś też zostawiłam ceramiczne poidło na zimę. Od tej pory wszystko chowam, nawet plastik. Siła zmarzniętej wody jest niedoceniana
____________________
April April podbija las Mazowsze
Basieksp 10:00, 01 mar 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Też znalazłam potłuczone poidełko, tylko u mnie nie wiem czy to od mrozu, czy piesia nie nabroiła, zawsze wszystko howałam a w tym roku wszystko zostawiłam, no miało zimy nie być
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Alija 14:42, 01 mar 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8710
anpi napisał(a)

U mnie też jeszcze śnieg i podobna temp. Tak było w sobotę:

Przed drzwiami do ogrodu już bardziej wiosennie, ale stroiszu z róż jeszcze nie zabieram:



Ale fajnie zabezpieczyłaś róże , a ja w tym roku nie okryłam żadnej róży, stwierdziłam, że pewnie zimy nie będzie (jak to w ostatnich latach), a tu taka niespodzianka, zima długa i mroźna. Ciekawe, jak moje róże przeżyły, czy nie?!

A te twoje drzwi super!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
SlonecznyOgrod 15:05, 01 mar 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Jakie róże masz tam przy murku okryte?
Zdarzyło Ci się , że podmarzły?
Podobno pnące ogólnie są dość wrażliwe na mrozy.

Jeszcze masz resztki śniegu?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
anpi 00:32, 04 mar 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Alija napisał(a)


Przepiękne kolorowe zdjęcia, miło oglądać, od razu robi się człowiekowi cieplej i weselej.
U nas dzisiaj piękna słoneczna pogoda na plusie, ale dalej biało. Potrzeba będzie parę dni dodatnich temperatur, żeby się to stopiło. Pozdrawiam!

Ale mam opóźnienie w odpisywaniu
Alicjo witam już w marcu i myślę,że u Ciebie też już bardziej wiosenne widoki. U mnie są jeszcze jakieś resztki śniegu, ale nawet z pod niego wyłaniają się oznaki wiosny może nawet większe kiełki niż tam gdzie śnieg stopniał pierwszy
Na razie na porządki ogrodowe nie mam czasu, ale ten co raz większy chłód po tej kilkudniowej ciepłej słonecznej pogodzie też nie zachęca do prac. Zapowiadane są przymrozki więc niech jeszcze ogród będzie przykryty wszelkimi badylkami i liśćmi. Ale prawdę mówiąc liczyłam na ten weekend - ale jak jest czas to pogoda nie taka- no nic nie zaplanujesz!
Ciemierniki z pod śniegu trochę sfatygowane. ale cieszą jak nie wiem co
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:40, 04 mar 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
SlonecznyOgrod napisał(a)
Ja już zapomniałam, że może być tak pięknie jak na Twoich ostatnich zdjęciach ... czy to nie fotomontaż niemożliwie pięknie
Na ostatnim zdjęciu w tle za pysznogłówkami to róża minerva?

Jakoś tak letnie fotki zimą piękniejsze się wydają i takie nieprawdopodobne Ale już coraz bliżęj do takich widoków
Za pysznogłówkami to nie Minerwa, to taka stara odmiana pnącej różowej róży z bukiecikami drobnych kwiatuszków( kwitnie raz) ale nie znam jej nazwy.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies