Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 00:23, 23 kwi 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8154
Basieksp napisał(a)
Ale cudne te zawilce górskie chyba też się na nie skuszę

Kupiłam mieszankę tych zawilców, jak zakwitły- najbardziej podobają mi się te niebieskie.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Ewa777 18:02, 23 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18446
Zawilce robią konkurencję przylaszczkom Bardzo ładne są we wszystkich kolorach
Ja mam pełne - tez je lubię
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
katel 21:24, 25 kwi 2021


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Witaj Aniu, zawilce górskie prześliczne - te niebieskie szczególnie mi się podobają , chyba mam nowe chciejstwo . Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
anpi 00:03, 26 kwi 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8154
dominka napisał(a)
Aniu piękna wiosna, wszystko budzi się.
Zawilce górskie zaciekawiły mnie, nie wiedziałam i istnieniu takiej odmiany.
Pozdrawiam


Budzią się roślinki, pomimo zimna trochę powoli, ale z dnia na dzień jest bardziej zielono i kolorowo
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:17, 26 kwi 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8154
Alija napisał(a)


Aniu! Patrząc na to zdjęcie, można powiedzieć, że u ciebie wiosna w pełni!
Pozdrawiam!

Wiosna zawitała, to prawda, ale jest ciągle zimno. Rano ledwo powyżej zera. W dzień niewiele powyżej 10 st. Jeszcze jak błyśnie słońce to do wytrzymania, ale ten zimny wiatr...
Jak wszyscy chcę ciepełka, prace które sobie zaplanowałam idą żółwim tempem, jakoś nie mam zapału w taką pogodę.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
basia3012 21:43, 26 kwi 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9502
Aniu, dawno nie było mnie u Ciebie. Piękne święta miałaś. Wnusia po babci taka zdolna? Ta zieleń kanapy wspaniała. A poducha, super.
Na ogrodzie nie mniej cudnie. Krokusy rządziły, razem z ciemiernikami oczywiście.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anpi 23:35, 26 kwi 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8154
iwona_d napisał(a)
Aniu miałam straszne zaległości w oglądaniu, ale już w miarę nadrobiłam. Śliczna ta Twoja wiosna, ozdoby po prostu przepiękne. Musisz mi kiedyś pomóc i podpowiedzieć jakie ozdoby u mnie by pasowały.
Pozdrawiam cieplutko w ten zimny dzień.

Iwonko to chyba najpierw Tobie musi się coś spodobać, ozdoby muszą do Ciebie przemówić: weź mnie!, albo Ty do nich : chcę cię!
Nie wiem, czy u mnie wszystkie które mam pasują do ogrodu, ale po prostu spodobały mi się gdzieś: na jakiejś inspiracji, czy u kogoś w ogródku( wtedy podobnej poszukiwałam), albo spodobały mi się podczas innych zakupów w jakimś sklepie, komisie, czy złomowisku i zapragnęłam je mieć!
Niektórzy nie czują potrzeby posiadania ozdób w ogrodzie i jest wiele takich ogrodów. Wystarczy jakaś ławeczka, może jakieś oświetlenie(lampy?), a może donice. Jak Ty chcesz ich więcej to od czegoś i tak trzeba zacząć i bezpiecznie jest trzymać się jednego stylu( czego ja nie umiem , bom sroczka( nie tylko na świecidełka) i brak mi konsekwencji)


____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:06, 27 kwi 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8154
ElzbietaFranka napisał(a)
Aniu zaglądam kilka stron wstecz bo tak ładnie u ciebie i w domu i w ogrodzie.
U nas to jeszcze długo tak kwitną w ogrodzie nie będzie. Zimno, raptem 3 dni ciepła od dzisiaj lodownia znowu wróciła.

W zeszłym roku kaczeńce u mnie kwitły pełna parą teraz ledwo co z ziemi wychodzą. Drzwi piękne zapraszające do ogrodu.

Pozdrawiam i zdrowia życzę

Elu, dziękuję ,za miłe słowa! W domu wzięło mnie na zieleń w tkaninach i dodatkach.
Mimo ciągłego zimna kwitnień coraz więcej, ale oczywiście opóźnienie jest w porównaniu z zeszłym rokiem.
Jestem zła na tą pogodę i nie mam ochoty działać w ogrodzie w taką zimnicę. Kilka przeróbek zaczętych, czeka... na mnie, a ja na ciepełko
Dobrze, że wertykulacja i nawożenie trawnika zrobione i było już pierwsze koszenie.

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:16, 27 kwi 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8154
abiko napisał(a)
Ale ładne te zawilce górskie.. śliczny kolorek.

I jeszcze ciągle kwitną
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:28, 27 kwi 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8154
Rumianka napisał(a)
Ilekroć zaglądam do Twojego bajkowego ogrodu, to wchodzę zawsze przez te wyjątkowej urody drzwi...Ten murek i drzwi stanowią niezwykłą dekorację...jedyne w swoim rodzaju...Jest to jedyny niepowtarzalny element na Ogrodowisku...

Ale miło Rumianko!!!
Myślałam, że przez te drzwi ( od czasu mojego przekroczenia progu Ogrodowiska)w rzeczywistości też przejdzie wielu gości z O. Pandemia ciągle krzyżuje plany...
Natomiast przez tą zimę murek został pozbawiony ozdoby w postaci spektaklu czerwonych róż pnących , które tak pięknie się rozrosły- i co...? zmarzły, musiałam obciąć do podstawy Trzeba czekać od nowa na długie pędy.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies