Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

Agatorek 22:05, 29 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
anpi napisał(a)


Jestem zła na tą pogodę i nie mam ochoty działać w ogrodzie w taką zimnicę. Kilka przeróbek zaczętych, czeka... na mnie, a ja na ciepełko
Dobrze, że wertykulacja i nawożenie trawnika zrobione i było już pierwsze koszenie.



Super wygląda ze skoszonym trawniczkiem

A na tym dolnym zdjęciu, po prawej stronie, co to jest za ozdóbka? Chyba tyłem stoi.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magleska 14:03, 30 kwi 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18449
Aniu wiosna się rozkręciła podziwiam hiacynty -super wyglądają w takiej masie -uwielbiam je -mam kilka ,ale jesienią dosadzę ,bo już bardzo długo mi kwitną na skalniaku
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
SlonecznyOgrod 22:21, 30 kwi 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Zawilce górskie piękne, choć przyznam się , że nie znałam ich prędzej
Hiacynty za to znam bardzo dobrze i uwielbiam, a Ty masz piękne
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
sylwia_slomc... 22:35, 30 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
anpi napisał(a)

Przylaszczki słabo u mnie przyrastają, ciekawe jak będzie z zawilcami?
Teraz konkurencją są hiacynty.

Śliczny kolor tych ciemnych hiacyntów, ależ tam u Was musi się zapach roznosić
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 22:39, 30 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
anpi napisał(a)

Miło mi, że Ci się podobają...
Też mam już dość tego zimna, nie cierpię wiatru
Część warzywną mam jeszcze nie uporządkowaną, potrzebuję ciepełka
Sama słodycz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
gogo 01:12, 01 maj 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Śliczny cherubinek, chętnie zaprosiłabym go do mnie
Szkoda, że takie rzeźby nie są tanie, wybór ogromny, a ja mam nawet niedaleko wytwórnię i sprzedają wysyłkowo.
A na jedną zachorowałam, dama z rowerem, cena ponad 2000 zł.!!!!!
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Roocika 09:37, 01 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Aniu, jakie kolorowe te zawilce, ciekawe i hiacynty się dopasowały kolorystycznie :
Trawnik super zielony
Pozdrawiam i macham Aniu
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Urszulla 17:30, 01 maj 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21826
Aniu, Ty masz dopieszczone w każdym calu. Czytam, że zmarzła róża pnąca...zawsze żal. A te zawilce górskie są ciekawe, muszę wygoglać
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anpi 00:23, 02 maj 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8154
gogo napisał(a)
Aniu, ok, ale jakby co to wiesz, gdzie wołać
Też kupiłam zawilce, miały być białe, różowe i niebieskie, są tylko niebieskie i z 30 bulwek wyszło tylko 9 sztuk.
, a szkoda, bo są piękne.
Hiacynty królują, piękne te fioletowo-niebieskie, takich nie widziałam, mus poszukać
Mi też zimno nie sprzyja, robię w ślimaczym tempie, chcę ciepełka.

Dzięki Grażynko
Szkoda, że tak słabo zeszły Ci zawilce. Ciekawe jak one będą przyrastać?

Przez ostatnie dni trochę udało mi się trochę popracować w ogrodzie, było nawet ciepło. Trochę chaotycznie szła mi ta robota, bo chciałam wszystko na raz zrobić Dziś pracę na jakiś czas przerwał deszcz. Dobrze, że w porze obiadowej, to potem można było wrócić do pracy. Zmrok mnie wygonił do domu...
Ale najważniejsze, że warzywniak w końcu zasiany i posadzone pory, selery i cukrówka oraz ziemniaki Posadzona też czereśnia, wiśnie i leszczyna, dosadzone truskawki. Część poletek wykancikowałam Stare truskawki nie do końca opielone... ale po deszczu za mokro.
Trochę zrobiłam też przesadzanek w kwiatowym ogrodzie: hiacynty i tulipany oraz pierwiosnki...wiem nie powinnam teraz, ale teraz widać gdzie ich brakuje
Fioletowe bardziej się rozwinęły:


____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:49, 02 maj 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8154
Gosialuk napisał(a)
Aniu na ciepełko wszyscy czekamy, a ja dodatkowo na trochę bezdeszczowej pogody.
Tyle mam planów i denerwuje mnie, że nic nie idzie do przodu. Ale idzie już ku dobremu i z tego się cieszę.

U mnie przez ostatnie dni nie było deszczu, dopiero dzisiaj trochę. Więc taka dolistna dawka przydała się roślinom, drzewa szybciej się zazielenią. Dobrze,że zdążyłam wczoraj z wysiewem warzyw, to dziś wszystko podlało. Choć siejąc wczoraj najpierw lałam wodę do rowków, bo wierzchnią warstwę już miałam przesuszoną wiatrami. Przed siewem pietruszki polałam nawet dwa rządki wrzątkiem, wyczytałam w necie ,że w ten sposób pozbywamy się patogenów, które zagrażają nasionom lepiej wschodzą. Resztę siałam normalnie. Zobaczę ,czy będzie różnica
Taki mam widoczek z balkonu, po sąsiedzku kwitną mirabelki

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies