Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

Basieksp 09:47, 03 sie 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10165
Ciekawa ta lilia
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Mgduska 13:04, 03 sie 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Wspaniałe masz lilie U mnie też się dobrze czują, myślę, żeby przenieść je w jedno miejsce, gdzie będą miały dla siebie rabatę, w masie są piękne.

Poza tym - gratuluję zdjęć w gazecie, miły prezent na okrągłe urodziny, ale Twój ogród jest taki bogaty, soczysty, że trzeba go pokazywać. Z tym wiekiem, to Cię rozumiem, ja się zatrzymałam w okolicy trzydziestki i nie przyjmuję do wiadomości innej opcji Tak czy inaczej - wszystkiego Dobrego!
____________________
Sałatka pokrzywowa
basia3012 21:11, 03 sie 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Aniu, zrobiłam dzisiaj zdjęcie tej płaskołodygowej lilii. Przy ziemi łodyga wygląda na porażoną jakąś chorobą grzybową. Może doradzisz co mogę z tym zrobić bo tak jest u wielu lilii.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Alija 08:59, 04 sie 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8642
anpi napisał(a)
I jeszcze juki, ja je lubię


Piękne widoczki ogrodowe. A kolekcja lilii zachwycająca.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
gogo 01:00, 05 sie 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Aniu, tą ilością zdjęć lilii i róż sprawiłaś moim oczom wielką przyjemność, masz cudne
Cała reszta ogrodu niezmiennie zachwyca

Basia ma rację, Ty i Ewa jesteście młode babeczki, mogłybyście być moimi córkami
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
anpi 12:23, 05 sie 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Monia81 napisał(a)
Piękny ogród, lilie boskie, a i zapach pewnie po całym ogrodzie się roznosi, no i nowe kratki, superowe gratuluję publikacji i wszystkiego najlepszego, torcik rewelacyjny pozdrawiam

Monia, ogród kwitnie i pachnie Cieszy tą swoją bujnością, ale już widzę co trzeba przesadzić, co jest zbyt ekspansywne, co wprowadza nieład pokładając się i nie dając się nijak doprowadzić do ładu Ale teraz albo pada, albo za gorąco, a jak jest akurat,to nie mam czasu i się trochę wkurzam. Urlop mi się kończy a ja nie zrobiłam zaplanowanych rzeczy, które miały mi poprawić samopoczucie Dodatkowo kret zrył mi rabaty wzdłuż i wszerz, mam wrażenie, że wszystkie rośliny rosną w powietrzu i rosną tylko dzięki nawadnianiu kropelkowemu i częstym deszczom. Żadne paliki nie chcą trzymać pionu , bo ziemia jest tak rozpulchniona i wilgotna, że w niej nie chcą stać stabilnie. Trawnik, tam gdzie nie ma siatki wygląda jak po bombardowaniu, wywiozłam już dwie taczki kretowisk, jak tak dalej pójdzie , to mój ogród obniży poziom Trochę rozgrabiałam , ale wtedy mój trawnik, zamiast zielony stawał się cały pokryty ziemią Przygotowałam nową pułapkę podpatrzoną w int. jak się sprawdzi to się pochwalę

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 12:32, 05 sie 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
daredevil napisał(a)
Piękny, dojrzały, kwitnący ogród Pozdrawiam serdecznie!

Dziękuję za miłe słowa Uwielbiam kwiaty, ale różne odcienie zieleni też mnie zachwycają.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Mgduska 13:07, 05 sie 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
basia3012 napisał(a)
Aniu, zrobiłam dzisiaj zdjęcie tej płaskołodygowej lilii. Przy ziemi łodyga wygląda na porażoną jakąś chorobą grzybową. Może doradzisz co mogę z tym zrobić bo tak jest u wielu lilii.


To pewnie jest staśmienie, w wiki piszą o przyczynach - mogą być bardzo różne - może pamiętasz, co się działo, kiedy lilie kiełkowały?
____________________
Sałatka pokrzywowa
anpi 13:47, 05 sie 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
basia3012 napisał(a)
Aniu, ja bym chyba tych żółtych lilii nie przenosiła z kącika romantycznego. Wszystko na różowo? Ale nie wiem jak na żywo to wygląda.Ty widzisz więc wiesz najlepiej.

Jutro zrobię zdjęcie tej płaskiej lilii.

Basiu, widziałam Twoją lilię, dzięki za zdjęcie. Chyba nie kwitła tak obficie jak "gobasiowa", ale ładna. Moja wg. etykiety ma mieć pełny kwiat, więc tym bardziej jestem jej ciekawa.
Mam mieszane uczucia, co do tej żółtej lilii wśród różowości Zostanie tam, aż zakwitną mi lilie sadzone w innych rabatach w lipcu, może wymienię te żółte na któreś z nich dobierając taką która pasowałoby kolorystycznie.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 15:11, 05 sie 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
gobasia napisał(a)


Lodyga tak jak u mojej jak deseczka,liście inne i wygląda na wyższą..no to czekamy na kwitnienie

To czekamy
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies