Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

gogo 01:41, 08 sie 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
anpi napisał(a)

Dzięki za przemiłe słowa
To teraz jeżówy dla jeżowej mamy:

[/quote

Aniu, jeżowa Mama dziękuje za jeżówki, w takiej ilości robią wrażenie, są piękne
I właśnie te zwyczajne /puste/ najbardziej lubię
I świetnie się komponują z trawami, a tam właśnie nagusy zjadły je u mnie i oglądam u Ciebie.

A jeże u mnie buszują, niedawno namierzyliśmy trzy w moim buszu
I wiem na 100%, że nie jedzą ślimaków nagich, bo na własne oczy widziałam jak takiego wyrzucił ryjkiem z miski z kocimi chrupkami.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Ewa777 20:29, 08 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Cudowne obrazki z jeżówkami Dobrze Ci rosną
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
basia3012 23:59, 08 sie 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9452
anpi napisał(a)

Basiu, widziałam Twoją lilię, dzięki za zdjęcie. Chyba nie kwitła tak obficie jak "gobasiowa", ale ładna. Moja wg. etykiety ma mieć pełny kwiat, więc tym bardziej jestem jej ciekawa.
Mam mieszane uczucia, co do tej żółtej lilii wśród różowości Zostanie tam, aż zakwitną mi lilie sadzone w innych rabatach w lipcu, może wymienię te żółte na któreś z nich dobierając taką która pasowałoby kolorystycznie.


Ta lilia z płaską łodygą nie kwitła ładnie ani obficie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 00:00, 09 sie 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9452
Mgduska napisał(a)


To pewnie jest staśmienie, w wiki piszą o przyczynach - mogą być bardzo różne - może pamiętasz, co się działo, kiedy lilie kiełkowały?


Dzięki, poczytam o tym staśmieniu.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
April 18:59, 09 sie 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10158
anpi napisał(a)
Lilie posadzone w romantycznym kąciku, zamiast różowe okazały się być żółte. Albo ja coś pomyliłam sadząc, albo cebulki były źle były oznaczone. Po przekwitnięciu je przeniosę. Pachną oszałamiająco i mają piękne, pełne kwiatostany.


Absolutnie nie przesadzaj tych lilii. Po przecież klasyczne połączenie fioletu z żółtym, bardzo pasuje. I wygląda przepięknie
____________________
April April podbija las Mazowsze
ElzbietaFranka 20:05, 09 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
anpi napisał(a)
Jedna z moich lilii posadzonych w lipcu ma dziwnie płaską łodygę i ogólnie cała jest spłaszczona Myślę ,że zapowiada sporo kwiatów, pokazuje się coraz więcej pąków. Ciekawe, czy ma szanse być podobna do "gobasiowej" lilii. To zdjęcie z przed kilku dni.





Aniu witam

Przepiękne lilie i liliowce. U mnie liliowce bardzo słabo kwitną. Coś będę musiała z tym zrobić mają wszystko co trzeba a one bez kwiatów.

Ta lilia to chyba taka sama jak Gobasi. Ma mnóstwo kwiatów. Pokazuj ja jak się rozwija bo to ciekawostka. Jak to w lipcu posadziłas i tak urosła.
To dobry sposób aby w zimie nornice nie zzarly.

Jeżówki piękne. Byłam dzisiaj u ogrodnika aby dokupić jeszcze w kolorze żółtym lub jakieś mieszane, ale jakieś zaniedbane w Wawie padał w zeszłym tygodniu ciągle deszcz.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 21:06, 09 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Aniu, podziwiam ta płaską lilie.
Jeszcze takowej nie widziałam.
Suuper.Zapowiada się bardzo ciekawie
Ja też jestem za tym,abyś tych pięknych żółtych lilii nie przesadzała.
Piękne połączenie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Gosialuk 12:40, 10 sie 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Śliczne jeżówki. Czy te białe są z siewu? Pytam, bo podoba mi się zestawienie różowych z białymi, a nie wiem czy przy takim posadzeniu siewki nie będą tylko różowe.
Bardzo lubię zapach lilii w ogrodzie. Muszę tak jak ty sadzić wiosną, bo przez zimę wygniwają. A cytrynowe lilie bym przesadziła.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
anpi 00:34, 16 sie 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Alija napisał(a)
Aniu! Chwaliłam już lilie, ale liliowce i jeżówki wcale im nie ustępują urodą.
Jeżówki już rozrośnięte, okazałe, pięknie się prezentują.
Mam też parę, ale moje z tego roku, więc jeszcze nie ma efektu.

U mnie te najzwyklejsze jeżówki dobrze rosną, a odmianowe po tej zimie słabo się pozbierały, niektóre zanikły, częściowo to także wina ślimaków
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:38, 16 sie 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Dorota123 napisał(a)
Nie przenoś tych lilii, jak tylko zobaczyłam je z różowymi kwiatkami pomyślałam, że tworzą świetny duet. Te lilie są prześliczne.

Dobra! Zostawiam W końcu ten duet nie za długo trwa
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies