Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 22:52, 05 gru 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8135
anabuko1 napisał(a)

Piękne.I róże i chryzantemki I ciemiernik też.
Teraz to bezcenne kolory w ogrodzie

Teraz już bialutko, ciekawe na jak długo?

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 00:35, 06 gru 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8135
sylwia_slomczewska napisał(a)

Aniu drowa żywność w obecnych czasach nie do przecenienia To już się zwraca ten wydatek Namawiam na posadzenie w kwietniu karłowej odmiany pomidorków, one kwitną najwcześniej i już w maju mieliśmy pierwsze dojrzałe owocki w inspekcie To nie są pomidory koktajlowe tylko normalne pomidorki troszkę mniejsze na krzaczkach osiągających ok 40 cm wysokościOne kończą zaczynają te inne duże odmiany. W ten sposób sezon pomidorowy sobie wydłużysz Do tego możesz wczesną wiosną posiać sałtkę, rzodkiewkę, koperek
Ja zimowity lubie bardzo, ale tylko te pełne, bo one ładnie stoją, nie kładą się I lubie liście zimowitowe, są ładne i zdobią od wiosny do lata


No wiem, wiem,uwielbiam takie ekologiczne zdrowe pomidorki, przecież inaczej nie kupiłabym tego tunelu
Dzięki za podpowiedź karłowych pomidorów, jakąś konkretną odmianę?
Tak, zamierzam posiać nowalijki
Sylwia, mi szkoda miejsca na na rabatach na same liście zimowitów, wiesz jakie są nieduże. Ale może kilka pełnych kupię, jak ich kwiaty nie pokładają się i posadzę w trawiastej rabacie przy warzywniaku
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
jolanka 10:44, 06 gru 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Pracusiu, pudełeczko masz nawet w tunelu
Zasypało Was?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Alija 13:57, 06 gru 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8667
anpi napisał(a)

Teraz już bialutko, ciekawe na jak długo?



Pięknie, jak cukrem pudrem poprószone.
Tunel super, w środku wzorowy porządeczek, podziwiam.
Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
sylwia_slomc... 20:10, 07 gru 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81855
Te pełne z czasem kwitną calutkimi bukietami pełnych kwiatów stosunkowo szybko chyba przyrastają cebulki. Dosadziłam trzy w tym sezonie w innym miejscu, cebulki były marniutkie, a i tak zakwitły każda po dwa kwiatki. Jak na rabatach miejsca szkoda to może gdzieś pod drzewami zrobić z nich obwódki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorota321 20:38, 09 gru 2021


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 887
Tunel na rośliny świetna sprawa, aż sama zaczęłam się zastanawiać nad zakupem. Moi rodzice mają szklarnię, do tej pory mają zieloną sałatkę do obiadu. Wysiewamy sałatę we wrześniu do gruntu, ona zimuje bez okrywania. Wiosną szybko startuje ze wzrostem i mamy bardzo wcześnie sałatę do obiadu i na kanapki.
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
anpi 21:20, 10 gru 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8135
basia3012 napisał(a)


Aniu, tu też jest tak pięknie. Chyba rzadko pokazujesz to miejsce.
Tak jak dziewczyny piszą, u Ciebie jest taki relaksujący, sielankowy nastrój. Może przez białe dekoracje i elementy architektury?
A u siebie to się odpoczywa zasuwając. Ja dzisiaj tak odpoczywałam. A już odtrąbiłam zakończenie sezonu ogrodowego. Ha, ha.

Dziękuję Basiu za miłe słowa Mnie wydaje się, że ciągle pokazuję te same miejsca, tyle, że może każdego miesiąca wyglądają trochę inaczej.
A sezon ogrodowy u mnie zamknął się sam Spadł śnieg...i po robocie


____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 21:33, 10 gru 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8135
Gardenarium napisał(a)
Też miałąm krokusy jesienne, ale tak są schowane, że tylko od tyłu widać było. Muszę posadzić gdzieś na brzegu rabaty.

Danusiu, te krokusiki koniecznie w widocznym miejscu, by móc się cieszyć jednymi z ostatnich kwiatów U mnie kwitły mocno późno z racji, że je sadziłam w tym roku i to dość późno. Pozdrawiam Danusiu!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 21:44, 10 gru 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8135
Ewik napisał(a)
Pospacerowałam u Ciebie i oczy nacieszyłam , śliczny ogród , taki z klimatem , pergola zapowiada sie cudnie. uwielbiam duet roze i powojniki .

Witaj Ewa Miło, że spacerek się udał Zapraszam jeszcze na popołudniowy spacer.



____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Basieksp 21:49, 10 gru 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10196
Nastrojowy ten popołudniowy spacer w blasku latarni
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies