Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

marba 16:18, 05 gru 2021


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Aniu, chyba weżmiemy z Ciebie przykład i postaramy si e o podobny tunel do produkcji własnych pomidorków. Wygląda bardzo solidnie.
Przycupnęłam na chwilę na ławeczce pod świerkmai. Jak zwykle urokliwie u Ciebie.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
malgorzataka... 17:00, 05 gru 2021


Dołączył: 18 gru 2011
Posty: 716
Och Anno klimacik pod świerkami przecudny--uwielbiam Twój ogród ale to już wiesz---wiosną spróbję coś zgapić do swojej nowonabytej działki--pozwolisz prawda?
____________________
Mazurskie klimaty Małgorzaty
anpi 17:27, 05 gru 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Milka napisał(a)


Aniu, wielkie zmiany nie dziwię się, że juz wiosny wyczekujesz.Pergola piękna, ciekawa jestem, jak w sezonie będzie to wyglądać z roślinami.
Świetnie Anafalis wygląda, u mnie jakoś marnie.

Anafalis ładnie u mnie przyrasta, muszę go ograniczać, bo mam tam na niego mało miejsca i nie chcę aby opanował większą część rabaty
A za zimą nie przepadam, więc tym bardziej czekam z niecierpliwością na wiosnę Dziś trochę więcej przyprószyło śniegiem, więc ogród przybrał nowe szaty

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 20:21, 05 gru 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
ElzbietaFranka napisał(a)



Aniu pięknie te niedobitki kwitną. U mnie też tak kwitną, ale chyba dzisiaj wszystko ciachne czas przygotować róże do zimy.
Tunel ładny. Czytając twoja listę do zrobienia to jeszcze dużo.
Ja już tylko róże obrabiam i oczko do ogarnięcia reszta wiosna.
Pewnie aby się nie nudzić i pogoda będzie w miara ciepła coś tam zawsze będę dłubać.

Pozdrawiam

Elu, lista trochę się zmniejszyła:
trawy powiązałam, bylin trochę wycięłam, zostawiłam trochę by nie było tak łyso i lubię takie oszronione, czy lekko ośnieżone. W tunelu "rabaty" przygotowane(tu zasługa mężusia) i zadołowane w nim donicowe rośliny wrażliwsze i te nie posadzone. Przepikowałam też wysianą późno w gruncie sałatę i koperek. Em przygotował też wstępnie pod kostkę na kącik gospodarczy przy tunelu. Ale organizacja chyba zostanie na wiosnę, chyba,że jeszcze będzie ciepło A na razie spadł śnieżek. Róże czekają jeszcze na podsypanie podłożem popieczarkowym i kopczyki.Przeziębienie trochę mnie wyhamowało z pracami. Najważniejsze,że cebulowe posadziłam. I mam nadzieję, że coś z nich zostanie do wiosny , bo nornice cały czas grasują( ciągle wyjadają różowe granulki ze słoiczków) A może one na nie w ogóle nie działają, czy jest tych szkodników tak dużo,że ciągle nowe się pojawiają!?
Róż nie przycinałam,to już też wiosną.

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Basieksp 20:57, 05 gru 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Śliczny początek zimy w Twoim ogrodzie Róże pod białą kołderką piękne
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
anpi 21:48, 05 gru 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
abiko napisał(a)
Ania jak ja Ci zazdroszczę tunelu.. no każdemu, kto ma.. super sprawa i fajnie wyszedł.
U Ciebie jak zawsze pięknie.Róże zachwycają.. tak sobie nawet dziś myślałam, jak bardzo się wszystko zmieniło, jak mi brakuje wyjazdów z dziewczynami, jak byłyśmy u Ciebie.. jakoś ciężko się przyzwyczaić do nowej rzeczywistości.

Aga,też ostatnio o tym myślałam, że dopiero zaczynałyśmy wyjazdy, a już wszystko się zablokowało Czy kiedyś wróci ta normalność???

Jeżeli chodzi o tunel, to wizualnie wolałabym szklarenkę,ale cóż...i tak się strasznie cieszę
Teraz prawie jak iglo
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Rumianka 22:00, 05 gru 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10233
Będzie Pani zadowolona...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
anpi 22:24, 05 gru 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Magleska napisał(a)
Ania tunel pierwsza klasa zazdroszczę troszkę

Madziu myślę, że też jeszcze znajdziesz miejsce i skusisz się na jakąś małą szklarenkę Ja niedawno się zarzekałam...że nie...! Najbardziej obawiałam się, czy nie pozaparzam tych roślin, zapominając otworzyć kiedy trzeba...dalej się obawiam ( trochę wspomoże mnie automatycznie otwierany lufcik, który zamówiłam)
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 22:36, 05 gru 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
Margerytka40 napisał(a)
Mój plan na przyszły sezon to odnowienie tunelu. Przez intensywne prace nad zmianami w ogrodzie trochę go zaniedbaliśmy. Mam taki zwykły, folię naciągniętą na metalowy stelaż. Koniecznie mus uruchomić od nowa. Uwielbiam swoje pomidorki, cieplutkie, wygrzane. Życzę dużo radości z posiadania i obfitych zbiorów

Dzięki za życzenia, oby się spełniły
Wszelkie rady co do tunelowej uprawy warzyw, szczególnie pomidorków - mile widziane...
Moi rodzice mieli kiedyś taki foliowy tunel w którym co jakiś czas trzeba było wymieniać folię, potem tato zrobił szklarnie ze starych okien. I mama dotąd wspiera nas swoimi pomidorkami Myśle, że mama będzie mnie pilnować, czy aby otworzyłam, czy zamknęłam swój tunel

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 22:47, 05 gru 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8137
anabuko1 napisał(a)

Świetny tunel Aniu
Trochę prac z nim i zajęcia mieliście.
Ale fajnie,ze już jest.
A ten Anafalis ci się mocno rozrósł.
Mj nijaki i ledwo kilka żyje małych.
Może na drugi rok będzie ładniejszy. Albo mus go przesadzić już w inne miejsce.

Aniu, jakości tunelu jestem zadowolona, solidnie wygląda. Bardzo się z niego cieszę i nie mogłam się powstrzymać, żeby czegoś już nie posadzić
Myślę, że anafalis się pozbiera i jeszcze pokaże na co go stać. Zawsze też możesz liczyć na dodatkowe sadzonki ode mnie


____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies