Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 23:55, 13 lis 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8018
basia3012 napisał(a)
Tunel cieszy. Będą pomidorki czy inne roślinki?
Pięknie wyglądają te chryzantemy w betonowych donicach. Nabrałam chęci, żeby z moich wyjąć hakonki i może chryzantemy wsadzić. Pewnie z doniczkami plastikowymi wstawiłaś? Pomyślę i ja.


Basiu, tak to szczególnie dla pomidorów taki domek Ale będą też wcześniejsze ogórki, sałata, rzodkiewka. Może kilka papryczek. Jakieś roślinki pewnie też skorzystają, może coś zadołuję, albo wcześniej wstawię coś do hartowania, czy podpędzę dalie. Zobaczę w trakcie użytkowania

Chryzantemy wstawiłam tak jak mówisz z doniczkami. Jak je zmrozi, to zabiorę a zrobię dekoracje świąteczne w tych betonowych donicach.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Milka 09:04, 14 lis 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
anpi napisał(a)

Jakoś Grażynko nie mogę zakończyć sezonu ogrodowego Na szczęście do posadzenia została mi jedna darowana róża,na którą zupełnie nie mogę znaleźć właściwego miejsca I mam jeszcze trochę bylin do wycięcia i liści do zgrabienia. Tunel w czwartek stanął na swoim miejscu! To znaczy złożyliśmy z eMem Teraz czeka mnie przygotowania grządek tzn. odeskowanie i położenie chodniczka oraz przygotowanie podłoża( nawiezienie kompostu, podłoża popieczarkowego, mączki bazaltowej, mam jeszcze trochę drzewnego popiołu i resztę nie wykorzystanej gnojówki z pokrzywy. Myślę ,że dam to wszystko, bo tam rodzima ziemia jest piaszczysta, więc trochę wybiorę, a resztę wymieszam z dobrociami, by polepszyć)
Obok tunelu przygotowujemy placyk by przenieść tam beczkę na wodę i zaplecze robocze. Przy okazji wykorzystamy stare płyty chodnikowe, kostkę i inne resztki betonowe i ceglane, których składzik zajmował miejsce i był "niewyględny" W sobotę musiałam to wszystko przenieść i złożyć o dwa metry dalej, by móc tam przygotować podłoże. Dziwne- nawet nie mam zakwasów, eM mówi jest tego w sumie z tonę Może w tygodniu uda się ułożyć, oby deszcz nie przeszkodził, choć ogólnie bardzo potrzebny, bo wszędzie sucho.



Aniu, wielkie zmiany nie dziwię się, że juz wiosny wyczekujesz.Pergola piękna, ciekawa jestem, jak w sezonie będzie to wyglądać z roślinami.
Świetnie Anafalis wygląda, u mnie jakoś marnie.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
ElzbietaFranka 09:30, 14 lis 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
anpi napisał(a)

Basiu już jakieś niedobitki kwitną, ale jak je skupić na zdjęciach to cieszą bardziej


A te dopiero zaczynają...



Aniu pięknie te niedobitki kwitną. U mnie też tak kwitną, ale chyba dzisiaj wszystko ciachne czas przygotować róże do zimy.
Tunel ładny. Czytając twoja listę do zrobienia to jeszcze dużo.
Ja już tylko róże obrabiam i oczko do ogarnięcia reszta wiosna.
Pewnie aby się nie nudzić i pogoda będzie w miara ciepła coś tam zawsze będę dłubać.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anpi 20:27, 14 lis 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8018
Rumianka napisał(a)
Aniu, masz tak wiele tych ciekawych zakątków, że nie wiadomo gdzie najlepiej spędza się czas na relaks...bo wiesz, u siebie w ogrodzie się zasuwa, a u innych odpoczywa... Ilekroć tu zawitam, to ogarnia mnie taki błogi spokój i nostalgia... Jakaś magia czai się w tym pięknym ogrodzie, z każdego zakątka dochodzi taki miły nastrój, że trudno go opisać... Jesteś czarodziejką

Masz rację Rumianko, często tak u siebie w ogrodzie odpoczywam zasuwając A u innych faktycznie pełen relaks!
Ta magia, to pewnie trochę dzięki zdjęciom, odpowiednim ujęciom. Ale też dzięki różnym dodatkom, bibelotom, tak jak i u Ciebie tworzy się jakiś klimacik.

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
abiko 22:38, 14 lis 2021


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8404
Ania jak ja Ci zazdroszczę tunelu.. no każdemu, kto ma.. super sprawa i fajnie wyszedł.
U Ciebie jak zawsze pięknie.Róże zachwycają.. tak sobie nawet dziś myślałam, jak bardzo się wszystko zmieniło, jak mi brakuje wyjazdów z dziewczynami, jak byłyśmy u Ciebie.. jakoś ciężko się przyzwyczaić do nowej rzeczywistości.
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Magleska 22:58, 14 lis 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18104
Ania tunel pierwsza klasa zazdroszczę troszkę
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Margerytka40 07:48, 15 lis 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mój plan na przyszły sezon to odnowienie tunelu. Przez intensywne prace nad zmianami w ogrodzie trochę go zaniedbaliśmy. Mam taki zwykły, folię naciągniętą na metalowy stelaż. Koniecznie mus uruchomić od nowa. Uwielbiam swoje pomidorki, cieplutkie, wygrzane. Życzę dużo radości z posiadania i obfitych zbiorów
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anabuko1 13:53, 15 lis 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
anpi napisał(a)

Jakoś Grażynko nie mogę zakończyć sezonu ogrodowego Na szczęście do posadzenia została mi jedna darowana róża,na którą zupełnie nie mogę znaleźć właściwego miejsca I mam jeszcze trochę bylin do wycięcia i liści do zgrabienia. Tunel w czwartek stanął na swoim miejscu! To znaczy złożyliśmy z eMem Teraz czeka mnie przygotowania grządek tzn. odeskowanie i położenie chodniczka oraz przygotowanie podłoża( nawiezienie kompostu, podłoża popieczarkowego, mączki bazaltowej, mam jeszcze trochę drzewnego popiołu i resztę nie wykorzystanej gnojówki z pokrzywy. Myślę ,że dam to wszystko, bo tam rodzima ziemia jest piaszczysta, więc trochę wybiorę, a resztę wymieszam z dobrociami, by polepszyć)
Obok tunelu przygotowujemy placyk by przenieść tam beczkę na wodę i zaplecze robocze. Przy okazji wykorzystamy stare płyty chodnikowe, kostkę i inne resztki betonowe i ceglane, których składzik zajmował miejsce i był "niewyględny" W sobotę musiałam to wszystko przenieść i złożyć o dwa metry dalej, by móc tam przygotować podłoże. Dziwne- nawet nie mam zakwasów, eM mówi jest tego w sumie z tonę Może w tygodniu uda się ułożyć, oby deszcz nie przeszkodził, choć ogólnie bardzo potrzebny, bo wszędzie sucho.


Świetny tunel Aniu
Trochę prac z nim i zajęcia mieliście.
Ale fajnie,ze już jest.
A ten Anafalis ci się mocno rozrósł.
Mj nijaki i ledwo kilka żyje małych.
Może na drugi rok będzie ładniejszy. Albo mus go przesadzić już w inne miejsce.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 13:54, 15 lis 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
anpi napisał(a)

Basiu już jakieś niedobitki kwitną, ale jak je skupić na zdjęciach to cieszą bardziej


A te dopiero zaczynają...

Piękne.I róże i chryzantemki I ciemiernik też.
Teraz to bezcenne kolory w ogrodzie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anpi 14:00, 15 lis 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8018
gogo napisał(a)
Aniu, niezłe prace były u Ciebie, a postawienie tunelu to dobry pomysł

Tak, jesień w tym roku czaruje mnóstwem kolorów i to u wszystkich

Grażynko, trochę zmian zaszło w moim ogrodzie. Najbardziej cieszą mnie pergole, które tworzą jednocześnie ogrodzenie, no i oczywiście teraz tunel
Będę teraz czekać na pokaz nowych róż i powojników, a także mam nadzieję na dłuższy u mnie sezon pomidorowy Zmiany i poszerzenia rabat też będą dla mnie nową radością
Teraz jeszcze cieszmy się jesienią, w miarę pogodną i ciepłą. W ogrodzie mimo, że sporo już powycinane, to na zdjęciach barwy się jeszcze nakładają i wydaje się być jeszcze nienudno
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies