Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 00:54, 13 lut 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8152
April napisał(a)
Ja też Ameryki nie odkryję jak napiszę że plan wykonałaś w 100%. Bajkowe widoki.

No prawie... Gdybym przed znajomością Ogrodowiska nie sfalowała za bardzo ogrodu to pewnie byłoby lepiej
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 01:02, 13 lut 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8152
Rumianka napisał(a)
Aniu, u Ciebie o każdej porze roku ogród wygląda zjawiskowo, a ta ceglana ściana śni mi się po nocach. Jest niesamowicie urokliwa.

Ściankę uwielbiam, ale nad nasadzeniami jeszcze pracuję...by cały sezon mi się podobało Może w końcu coś wypracuję. Najgorzej,że tam wkoło murku uwielbiają ryć krety i nornice I ciągle jakaś roślina wypada.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 17:23, 13 lut 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8152
Agania napisał(a)
Czaruj nas czaruj swoim magicznym królestwem
Ja nic nie kupuję
Fajnie że siejesz
Bardzo zasypało Was śniegiem u mnie tylko puderek

Od piątku mamy nową dostawę śniegu i ze sprzątania nici
Widziałam, że u Was bliżej wiosny
A ja skusiłam się kamasje, cebulice, na kolejne dalie i kilka innych, a to Wszystko przez Sylwię(Pozdrawiam!) weszłam na Flo..o i uległam promocjom
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Alija 17:34, 13 lut 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Aniu, jaka u Ciebie zima!!!! U mnie po śniegu nie ma śladu, słonecznie, ale w nocy mrozik jest. Żeby zima nie wróciła, to byłoby super, ale patrząc w kalendarz, to trudno w to uwierzyć. Najbardziej nie lubię, kiedy zima przypomina sobie o nas w marcu. Ale może tym razem będzie lepiej.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Basieksp 17:42, 13 lut 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10248
Ale sporo tego śniegu no ale to już połowa lutego, za chwilę marzec, po śniegu nie będzie śladu
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Magleska 17:44, 13 lut 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18443
zima na całego .....ech oby szybciutko sobie poszła
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
anpi 19:59, 13 lut 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8152
Wiolka5_7 napisał(a)
Ja nie różana ,ale Twój ogród Aniu z różami,cegłą i innymi dodatkami bardzo mi się podoba Twój ogród jest zupełnie inny od mojego , ale bardzo piękny, uroczy i romantyczny

Sezon rozpoczęty,fajnie podziwiam za wysiewy mi one nie wychodzą , sieję prosto do ziemi
Masz dużo planów na sezon, będzie się działo ,fajnie
Będę zaglądać

Wiolu, mimo, że Twój ogród bardzo różni się od mojego, to chętnie go odwiedzam, a może właśnie dlatego...!?
Takie grupowe nasadzenia robią wrażenie, a że dodatkowo uporządkowane, to bardzo elegancko wszystko wygląda! Z przyjemnością oglądam
Wysiewów już dużo w tym roku nie robię, bo mamy dość tego parapetowego rozgardiaszu, zastawionego prawie do końca maja tarasu i ganiania z sadzonkami. Ale żeby w ogóle nie robić, to nie mogę się jakoś powstrzymać Mam nadzieje, że dzięki tunelowi, trochę będzie łatwiej!?
Plany już chciałabym realizować, ale znów trzeba czekać, aż stopnieje śnieg.

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Wiolka5_7 20:35, 13 lut 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496

Powiem Ci , że niby mam ogród uporządkowany to coraz bardziej mnie ciągnie w stronę nieładu jak bym tylko miała większy ogród...

Wysiewy na pewno będą udane
Myślę, że śnieg szybko stopnieje,bo ocieplenie idzie i ruszysz z realizacją planów
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
anpi 21:04, 13 lut 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8152
Alicjo, Basiu, Madziu, dziś niewiele śniegu znikło, mimo słońca i dodatniej temp. Te ostatnie zdjęcia są z dzisiaj
Wczoraj trochę śniegu wrzuciłam do tunelu, by "podlać" grządki i na rabatę pod świerkami, gdzie opady nie docierają

Dopóki ma mrozić w nocy, niech sobie śnieg leży na rabatach, bo u mnie nic nie zabezpieczone, a dodatkowo cebulowe łebki wystawiają. Ale oczywiście ja już chciałabym pożegnać zimę, by coś móc już działać.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 21:55, 13 lut 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8152
Wiolka5_7 napisał(a)

Powiem Ci , że niby mam ogród uporządkowany to coraz bardziej mnie ciągnie w stronę nieładu jak bym tylko miała większy ogród...

Wysiewy na pewno będą udane
Myślę, że śnieg szybko stopnieje,bo ocieplenie idzie i ruszysz z realizacją planów

Taki różnorodny ogród jak mój ma szansę codziennie czymś zaskoczyć , ucieszyć i być ciągle zmiennym w wyglądzie. I ja tak lubię.Druga rzecz, że podobają mi się różne style i nie wiem który najbardziej!? Chciałabym też mieć dużo różnych roślin i popróbować też różnych zestawień . Może Ciebie też ciągnie do próby jeszcze innych aranżacji, do tego potrzeba trochę miejsca Czasami chciałoby się mieć wszystkiego po trochu i takie rabaty angielskie i takie grzeczne, uporządkowane.
Ja próbuję teraz trochę porządkować, ale nie pod linijkę, tylko trochę kolorystycznie i sadzę po kilka sztuk takich samych roślin koło siebie
Linie proste ( niezbyt równe)mam w części warzywnej i tam pewnie tak pozostanie. Ale tam idealnie( czy nawet tak jak bym chciała) to raczej nigdy nie będzie, bo nie mam tyle czasu i kręgosłup też mam tylko jeden
Ale mam miejsce i mogę tam jeszcze cieszyć się łączką, czy tworzyć rabaty kwiatów jednorocznych , czy z daliami, rabaty które co roku mogą być inne.

Na ocieplenie wszyscy czekamy, w domu mam coraz bardziej wiosennie

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies