Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

Alija 17:46, 18 wrz 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8697
Aniu, jakie Ty masz cudne dalie, jakie kolory i kształty, przepiękne.
Cały ogród wspaniale wygląda chociaż to już prawie jesień. Zdjęcia Gosi bardzo ładnie pokazują Twój ogród.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Rumianka 18:34, 18 wrz 2022


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10227
Aniu, u Ciebie zawsze wszystko tak wymuskane i gustownie dobrane, że oczy same się cieszą takimi widoczkami...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
anpi 19:57, 18 wrz 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8135
ElzbietaFranka napisał(a)
Właśnie dalie powinny być niższe, aby nie trzeba było wiązać czy podpierać no i dobrze by było aby zimowały w gruncie.
Wtedy bym miała obsadzone daliami wszystkie rabaty.
Bardzo je lubię. Aniu przepiękne i tak dużo ich masz.
Może pamiętacie Annabel już nie pisze tutaj, ale też dalii miała bardzo dużo. Ona miała taką konstrukcję na podtrzymanie dalii. Była to kratka i te dalie sobie rosły.

Na drugiej fotce na poprzedniej stronie masz zielinego berberysy czy ty go przycinasz? pytam bo też mam kilka rozrastają się bardzo i w tym roku przycinalam je już 2 razy i znowu solidnie odbiły. Będą piękne jesienią.

Elu, w tym roku zamontowałam daliom taką zieloną siatkę drucianą z rolki. Przerosły przez nią i stoją sztywno. Dodatkowo posadziłam je dość gęsto.

Swoje berberysy też tnę co najmniej raz w sezonie, nie chcę aby zdominowały rabaty. Tego zielonego tnę wiosną w kulkę. Tak wygląda w poszczególnych miesiącach. Czasem tnę też latem, ale w tym roku było upalnie i sucho i jakoś czasu brak...
Tak wyglądał w poszczególnych miesiącach. A później jesienią oczywiście, ładnie się przebarwia
Marzec:

Maj:


Czerwiec:

Sierpień:

Na fotkach widać jak mój biały płotek ginie w sezonie w roślinach
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 19:59, 18 wrz 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8135
Gosialuk napisał(a)
Ania na dalie ma patent z siatki, który bardzo mi się spodobał. Przetestuję go na piwoniach i krwiściągu, który mi się pokłada.

Na piwoniach sprawdzają mi się obejmy zygzakowate. `
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 20:08, 18 wrz 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8135
Gosialuk napisał(a)
Teraz się pochwalę, że miałam okazję obejrzeć ogród.

Gosiu bardzo było miło Was gościć! Chciało Wam się jechać kawał drogi, by pospacerować po moim niewielkim ogródku Dziękuję za fotki, fajnie zobaczyć co przyciąga wzrok innych
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 20:27, 18 wrz 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8135
basia3012 napisał(a)
Aniu, u Ciebie ogród to po prostu bajka. Takie romantyczne ogrody to rzadkość. Pięknie jest wszystko ze sobą zestawione i w ogóle.
Zawilce uwielbiam. Te wysokie szczególnie.
Mimo suszy bardzo ładnie jeszcze kwitną róże.
A ta kanapa z koronkowym nakryciem cudna. Artystka z Ciebie Aniu.
Pozdrawiam Ciepło.

Basiu, ale mi miło! takie komplementy dodają skrzydeł
Mnie się wydawało, że o tej porze roku ogród nie wygląda już tak romantycznie. może mi się już opatrzył
A mówisz o koronkowej serwecie na foteliku wiklinowym? Pełni już tylko rolę rekwizytu dekoracyjnego i to tylko na fotkach, bo rzeczywistość jest mniej wizualna Fotelik niestety zaczął się już rozpadać i muszę pomyśleć o jakimś nowym mebelku
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anabuko1 20:35, 18 wrz 2022


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23497
Gosialuk napisał(a)
Teraz się pochwalę, że miałam okazję obejrzeć ogród. Ania jest serdeczną, przemiłą gospodynią i wielkie dzięki dla niej za gościnę całego towarzystwa.
Wstawię parę fotek z jej ogrodu.
Hortensje Anabell z olbrzymimi kwiatostanami - jeszcze takich nie widziałam.




Ogród Ani jest zawsze przecudny
można go oglądać, podziwiać bez końca
Jak widzę niektóre miejsca mocno się zagęściły.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anpi 21:01, 18 wrz 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8135
Kordina i Basieksp, to prawda...mnie się wydaje, że wszystkie ujęcia już były, a jednak nie...!? A przynajmniej z innej perspektywy były.
Np. wejście na warzywniak pokazywałam kilkakrotnie, ale może nie z tak bliska Zmieniało też trochę wygląd. Brunery są drugi sezon.
Maj:


Czerwiec:

Sierpień:

Wrzesień:
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
iwona_d 23:00, 18 wrz 2022

Dołączył: 05 sty 2018
Posty: 216
Oj Aniu dopiero po tych zdjęciach widzę jak mnie już dawno u Ciebie nie było.
anpi 00:01, 02 paź 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8135
Alija napisał(a)
Aniu, jakie Ty masz cudne dalie, jakie kolory i kształty, przepiękne.
Cały ogród wspaniale wygląda chociaż to już prawie jesień. Zdjęcia Gosi bardzo ładnie pokazują Twój ogród.

Dziękuję, dziękuję! Próbuję by o każdej porze roku było na czym oko zawiesić!

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies