Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za drzwiami do ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za drzwiami do ogrodu...

anpi 22:26, 11 wrz 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8136
Gosialuk napisał(a)
U mojej mamy też takie zawilce rosną. Ze dwa metry mają z kwiatami. A sadzonki posadzone u mnie do około metra wyrastają. Dobra gleba robi swoje.
A jarzmianki nabyłam dopiero w tym roku i jestem ich ciekawa.
Pięknie Aniu kwitną Ci róże i jeżówki.
Pozdrawiam

Gosiu, u mnie w pierwszym roku zawilce były troszkę niższe. Ale w kolejnych już wyższe. Moja ziemia kiepska, ale ubogacam
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 22:31, 11 wrz 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8136
basia3012 napisał(a)
Aniu, zawilec przepiękny. Miałam podobnego ale białego. Teraz jest u mamy. Czy on nie tworzy pod ziemią rozłogów? Mój tworzył i to w odległości pół metra od rośliny matecznej potrafił. Teraz mam je posadzone na rabatach ale z doniczkami. Muszę posadzić je do większych donic, teraz rosną w 3 litrowych.

Jeden zawilec pokazał się w jakiejś metrowej odległości ale sądziłam, że to raczej siewka. U mnie trzyma się w kępie, odrosty są bliziutko.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 22:34, 11 wrz 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8136
Wiolka5_7 napisał(a)


Aniu ale masz śliczne kwiecie wszelakie

Przepiękne te zawilce może wiesz jaka to odmiana ? Jaką mają wys. ? Bo chyba kupiłam takie,ale oczywiście bez nazwy

Wiolu, nie wiem jaka to odmiana. Mój ma ponad półtora metra.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:02, 11 wrz 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8136
ElzbietaFranka napisał(a)



Witam Aniu

Dawno nie byłam, a tu takie urodzaje. Kwiaty przepięknie kwitną jakby suszy nie było u ciebie.

Cytuję jeżówki bo mam te na 2 i 3 focie. Te czerwone mają dupek kolorek trochę wyższe trzeba ich palikowac ale przepiękne. Te z 3 kupiłam rok temu i nie zabardzo mi rosną w gruncie a takie ładne bylyvw donice. 2 tygodnie przesadziłam je do donic aby nabrały masy.

Zawilce - to z jednego krzaka tak obrodziły w kwiaty? Mam białe też wysokie ok 1,5 metra 2 krzaki i każdy inaczej kwitnie.

Poluje na takiego różowego jak moje białe może znajdę.

Aniu werbene aby dobrze po wschodziła musisz nasionka zostawić przez zimę na krzaczku sama się rozsieje. Nie co później pojawiają się siewki w czerwcu. Lub zebrane nasionka wstawić do lodówki na 2-3 miesiące i wysiać na początku marca.

Pozdrawiam

Elu, te czerwone jeżówki, to chyba Hot Papaja. U mnie też się pokładają, ale może też dlatego, że wyciągają się do światła, bo u mnie wszystko w ścisku rośnie
Jeżeli chodzi o zawilca, to tak, kwiaty są z jednej sadzonki, która się sporo rozrosła. Jak bym miała wolne sadzonki to spróbuję o Tobie pamiętać.
A nasionka z werbeny zbieram oczywiście już po przymrozkach, późną jesienią. Część zostawiam na roślinie,by się same siały, części pomagam się rozsiać w pobliżu rośliny i tam gdzie chciałabym je mieć. U mnie rabaty wysypane są korą, więc może dlatego u mnie słabo wschodzi, choć inne siewki nie maja problemu Siewki pojawiają się jedynie w kamyczkach przy domku ogrodnika i w szczelinach kostki brukowej
Dlatego też te zebrane posiałam szykując miejsce z kamyczkami w tunelu, tam też szybciej wschodzi i przyrasta
Może wydaje się, że suszy nie widać, bo u mnie nawadnianie kropelkowe Ale też tylko tak się wydaje, bo nawet kropelkowe wspomagam miejscowo. Hortensje mdleją, sporo bylin ma podsuszone liście od dołu rośliny, trawnik, tam gdzie nie ma zraszania też usycha.
Na szczęście teraz trzeci dzień leje, od razu zieleń zrobiła się zieleńsza i kolory wyraźniejsze.
Również pozdrawiam
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
ElzbietaFranka 22:40, 14 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Aniu dzięki za odpowiedz.
Odnośnie zawilców to będę krzyczeć, bardzo mi się podobają.
Kupiłam wczoraj zawilca różowego ale gdzie tam do twojego mu daleko.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anpi 22:58, 14 wrz 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8136
Kordina napisał(a)


Jak Ty to robisz, że u Ciebie kapustne takie czyste, niepożarte, u mnie po prostu szok, wyżarte aż do żyłek listnych, pomimo, ze codziennie zbieram ręcznie, opsikuje wywarem z czosnku i wrotyczu.

Ładne i smakowite zbiory

Jakoś gąsienniczki( motylki) nie zwąchały przysmaków
Ale na jarmużu mączlik jest
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 22:59, 14 wrz 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8136
basia3012 napisał(a)
Aniu, ale obfite zbiory. I ładne, zdrowe, bez szkodników. Czy pomidory też przerabiasz?

Basiu, z pomidorków przecier robię.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:01, 14 wrz 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8136
Agatorek napisał(a)
Ogród wyglada cudownie

A jakie zbiory…jaka obfitość plonów, super!

Dzięki Aga!
Pomidorki obrodziły i jeszcze owocują.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:09, 14 wrz 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8136
anabuko1 napisał(a)

No Brawo Anuś, piękne zbiory pomidorowo- paprykowe
Pewnie przerabiasz je .
Ławeczka miejscówkę zmieniła.
Bardzo ładnie i ona wygląda i ta cudna budleja

Aniu, warzywa jemy i przetwarzam na bierząco.
Ławeczka ostatnio wędruje, jej pierwotne miejsce zaanektowały rośliny

____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 23:11, 14 wrz 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8136
Gosialuk napisał(a)
Aniu piękne zbiory. Gratuluję. Będzie zapas pyszności zimą.

Trzeba trochę lata zamknąć w słoikach
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies