Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 23:44, 27 sie 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
Kim napisał(a)

Basiu dziękuję Moje żurawki w jednej części ogrodu rosną jak szalone,nawet się same rozsiewają a w drugiej usychają muszę faktycznie pozaglądać im w korzenie

pokukam jeszcze na necie na odmiany które Ty masz


No to jak tak jest, to może faktycznie jakieś robale podgryzają korzenie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Helen 10:40, 29 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
basia3012 napisał(a)


Helen, to moje Fastigiaty z dzisiaj. W głębi, na pierwszym zdjęciu, ten najcieńszy to Wojtek, przesadzony ok 1,5 miesiąca temu.





Ten najbliżej rosnący to właśnie ten Wojtek.



Basiu, wielkie dzięki za zdjęcia, mam już pogląd. Nie ma to jak zobaczyć na własne oczy.
Jak oceniasz - ile rosną co roku?
____________________
Helen - Hortensjowo
basia3012 11:23, 29 sie 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
Wiesz Helen, rosną dosyć dobrze. czy szybko? Nie wiem. Wyrażnie widać przyrost gdy podleję florovitem. Rocznie około 15 cm, może? No i w masę też widać przyrost.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Helen 11:28, 29 sie 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8354
basia3012 napisał(a)
Wiesz Helen, rosną dosyć dobrze. czy szybko? Nie wiem. Wyrażnie widać przyrost gdy podleję florovitem. Rocznie około 15 cm, może? No i w masę też widać przyrost.

A jak często przycinasz? Tylko wiosną?
____________________
Helen - Hortensjowo
anabuko1 11:29, 29 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
basia3012 napisał(a)
No i czas na wrzosy.








Ładniutko.I jakieś wielkie te twoje wrzosy.
Moje przesadzane na wiosnę i nie wszystkie przeczyły przeprowadzkę
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
basia3012 15:52, 29 sie 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
Helen napisał(a)

A jak często przycinasz? Tylko wiosną?


Helen, nie przycinam tych cisów. One taki pokrój mają naturalny. Przynajmniej na razie nie przycinałam, zobaczymy jak dalej będą rosły.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 16:00, 29 sie 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
anabuko1 napisał(a)

Ładniutko.I jakieś wielkie te twoje wrzosy.
Moje przesadzane na wiosnę i nie wszystkie przeczyły przeprowadzkę


Aniu, muszę Ci powiedzieć, że te białe wrzosy Long White ... (coś tam, nie pamiętam nazwy ) są najbardziej żywotne, bujne i wysokie. Mam je chyba z 7-8 lat. Tylko, że są białe.
Inne odmiany słabiej rosną, chorują, podmarzają. Podlałam je wszystkie chyba ze 2 razy pinivitem.
Aniu, u nas dzisiaj upał okropny. Nie da się nic na ogródku zrobić.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Adela 14:29, 30 sie 2019


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Ja też kocham powojniki, ale u mnie jakieś kapryśne.
Ciekawa jestem w jakim stanie zastanę jutro.
Patrzę też na Twój cudowny zdrowy rododendron. Moje dwa upodobały opuchlaki i już nie mam siły z nimi walczyć
Pozdrawiam, Basiu
____________________
Ela - Moja ostoja
basia3012 20:55, 30 sie 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9552
Adela napisał(a)
Ja też kocham powojniki, ale u mnie jakieś kapryśne.
Ciekawa jestem w jakim stanie zastanę jutro.
Patrzę też na Twój cudowny zdrowy rododendron. Moje dwa upodobały opuchlaki i już nie mam siły z nimi walczyć
Pozdrawiam, Basiu


Elu, dzięki za odwiedziny.
A ten rododendron to azalia japońska. Z kilkunastu została połowa. Nie za bardzo dobre stanowisko chyba dla nich.
Elu a jakie są objawy gdy są opuchlaki pod rododendronem? Moje dwie hortensje padają i nie wiem co im jest. Czy pod hortensjami zdarzają się opuchlaki?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Zuzka25 21:18, 30 sie 2019


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
basia3012 napisał(a)


Elu, dzięki za odwiedziny.
A ten rododendron to azalia japońska. Z kilkunastu została połowa. Nie za bardzo dobre stanowisko chyba dla nich.
Elu a jakie są objawy gdy są opuchlaki pod rododendronem? Moje dwie hortensje padają i nie wiem co im jest. Czy pod hortensjami zdarzają się opuchlaki?


Basiu, gdybyś miała opuchlaki, liście hortensji byłyby powygryzane na krawędziach. W wątku o chorobach hortensji Blackstork wrzucił zdjęcie takich liści. Moim zdaniem to na bank opuchlaki. Dorosłe osobniki żerują wieczorami na liściach, a larwy jedzą korzenie. I później można wyjąć roślinę np żurawkę zupełnie bez korzeni. Walka z opuchlakami jest okropna. Dziś spróbowałam metody naturalnej i stosowałam wrotycz.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies