Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 13:32, 17 wrz 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9568
anabuko1 napisał(a)

Pięknie.
Najbardziej podobaj mi się hortensje. I taka duża ilość hakonek.Ech... na razie marzenie ..
Moim zdaniem też to nie jest Magical Candle.Ania mam rację.One nie maja stozkowych kwiatostanów.


Aniu, dziękuję bardzo za miłe słowa.Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anabuko1 16:58, 17 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23597
basia3012 napisał(a)


Aniu, raz w miesiącu starałam się podlewać. Do dużej konewki dodawałam 1/2 szklanki florovitu.
Wiesz Aniu, o nazwę tej hortensji najbardziej mi zależy, podoba mi się bardzo. Zaraz poszukam jej zdjęcie.






O tej myślałam, że Magical Candle.
Pozdrawiam ciepło.

To sporo idzie na konewke tego florowitu.
Ale efekt jest.Musze sobie o tym dawkowaniu zapisać.
No tak, to piękna Magical Candle .Moja jeszcze mała,i młoda.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anpi 10:31, 21 wrz 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
basia3012 napisał(a)


Aniu, raz w miesiącu starałam się podlewać. Do dużej konewki dodawałam 1/2 szklanki florovitu.
Wiesz Aniu, o nazwę tej hortensji najbardziej mi zależy, podoba mi się bardzo. Zaraz poszukam jej zdjęcie.


O tej myślałam, że Magical Candle.
Pozdrawiam ciepło.

Basiu, a masz jej zdjęcie w początkowej fazie rozkwitu?Bo Magical Candele to jest chyba najbardziej żółtawa z hortencji.Moją kupiłam dopiero teraz i jeszcze nie przebarwia na różowo ,więc nie wiem jak dokładnie wygląda jej przebarwianie,tylko ze zdjęć.Ale zamieszczę tu (żeby Ci było łatwiej porównać,potem mogę usunać )zdjęcie-zbliżenie na jej płatki takie jak są teraz,nie są czysto białe ale właśnie takie żółtawe.Zwróć też uwagę a sam kształt płatków i pojedynczych kwiatuszków,są ułożone wszystkie ku górze i nie przewieszają się raczej.Ale może to się zmienia w miarę rozkwitu?Moim zdaniem są inne niż Twoje.Ale tak jak pisałam,trzeba porównywać w różnych fazach rozkwitu.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
basia3012 01:08, 22 wrz 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9568
Aniu, nie usuwaj zdjęć, nie trzeba. Bardzo mi miło, że zajrzałaś.
Podobno Magical Candle na początku kwitnienia jest zielonkawa, nawet bardziej od Limek. I moja była podobna, taka limonkowa, trochę chyba biaława. Jest na zdjęciu z lipca. Teraz jest taka różowiejąca. Ale nie ma płatków do góry. Więc na 100 % to nie wiadomo jak to jest odmiana.
Ja kupiłam tej mojej do pary ( ostatni zakup, w tym tygodniu) małą Magical Candle bo myslałam, że moja to właśnie taka. A teraz to nie wiem czy to do pary czy nie do pary. Bo chciałam takie same po dwóch stronach oczka wodnego. Zrobię jej zdjęcie jutro to porównamy z Twoją.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 01:34, 22 wrz 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9568
Aniu, ta hortka, ta(?) Magical Candle jest u mnie na zdjęciu, na str 167 zdjęcie 26. Początki kwitnienia. Można porównać. Tylko trzeba wziąć poprawkę na to, ze ta rośnie w gruncie, ma około 5 lat. Te w doniczkach trochę rosną i kwitną w innym czasie.Chyba? Wymądrzam się chyba.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anpi 08:12, 22 wrz 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8198
Basiu,obejrzałam tamtą hortensję,ale trudno mi porównać,może jak by było większe zbliżenie na kwiat?.Moja jest młodziutka i ma małe kwiaty,jeszcze nawet nie wykwitnięte w pełni. Ale bardzo możliwe że to ta ,tobie łatwiej to stwierdzić,bo widziałaś swoją biżej.I masz rację w doniczkach chyba w innym czasie kwitną.Moja jest jakby spóźniona Zrobię Ci zdjęcie jak trochę urośnie. A jeszcze kupiłaś MC,to będzie Ci łatwiej porównać ze swoją
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anabuko1 20:29, 24 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23597
Moja Magical Candle też nie nie ani taka jak Basi, ani taka jak Ani.
Tz. nie w pełni. mniejsza, kwiaty mniejsze, wybarwione….
Może i tak, to wszystko zależy od podłoża ale i sąsiedztwa roślin.
U mnie mają trochę ciasno, to i rachityczne są. ale mam nadzieję ,że za ro, jak usunę pobliskie budleje to i ona będzie piękniej rosła.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Dorota123 21:25, 24 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Przeglądam zdjęcia z Twojego wątku Basiu i stwierdzam, że jesień omija Cię szerokim łukiem. Masz bardzo letni ogród. Żurawki limonkowe z hakonkami bardzo ładnie współgrają.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
basia3012 00:38, 26 wrz 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9568
anpi napisał(a)

Basiu, a masz jej zdjęcie w początkowej fazie rozkwitu?Bo Magical Candele to jest chyba najbardziej żółtawa z hortencji.Moją kupiłam dopiero teraz i jeszcze nie przebarwia na różowo ,więc nie wiem jak dokładnie wygląda jej przebarwianie,tylko ze zdjęć.Ale zamieszczę tu (żeby Ci było łatwiej porównać,potem mogę usunać )zdjęcie-zbliżenie na jej płatki takie jak są teraz,nie są czysto białe ale właśnie takie żółtawe.Zwróć też uwagę a sam kształt płatków i pojedynczych kwiatuszków,są ułożone wszystkie ku górze i nie przewieszają się raczej.Ale może to się zmienia w miarę rozkwitu?Moim zdaniem są inne niż Twoje.Ale tak jak pisałam,trzeba porównywać w różnych fazach rozkwitu.



Aniu, mam zdjęcie mojego nowego nabytku hortensji Magical Candle. Nie przypomina mojego, dojrzałego krzaka.
Oto nowa sadzonka Magical Candle.




Też w niczym nie przypomina tej dorosłej Magical Candle. ( jeśli to w ogóle jest Magical Candle.) Jest świeżo po przesadzeniu do większej doniczki bo jeszcze czeka na miejsce docelowe.
A tu niżej dorosła Magical Candle. Mam nadzieję,że to Magical Candle. Koleżanki z Ogrodowiska powiedziały, że tak.








____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 00:41, 26 wrz 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9568
Dorota123 napisał(a)
Przeglądam zdjęcia z Twojego wątku Basiu i stwierdzam, że jesień omija Cię szerokim łukiem. Masz bardzo letni ogród. Żurawki limonkowe z hakonkami bardzo ładnie współgrają.


Cieszę się Dorotko, że Ci się podoba.
A powiedz Dorotko swoje zdanie na temat połączenia hakonek z żurawkami limonkowymi oraz z żurawkami bordowymi. Które Twoim zdaniem jest lepsze?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies