Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

Dorota123 22:40, 27 wrz 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
basia3012 napisał(a)


Cieszę się Dorotko, że Ci się podoba.
A powiedz Dorotko swoje zdanie na temat połączenia hakonek z żurawkami limonkowymi oraz z żurawkami bordowymi. Które Twoim zdaniem jest lepsze?
Mnie bardziej podoba się połączenie limonkowe. Jest takie jasne, wręcz świeci w ogrodzie.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
basia3012 23:26, 27 wrz 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9484
Dzięki Dorotko, chciałam usłyszeć Twoją opinię. Ja podobnie myślę, chociaż tamte połączenie też mi się podoba. Dobrze jest jak jest. Trochę jest tak a trochę inaczej.
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:38, 27 wrz 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9484
gogo napisał(a)
Basiu, masz przecudownie, faktycznie, wcale nie widać jesieni.
Podoba mi się obsadzenie oczka trawami, jak w końcu zrobię swoje, to odgapię pomysł od Ciebie.
Tylko dam kostrzewy, bo turzyce nie dadzą rady na słońcu.
Zobaczyłam powojnik Polish Spirit obsypany kwiatami i chyba zachoruję na niego
Piękne hortensje bukietowe, hakonki i żurawki, jednak cień dla nich to dobra rzecz.


Grażynko, dzięki za pochwały.
Kostrzewy wokół oczka to super pomysł. One i zimą są piękne i wiosną nie trzeba chyba przycinać, ja swoje nie przycinałam. I takie fajne jeżyki z nich się robią.
Co do powojnika Polish Spirit to polecam go szczerze. Jak posadzisz go w dobrą ziemie, głęboko przekopaną z obornikiem to odwdzięczy Ci się pięknymi kwiatami od czerwca do teraz... I nie wiem jeszcze jak długo. Ale za jakiś czas go znowu pokażę. Zobaczymy czy będzie kwitł. Tylko dla większej okazałości i bujności kup 2 sztuki i posadż obok siebie, tak około 35-40 cm odległości jeden od drugiego. Będzie jak jeden krzew a w rzeczywistości są to dwa. Przynajmniej ja tak robię. Taka ze mnie oszustka.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:44, 27 wrz 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9484
Magleska napisał(a)
Basiu ale pięknieeeeee z przyjemnością pospacerowałam po Twoim zadbanym wypielęgnowanym ogrodzie ślicznie w każdym kątku
a te cisy przy wrzosach -pamiętasz co to za odmiana ? fajne takie pionowe wąskie wykrzykniki -super to wygląda

buziaki


Madziu, dziękuję bardzo za odwiedziny. Cieszę się, że Ci się podoba.
Te cisy to Fastigiata. Rosną z nich takie maczugi. Też ciekawie to wygląda. Kiedyś miałam zamiar z cisów ciąć stożki ale teraz widzę, że ich naturalny kształt jest całkiem nie stożkowy. Więc będą maczugi.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
gogo 00:41, 30 wrz 2019


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Basiu, ja kostrzew nie przycinałam, ale wiosną to zrobię z jedną z nich na pewno.
Ma zbyt dużo beżowych liści i straciła niebieskość.
Ania Anpi tnie i ma piękne, bardzo niebieskie i wielkie kępy.
Co do powojnika, to mam czas przemyśleć zakup przez zimę.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
anabuko1 07:26, 30 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23558
basia3012 napisał(a)






Bluszcze posadzone w tym roku.


Piękne te twoje ogrodowe kadry.
bluszcze i ja nam ochotę sobie posadzić. Tylko miejsce dla nich muszę odpowiednie znalesc.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
basia3012 13:39, 30 wrz 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9484
gogo napisał(a)
Basiu, ja kostrzew nie przycinałam, ale wiosną to zrobię z jedną z nich na pewno.
Ma zbyt dużo beżowych liści i straciła niebieskość.
Ania Anpi tnie i ma piękne, bardzo niebieskie i wielkie kępy.
Co do powojnika, to mam czas przemyśleć zakup przez zimę.



A widzisz Grażynko, człowiek uczy się całe życie. Do głowy mi nie przyszło aby przyciąć kostrzewy. Teraz to chyba nie przycinać, tylko wiosną?
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 13:41, 30 wrz 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9484
anabuko1 napisał(a)

Piękne te twoje ogrodowe kadry.
bluszcze i ja nam ochotę sobie posadzić. Tylko miejsce dla nich muszę odpowiednie znalesc.


Aniu, też cieszę się moim ogrodem. A bluszcze to zobaczymy jak będą rosły. Na razie sobie radzą.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
BasiaLT 12:46, 01 paź 2019


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Basiu przepięknie u ciebie, bardzo fajnie skomponowałaś rabaty, super efekt.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Dorota123 18:52, 01 paź 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
basia3012 napisał(a)
Dzięki Dorotko, chciałam usłyszeć Twoją opinię. Ja podobnie myślę, chociaż tamte połączenie też mi się podoba. Dobrze jest jak jest. Trochę jest tak a trochę inaczej.
Pozdrawiam serdecznie.
Pisałaś aby wybrać, więc wybrałam, ale tamto połączenie też jest ladne. odnośnie lilii dobrze zrozumiałaś. Jesienią kwitną mi tylko lilie zakupione w lipcu. Sma nie przechowuję w żadnych chłodniach. Na tym trzeba się znać. Jeżeli teraz kupisz zakwitną Ci w przyszłym roku.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies