Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 00:14, 28 cze 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Dzięki Ewo za odwiedziny . W tym roku przeczytałam gdzieś, że woda z octem stosowana jest do zakwaszenia ziemi. Zalecana dawka to 1 szklanka na 4 litry wody. Ja dałam dużo mniej bo może około 1/2 do 3/4 szklanki na 8-9 litrów czyli konewkę. Tak z ostrożności bo chciałam podlać młode hortensje. Wcześniej, może z tydzień zastosowałam nawóz do kwaśnolubnych - jeśli dobrze pamiętam to chyba siarczan amonu. Coś musiało zaszkodzić tym młodym hortensjom. Szkoda . Pozdrawiam serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Nallar 01:11, 28 cze 2018


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Basiu, pozwolisz że wkleję cytat ze strony:
https://poradnikogrodniczy.pl/jak-zakwasic-ziemie-domowym-sposobem.php

Ekologiczny poradnik, w którym znalazłem ten przepis, nakazuje jednak wykonać takie zakwaszanie co najmniej na 3 tygodnie przed planowanym terminem sadzenia roślin. Nie powinno się podlewać octem już posadzonych roślin.

To, że octem w celu zakwaszenia gleby nie wolno podlewać już rosnących roślin zresztą mnie nie dziwi. Otóż ocet jest znacznie bardziej znany jako polecany składnik domowego preparatu na chwasty, który niszczy wszelkie zielsko z porównywalną skutecznością jak herbicydy totalne oparte na glifosacie, takie jak Roundup czy Sprinter. To najlepszy dowód, że ocet stosowany na już rosnące rośliny jest dla nich zabójczy.

Szkoda roślinek.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
basia3012 16:01, 28 cze 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Ewo, bardzo, bardzo dziękuję za te informacje. Nie mogę znależć tego artykułu, którym się wtedy kierowałam. Nie pamiętam, żeby tam było napisane o tym, że wyłącznie przed sadzeniem roślin można taką mieszankę zastosować. Albo nie doczytałam wszystkiego. W każdym razie podlałam nią wszystkie moje hortensje. Na szczęście tylko te młode na razie padły. Zobaczymy co będzie z tymi starszymi. Byłoby mi ich żal bo rosną już u nas około 8lat. I poza tym lubię hortensje. Szkoda, ale niewiedza kosztuje. Jeszcze raz dziękuję. muszę jeszcze przestrzec znajomą, która miała to zastosować u siebie w ogrodzie. Pozdrawiam serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Nallar 17:12, 28 cze 2018


Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 10542
Basiu lej pod nie dużo (bardzo dużo) wody, może da się ten ocet jeszcze wypłukać.
____________________
Pozdrawiam. Ogródek Ewy
Kamcia 17:34, 28 cze 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Ojej. Co ja czytam.


Hortensje Ci padają? Może faktycznie spróbuj uratować sytuację, jak pisze Ewa, podlewajac je mocno.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Magleska 17:39, 28 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18518
nigdy nie słyszałam o podlewaniu wodą z octem ......ocet tylko na kostce brukowej na chwasty próbowałam .....
szkoda roślinek ,ale tak jak dziewczyny piszą -podlewaj i może się wezmą w garść
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
basia3012 23:20, 28 cze 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Już dzisiaj lałam. Wszystkie hortensje dostały od 1-3szt 9 litrowych konewek wody. Mam nadzieję, że te co jeszcze ładnie wyglądają to już nie padną. Dzięki serdeczne za rady. Dobrej nocy.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Kasiolaaa 15:28, 29 cze 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Basiu jestem i ja u Ciebie super masz u siebie bede tu czesciej
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Kasiolaaa 15:32, 29 cze 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Basiu moja ciocia mieszka w Kobylinie Bozymy mojej mamy sasiadka W Kobylinie rodzicow miala tylko nie pamietam w ktorym
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Kamcia 20:24, 30 cze 2018


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Wierze, ze uda Ci sie wygrac wojne z octem . Trzymam kciuki.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies